QS51Straumann Holding AG
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CHF · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $18,34 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₣3,82 Mr | ₣3,68 Mr | ₣3,40 Mr | ₣3,45 Mr | ₣3,05 Mr | ₣2,62 Mr | ₣2,46 Mr | ₣1,91 Mr | ₣1,74 Mr | ₣1,13 Mr | ₣1,08 Mr | ₣1,16 Mr | ₣1,02 Mr | ₣776,87 Mn | ₣811,26 Mn | ₣853,89 Mn | ₣802,94 Mn | ₣728,25 Mn | ₣946,48 Mn | ₣646,95 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₣475,43 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₣1,65 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₣2,16 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₣503,04 Mn | ₣465,23 Mn | ₣445,41 Mn | ₣705,20 Mn | ₣711,66 Mn | ₣731,66 Mn | ₣455,50 Mn | ₣201,91 Mn | ₣201,76 Mn | ₣199,79 Mn | ₣199,57 Mn | ₣199,44 Mn | ₣199,34 Mn | ₣47.000 | ₣300.000 | ₣974.000 | ₣2,17 Mn | ₣53,20 Mn | ₣129,88 Mn | ₣0,00 |
| Net Borç† | ₣13,47 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₣2,61 Mr | ₣2,50 Mr | ₣2,28 Mr | ₣2,32 Mr | ₣2,02 Mr | ₣1,43 Mr | ₣1,60 Mr | ₣1,36 Mr | ₣1,11 Mr | ₣917,52 Mn | ₣798,60 Mn | ₣710,27 Mn | ₣679,92 Mn | ₣686,25 Mn | ₣693,58 Mn | ₣737,65 Mn | ₣736,36 Mn | ₣778,71 Mn | ₣713,65 Mn | ₣599,20 Mn |
| Brüt Kâr | ₣1,77 Mr | ₣1,77 Mr | ₣1,68 Mr | ₣1,70 Mr | ₣1,53 Mr | ₣1,03 Mr | ₣1,20 Mr | ₣1,02 Mr | ₣840,46 Mn | ₣718,53 Mn | ₣614,94 Mn | ₣558,65 Mn | ₣535,91 Mn | ₣531,52 Mn | ₣528,54 Mn | ₣587,02 Mn | ₣587,13 Mn | ₣631,50 Mn | ₣582,27 Mn | ₣479,75 Mn |
| FAVÖK | ₣696,07 Mn | ₣730,96 Mn | ₣714,73 Mn | ₣693,20 Mn | ₣639,71 Mn | ₣415,76 Mn | ₣493,83 Mn | ₣391,58 Mn | ₣320,19 Mn | ₣256,82 Mn | ₣205,15 Mn | ₣173,62 Mn | ₣146,02 Mn | ₣117,40 Mn | ₣154,41 Mn | ₣208,80 Mn | ₣216,00 Mn | ₣271,39 Mn | ₣237,25 Mn | ₣206,38 Mn |
| Net Kâr | ₣355,92 Mn | ₣386,65 Mn | ₣246,07 Mn | ₣434,79 Mn | ₣396,08 Mn | ₣91,28 Mn | ₣306,47 Mn | ₣272,77 Mn | ₣279,54 Mn | ₣229,60 Mn | ₣70,68 Mn | ₣157,82 Mn | ₣101,20 Mn | ₣37,51 Mn | ₣70,95 Mn | ₣131,08 Mn | ₣146,37 Mn | ₣8,15 Mn | ₣175,87 Mn | ₣141,72 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 2,23 | 2,42 | 1,54 | 2,72 | 2,48 | 0,57 | 1,93 | 1,72 | 1,80 | 1,46 | 0,45 | 1,00 | 0,65 | 0,24 | 0,45 | 0,84 | 0,94 | 0,05 | 1,13 | 0,91 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₣329,78 Mn | ₣365,68 Mn | ₣354,15 Mn | ₣254,77 Mn | ₣456,82 Mn | ₣306,56 Mn | ₣245,67 Mn | ₣167,75 Mn | ₣144,29 Mn | ₣146,47 Mn | ₣156,92 Mn | ₣145,73 Mn | ₣145,59 Mn | ₣100,01 Mn | ₣126,42 Mn | ₣158,07 Mn | ₣221,72 Mn | ₣151,02 Mn | ₣194,27 Mn | ₣147,77 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₣223,45 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 13,2% | 12,6% | 13,1% | 20,4% | 23,3% | 27,9% | 18,5% | 10,6% | 11,6% | 17,6% | 18,4% | 17,2% | 19,5% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,3% | 7,3% | 13,7% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,68 | 0,68 | 0,67 | 0,67 | 0,66 | 0,54 | 0,65 | 0,71 | 0,64 | 0,81 | 0,74 | 0,61 | 0,67 | 0,88 | 0,85 | 0,86 | 0,92 | 1,07 | 0,75 | 0,93 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,20 | 1,16 | 1,05 | 1,07 | 0,93 | 0,66 | 0,74 | 0,63 | 0,51 | 0,42 | 0,37 | 0,33 | 0,31 | 0,32 | 0,32 | 0,34 | 0,34 | 0,36 | 0,33 | 0,28 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 67,9% | 70,6% | 73,9% | 73,3% | 75,6% | 72,0% | 75,2% | 74,7% | 75,6% | 78,3% | 77,0% | 78,7% | 78,8% | 77,5% | 76,2% | 79,6% | 79,7% | 81,1% | 81,6% | 80,1% |
| FAVÖK Marjı | 26,7% | 29,2% | 31,4% | 29,9% | 31,6% | 29,2% | 30,9% | 28,7% | 28,8% | 28,0% | 25,7% | 24,4% | 21,5% | 17,1% | 22,3% | 28,3% | 29,3% | 34,9% | 33,2% | 34,4% |
| Net Kâr Marjı | 13,7% | 15,4% | 10,8% | 18,7% | 19,6% | 6,4% | 19,2% | 20,0% | 25,1% | 25,0% | 8,9% | 22,2% | 14,9% | 5,5% | 10,2% | 17,8% | 19,9% | 1,0% | 24,6% | 23,7% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 12,7% | 14,6% | 15,6% | 11,0% | 22,6% | 21,5% | 15,4% | 12,3% | 13,0% | 16,0% | 19,6% | 20,5% | 21,4% | 14,6% | 18,2% | 21,4% | 30,1% | 19,4% | 27,2% | 24,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.