SFZNSiegfried Holding AG
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CHF · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $4,01 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₣2,15 Mr | ₣1,93 Mr | ₣1,86 Mr | ₣1,79 Mr | ₣1,67 Mr | ₣1,24 Mr | ₣1,17 Mr | ₣1,10 Mr | ₣1,07 Mr | ₣1,02 Mr | ₣1,00 Mr | ₣629,57 Mn | ₣537,77 Mn | ₣477,36 Mn | ₣430,64 Mn | ₣464,05 Mn | ₣477,07 Mn | ₣539,48 Mn | ₣658,74 Mn | ₣690,80 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₣103,08 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₣1,03 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₣1,13 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₣575,20 Mn | ₣490,10 Mn | ₣525,00 Mn | ₣590,00 Mn | ₣560,00 Mn | ₣377,50 Mn | ₣390,99 Mn | ₣365,99 Mn | ₣355,99 Mn | ₣407,09 Mn | ₣382,16 Mn | ₣135,39 Mn | ₣76,94 Mn | ₣47,51 Mn | ₣0,00 | ₣3,16 Mn | ₣71,34 Mn | ₣86,13 Mn | ₣75,82 Mn | ₣114,00 Mn |
| Net Borç† | ₣471,40 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₣1,33 Mr | ₣1,29 Mr | ₣1,27 Mr | ₣1,23 Mr | ₣1,10 Mr | ₣845,06 Mn | ₣833,51 Mn | ₣794,30 Mn | ₣750,47 Mn | ₣717,73 Mn | ₣480,57 Mn | ₣315,28 Mn | ₣374,94 Mn | ₣367,75 Mn | ₣328,10 Mn | ₣314,41 Mn | ₣283,04 Mn | ₣289,31 Mn | ₣318,26 Mn | ₣359,83 Mn |
| Brüt Kâr | ₣352,39 Mn | ₣328,96 Mn | ₣320,21 Mn | ₣318,69 Mn | ₣239,27 Mn | ₣176,00 Mn | ₣172,52 Mn | ₣156,33 Mn | ₣138,51 Mn | ₣109,22 Mn | ₣90,65 Mn | ₣72,77 Mn | ₣98,75 Mn | ₣82,57 Mn | ₣66,62 Mn | ₣54,46 Mn | ₣47,51 Mn | ₣62,44 Mn | ₣88,91 Mn | ₣120,42 Mn |
| FAVÖK | ₣306,70 Mn | ₣276,71 Mn | ₣249,34 Mn | ₣309,57 Mn | ₣213,15 Mn | ₣132,68 Mn | ₣106,62 Mn | ₣122,49 Mn | ₣107,84 Mn | ₣100,31 Mn | ₣64,69 Mn | ₣50,93 Mn | ₣56,38 Mn | ₣37,37 Mn | ₣32,15 Mn | ₣33,55 Mn | ₣16,61 Mn | ₣33,49 Mn | ₣49,48 Mn | ₣74,84 Mn |
| Net Kâr | ₣168,66 Mn | ₣160,06 Mn | ₣112,77 Mn | ₣156,49 Mn | ₣95,60 Mn | ₣60,87 Mn | ₣53,15 Mn | ₣56,31 Mn | ₣40,82 Mn | ₣27,91 Mn | ₣39,10 Mn | ₣38,56 Mn | ₣53,85 Mn | ₣20,87 Mn | ₣9,68 Mn | -₣4,24 Mn | -₣35,26 Mn | -₣74,88 Mn | ₣22,35 Mn | ₣32,39 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 3,85 | 3,69 | 2,62 | 3,63 | 2,20 | 1,42 | 1,25 | 1,31 | 1,00 | 0,70 | 0,98 | 0,99 | 1,37 | 0,56 | 0,26 | -0,13 | -1,28 | -2,70 | 0,81 | 1,17 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₣46,18 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₣9,97 Mn | -₣5,24 Mn | ₣72,21 Mn | ₣30,92 Mn | -₣743.000 | ₣36,52 Mn | -₣5,77 Mn | ₣36,91 Mn | ₣20,51 Mn | -₣20,53 Mn | -₣79,86 Mn | -₣59,17 Mn | ₣17,90 Mn | ₣31,06 Mn | ₣15,67 Mn | ₣39,76 Mn | ₣24,83 Mn | -₣3,06 Mn | -₣25,46 Mn | ₣12,50 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₣231,47 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 26,7% | 25,3% | 28,2% | 32,9% | 33,5% | 30,4% | 33,5% | 33,2% | 33,2% | 39,9% | 38,1% | 21,5% | 14,3% | 10,0% | 0,0% | 0,7% | 15,0% | 16,0% | 11,5% | 16,5% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,62 | 0,67 | 0,68 | 0,69 | 0,66 | 0,68 | 0,71 | 0,72 | 0,70 | 0,70 | 0,48 | 0,50 | 0,70 | 0,77 | 0,76 | 0,68 | 0,59 | 0,54 | 0,48 | 0,52 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,18 | 1,15 | 1,13 | 1,09 | 0,98 | 0,75 | 0,74 | 0,70 | 0,67 | 0,64 | 0,43 | 0,28 | 0,33 | 0,33 | 0,29 | 0,28 | 0,25 | 0,26 | 0,28 | 0,32 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 26,5% | 25,4% | 25,2% | 25,9% | 21,7% | 20,8% | 20,7% | 19,7% | 18,5% | 15,2% | 18,9% | 23,1% | 26,3% | 22,5% | 20,3% | 17,3% | 16,8% | 21,6% | 27,9% | 33,5% |
| FAVÖK Marjı | 23,1% | 21,4% | 19,6% | 25,2% | 19,3% | 15,7% | 12,8% | 15,4% | 14,4% | 14,0% | 13,5% | 16,2% | 15,0% | 10,2% | 9,8% | 10,7% | 5,9% | 11,6% | 15,5% | 20,8% |
| Net Kâr Marjı | 12,7% | 12,4% | 8,9% | 12,7% | 8,7% | 7,2% | 6,4% | 7,1% | 5,4% | 3,9% | 8,1% | 12,2% | 14,4% | 5,7% | 3,0% | -1,3% | -12,5% | -25,9% | 7,0% | 9,0% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 0,8% | -0,4% | 5,7% | 2,5% | -0,1% | 4,3% | -0,7% | 4,6% | 2,7% | -2,9% | -16,6% | -18,8% | 4,8% | 8,4% | 4,8% | 12,6% | 8,8% | -1,1% | -8,0% | 3,5% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.