RIHNRieter Holding AG
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CHF · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $362,28 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₣1,51 Mr | ₣1,25 Mr | ₣1,33 Mr | ₣1,56 Mr | ₣1,47 Mr | ₣973,70 Mn | ₣988,60 Mn | ₣1,01 Mr | ₣1,06 Mr | ₣1,00 Mr | ₣1,01 Mr | ₣1,21 Mr | ₣1,11 Mr | ₣1,07 Mr | ₣1,11 Mr | ₣1,97 Mr | ₣1,81 Mr | ₣2,08 Mr | ₣2,85 Mr | ₣2,88 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₣453,60 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₣734,00 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₣780,60 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₣269,50 Mn | ₣333,70 Mn | ₣327,10 Mn | ₣461,70 Mn | ₣411,30 Mn | ₣241,90 Mn | ₣122,90 Mn | ₣106,90 Mn | ₣113,90 Mn | ₣109,10 Mn | ₣121,60 Mn | ₣273,90 Mn | ₣228,40 Mn | ₣256,30 Mn | ₣256,60 Mn | ₣362,50 Mn | ₣222,40 Mn | ₣327,10 Mn | ₣227,60 Mn | ₣327,00 Mn |
| Net Borç† | -₣184,30 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₣685,10 Mn | ₣859,10 Mn | ₣1,42 Mr | ₣1,51 Mr | ₣969,20 Mn | ₣573,00 Mn | ₣760,00 Mn | ₣1,08 Mr | ₣965,60 Mn | ₣945,00 Mn | ₣1,04 Mr | ₣1,15 Mr | ₣1,04 Mr | ₣888,50 Mn | ₣1,00 Mr | ₣812,10 Mn | ₣1,88 Mr | ₣3,01 Mr | ₣3,78 Mr | ₣3,43 Mr |
| Brüt Kâr | ₣171,50 Mn | ₣263,40 Mn | ₣380,30 Mn | ₣329,00 Mn | ₣276,50 Mn | ₣133,80 Mn | ₣210,10 Mn | ₣179,00 Mn | ₣192,90 Mn | ₣189,80 Mn | ₣213,50 Mn | ₣241,20 Mn | ₣192,00 Mn | ₣158,90 Mn | ₣240,40 Mn | ₣165,20 Mn | ₣226,20 Mn | ₣561,30 Mn | ₣897,80 Mn | ₣829,50 Mn |
| FAVÖK | ₣37,30 Mn | ₣64,80 Mn | ₣123,10 Mn | ₣67,50 Mn | ₣60,10 Mn | -₣51,10 Mn | ₣4,30 Mn | ₣65,90 Mn | ₣127,70 Mn | ₣71,80 Mn | ₣160,90 Mn | ₣176,10 Mn | ₣131,70 Mn | ₣34,10 Mn | ₣117,70 Mn | ₣84,30 Mn | -₣80,90 Mn | ₣125,80 Mn | ₣391,10 Mn | ₣349,90 Mn |
| Net Kâr | -₣63,30 Mn | ₣10,50 Mn | ₣74,00 Mn | ₣12,10 Mn | ₣31,70 Mn | -₣89,80 Mn | ₣52,40 Mn | ₣31,90 Mn | ₣13,20 Mn | ₣42,40 Mn | ₣49,70 Mn | ₣52,80 Mn | ₣39,40 Mn | ₣28,70 Mn | ₣267,20 Mn | ₣26,50 Mn | -₣223,90 Mn | -₣405,90 Mn | ₣197,20 Mn | ₣147,40 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -1,26 | 0,27 | 1,94 | 0,32 | 0,83 | -2,36 | 1,37 | 0,83 | 0,34 | 1,11 | 1,29 | 1,36 | 1,01 | 0,73 | 6,81 | 0,67 | -6,01 | -12,51 | 5,68 | 4,19 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₣40,50 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₣65,50 Mn | ₣10,70 Mn | ₣26,60 Mn | -₣122,90 Mn | ₣127,10 Mn | -₣78,40 Mn | -₣77,30 Mn | ₣50,40 Mn | -₣7,50 Mn | ₣71,30 Mn | ₣57,70 Mn | ₣47,40 Mn | ₣61,10 Mn | -₣56,00 Mn | -₣47,20 Mn | ₣80,30 Mn | -₣63,30 Mn | -₣83,70 Mn | ₣193,20 Mn | ₣66,40 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₣15,20 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 17,8% | 26,7% | 24,5% | 29,5% | 27,9% | 24,8% | 12,4% | 10,6% | 10,8% | 10,9% | 12,1% | 22,5% | 20,5% | 24,0% | 23,1% | 18,4% | 12,3% | 15,7% | 8,0% | 11,3% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,45 | 0,69 | 1,06 | 0,97 | 0,66 | 0,59 | 0,77 | 1,07 | 0,91 | 0,94 | 1,03 | 0,95 | 0,93 | 0,83 | 0,90 | 0,41 | 1,04 | 1,45 | 1,33 | 1,19 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,88 | 1,10 | 1,82 | 1,94 | 1,24 | 0,73 | 0,97 | 1,38 | 1,24 | 1,21 | 1,33 | 1,48 | 1,33 | 1,14 | 1,28 | 1,04 | 2,41 | 3,86 | 4,85 | 4,40 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 25,0% | 30,7% | 26,8% | 21,8% | 28,5% | 23,4% | 27,6% | 16,6% | 20,0% | 20,1% | 20,6% | 20,9% | 18,5% | 17,9% | 24,0% | 20,3% | 12,0% | 18,6% | 23,7% | 24,2% |
| FAVÖK Marjı | 5,4% | 7,5% | 8,7% | 4,5% | 6,2% | -8,9% | 0,6% | 6,1% | 13,2% | 7,6% | 15,5% | 15,3% | 12,7% | 3,8% | 11,8% | 10,4% | -4,3% | 4,2% | 10,3% | 10,2% |
| Net Kâr Marjı | -9,2% | 1,2% | 5,2% | 0,8% | 3,3% | -15,7% | 6,9% | 3,0% | 1,4% | 4,5% | 4,8% | 4,6% | 3,8% | 3,2% | 26,7% | 3,3% | -11,9% | -13,5% | 5,2% | 4,3% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -9,6% | 1,2% | 1,9% | -8,1% | 13,1% | -13,7% | -10,2% | 4,7% | -0,8% | 7,5% | 5,6% | 4,1% | 5,9% | -6,3% | -4,7% | 9,9% | -3,4% | -2,8% | 5,1% | 1,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.