SUVNSGS SA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CHF · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $22,50 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₣7,88 Mr | ₣6,75 Mr | ₣6,76 Mr | ₣7,12 Mr | ₣7,01 Mr | ₣6,91 Mr | ₣6,33 Mr | ₣6,07 Mr | ₣5,94 Mr | ₣5,35 Mr | ₣5,89 Mr | ₣5,77 Mr | ₣5,04 Mr | ₣4,99 Mr | ₣4,76 Mr | ₣3,98 Mr | ₣3,74 Mr | ₣3,58 Mr | ₣3,33 Mr | ₣2,85 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₣2,33 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₣6,89 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₣995,00 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₣4,90 Mr | ₣3,88 Mr | ₣4,41 Mr | ₣4,45 Mr | ₣3,81 Mr | ₣3,87 Mr | ₣2,88 Mr | ₣2,49 Mr | ₣2,09 Mr | ₣1,72 Mr | ₣2,22 Mr | ₣1,69 Mr | ₣1,31 Mr | ₣1,32 Mr | ₣1,30 Mr | ₣556,00 Mn | ₣316,00 Mn | ₣335,00 Mn | ₣60,00 Mn | ₣24,00 Mn |
| Net Borç† | ₣2,57 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₣6,95 Mr | ₣6,79 Mr | ₣6,62 Mr | ₣6,64 Mr | ₣6,41 Mr | ₣5,60 Mr | ₣6,60 Mr | ₣6,71 Mr | ₣6,35 Mr | ₣5,99 Mr | ₣5,71 Mr | ₣5,88 Mr | ₣5,83 Mr | ₣5,57 Mr | ₣4,80 Mr | ₣4,76 Mr | ₣4,71 Mr | ₣4,82 Mr | ₣4,37 Mr | ₣3,82 Mr |
| Brüt Kâr | ₣2,61 Mr | ₣2,48 Mr | ₣2,42 Mr | ₣2,41 Mr | ₣2,34 Mr | ₣2,01 Mr | ₣2,37 Mr | ₣2,58 Mr | ₣2,45 Mr | ₣2,30 Mr | ₣2,22 Mr | ₣2,33 Mr | ₣2,31 Mr | ₣2,23 Mr | ₣1,94 Mr | ₣1,99 Mr | ₣1,96 Mr | ₣2,03 Mr | ₣1,79 Mr | ₣1,57 Mr |
| FAVÖK | ₣1,52 Mr | ₣1,47 Mr | ₣1,42 Mr | ₣1,47 Mr | ₣1,51 Mr | ₣1,35 Mr | ₣1,45 Mr | ₣1,33 Mr | ₣1,52 Mr | ₣1,51 Mr | ₣1,47 Mr | ₣1,48 Mr | ₣1,51 Mr | ₣1,47 Mr | ₣1,22 Mr | ₣1,29 Mr | ₣1,27 Mr | ₣1,27 Mr | ₣1,10 Mr | ₣940,00 Mn |
| Net Kâr | ₣668,00 Mn | ₣581,00 Mn | ₣553,00 Mn | ₣588,00 Mn | ₣613,00 Mn | ₣480,00 Mn | ₣660,00 Mn | ₣643,00 Mn | ₣621,00 Mn | ₣543,00 Mn | ₣549,00 Mn | ₣629,00 Mn | ₣600,00 Mn | ₣545,00 Mn | ₣534,00 Mn | ₣588,00 Mn | ₣566,00 Mn | ₣692,00 Mn | ₣500,00 Mn | ₣443,00 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 3,46 | 3,09 | 2,99 | 3,15 | 3,27 | 2,55 | 3,49 | 3,37 | 3,29 | 2,86 | 2,88 | 3,27 | 3,11 | 2,84 | 2,80 | 3,09 | 3,01 | 3,63 | 2,59 | 2,32 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₣948,00 Mn | ₣933,00 Mn | ₣805,00 Mn | ₣694,00 Mn | ₣822,00 Mn | ₣907,00 Mn | ₣826,00 Mn | ₣759,00 Mn | ₣646,00 Mn | ₣705,00 Mn | ₣616,00 Mn | ₣573,00 Mn | ₣587,00 Mn | ₣410,00 Mn | ₣357,00 Mn | ₣549,00 Mn | ₣632,00 Mn | ₣565,00 Mn | ₣461,00 Mn | ₣339,00 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₣259,00 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 62,1% | 57,5% | 65,2% | 62,4% | 54,3% | 56,1% | 45,5% | 41,0% | 35,2% | 32,2% | 37,6% | 29,3% | 26,0% | 26,5% | 27,4% | 14,0% | 8,5% | 9,4% | 1,8% | 0,8% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,88 | 1,01 | 0,98 | 0,93 | 0,91 | 0,81 | 1,04 | 1,11 | 1,07 | 1,12 | 0,97 | 1,02 | 1,16 | 1,12 | 1,01 | 1,19 | 1,26 | 1,35 | 1,31 | 1,34 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 6,98 | 6,83 | 6,66 | 6,68 | 6,44 | 5,63 | 6,63 | 6,74 | 6,38 | 6,02 | 5,74 | 5,91 | 5,86 | 5,60 | 4,82 | 4,78 | 4,74 | 4,84 | 4,39 | 3,84 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 37,6% | 36,5% | 36,5% | 36,3% | 36,6% | 35,8% | 35,9% | 38,5% | 38,6% | 38,5% | 38,9% | 39,7% | 39,6% | 40,1% | 40,4% | 41,9% | 41,5% | 42,1% | 41,0% | 41,1% |
| FAVÖK Marjı | 21,9% | 21,7% | 21,4% | 22,2% | 23,7% | 24,0% | 22,0% | 19,8% | 24,0% | 25,2% | 25,8% | 25,2% | 25,8% | 26,4% | 25,5% | 27,1% | 26,9% | 26,3% | 25,3% | 24,6% |
| Net Kâr Marjı | 9,6% | 8,6% | 8,4% | 8,9% | 9,6% | 8,6% | 10,0% | 9,6% | 9,8% | 9,1% | 9,6% | 10,7% | 10,3% | 9,8% | 11,1% | 12,4% | 12,0% | 14,4% | 11,4% | 11,6% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 13,7% | 13,7% | 12,2% | 10,4% | 12,8% | 16,2% | 12,5% | 11,3% | 10,2% | 11,8% | 10,8% | 9,7% | 10,1% | 7,4% | 7,4% | 11,5% | 13,4% | 11,7% | 10,5% | 8,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.