TENTecan Group AG
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CHF · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $3,41 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₣1,80 Mr | ₣2,17 Mr | ₣2,12 Mr | ₣2,16 Mr | ₣2,04 Mr | ₣1,13 Mr | ₣939,77 Mn | ₣857,67 Mn | ₣803,96 Mn | ₣736,16 Mn | ₣641,48 Mn | ₣552,26 Mn | ₣466,65 Mn | ₣422,80 Mn | ₣389,94 Mn | ₣338,50 Mn | ₣337,01 Mn | ₣313,02 Mn | ₣359,92 Mn | ₣365,60 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₣176,37 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₣638,99 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₣1,15 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₣218,60 Mn | ₣321,96 Mn | ₣316,71 Mn | ₣307,68 Mn | ₣313,66 Mn | ₣38,73 Mn | ₣47,88 Mn | ₣7,23 Mn | ₣17,20 Mn | ₣12,04 Mn | ₣9,64 Mn | ₣13,22 Mn | ₣7,59 Mn | ₣4,69 Mn | ₣3,36 Mn | ₣7,42 Mn | ₣41,20 Mn | ₣51,33 Mn | ₣52,93 Mn | ₣55,54 Mn |
| Net Borç† | -₣94,73 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₣882,48 Mn | ₣934,28 Mn | ₣1,07 Mr | ₣1,14 Mr | ₣946,62 Mn | ₣730,88 Mn | ₣636,82 Mn | ₣593,79 Mn | ₣548,56 Mn | ₣506,23 Mn | ₣440,30 Mn | ₣399,52 Mn | ₣388,29 Mn | ₣391,11 Mn | ₣376,97 Mn | ₣370,55 Mn | ₣356,25 Mn | ₣396,04 Mn | ₣414,40 Mn | ₣405,93 Mn |
| Brüt Kâr | ₣280,19 Mn | ₣281,88 Mn | ₣358,81 Mn | ₣405,32 Mn | ₣388,02 Mn | ₣339,86 Mn | ₣282,73 Mn | ₣264,25 Mn | ₣248,16 Mn | ₣225,21 Mn | ₣205,26 Mn | ₣193,57 Mn | ₣185,79 Mn | ₣194,43 Mn | ₣188,58 Mn | ₣183,84 Mn | ₣182,52 Mn | ₣201,72 Mn | ₣207,82 Mn | ₣188,15 Mn |
| FAVÖK | ₣86,23 Mn | ₣141,49 Mn | ₣201,70 Mn | ₣213,01 Mn | ₣200,17 Mn | ₣158,44 Mn | ₣122,76 Mn | ₣108,51 Mn | ₣104,75 Mn | ₣91,05 Mn | ₣82,04 Mn | ₣65,57 Mn | ₣63,20 Mn | ₣61,99 Mn | ₣59,36 Mn | ₣63,22 Mn | ₣66,91 Mn | ₣55,82 Mn | ₣70,28 Mn | ₣61,79 Mn |
| Net Kâr | -₣110,65 Mn | ₣67,66 Mn | ₣132,07 Mn | ₣121,13 Mn | ₣121,66 Mn | ₣103,69 Mn | ₣73,17 Mn | ₣70,70 Mn | ₣65,93 Mn | ₣54,54 Mn | ₣57,15 Mn | ₣40,22 Mn | ₣45,67 Mn | ₣42,37 Mn | ₣44,91 Mn | ₣46,93 Mn | ₣47,34 Mn | ₣25,62 Mn | ₣52,38 Mn | ₣40,64 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -8,74 | 5,29 | 10,30 | 9,47 | 9,88 | 8,62 | 6,13 | 5,96 | 5,59 | 4,66 | 4,96 | 3,57 | 4,11 | 3,86 | 4,12 | 4,43 | 4,75 | 2,33 | 4,52 | 3,52 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₣53,15 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₣124,47 Mn | ₣136,19 Mn | ₣144,55 Mn | ₣104,40 Mn | ₣138,70 Mn | ₣183,65 Mn | ₣88,56 Mn | ₣80,55 Mn | ₣91,03 Mn | ₣112,08 Mn | ₣94,41 Mn | ₣42,78 Mn | ₣20,64 Mn | -₣6,63 Mn | ₣36,09 Mn | ₣53,40 Mn | ₣57,94 Mn | ₣53,78 Mn | ₣53,98 Mn | ₣60,95 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₣35,30 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 12,2% | 14,8% | 15,0% | 14,2% | 15,3% | 3,4% | 5,1% | 0,8% | 2,1% | 1,6% | 1,5% | 2,4% | 1,6% | 1,1% | 0,9% | 2,2% | 12,2% | 16,4% | 14,7% | 15,2% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,49 | 0,43 | 0,51 | 0,53 | 0,46 | 0,65 | 0,68 | 0,69 | 0,68 | 0,69 | 0,69 | 0,72 | 0,83 | 0,93 | 0,97 | 1,09 | 1,06 | 1,27 | 1,15 | 1,11 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,77 | 0,81 | 0,93 | 0,99 | 0,82 | 0,63 | 0,55 | 0,52 | 0,48 | 0,44 | 0,38 | 0,35 | 0,34 | 0,34 | 0,33 | 0,32 | 0,31 | 0,34 | 0,36 | 0,35 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 31,8% | 30,2% | 33,4% | 35,4% | 41,0% | 46,5% | 44,4% | 44,5% | 45,2% | 44,5% | 46,6% | 48,5% | 47,8% | 49,7% | 50,0% | 49,6% | 51,2% | 50,9% | 50,2% | 46,3% |
| FAVÖK Marjı | 9,8% | 15,1% | 18,8% | 18,6% | 21,1% | 21,7% | 19,3% | 18,3% | 19,1% | 18,0% | 18,6% | 16,4% | 16,3% | 15,8% | 15,7% | 17,1% | 18,8% | 14,1% | 17,0% | 15,2% |
| Net Kâr Marjı | -12,5% | 7,2% | 12,3% | 10,6% | 12,9% | 14,2% | 11,5% | 11,9% | 12,0% | 10,8% | 13,0% | 10,1% | 11,8% | 10,8% | 11,9% | 12,7% | 13,3% | 6,5% | 12,6% | 10,0% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 14,1% | 14,6% | 13,5% | 9,1% | 14,7% | 25,1% | 13,9% | 13,6% | 16,6% | 22,1% | 21,4% | 10,7% | 5,3% | -1,7% | 9,6% | 14,4% | 16,3% | 13,6% | 13,0% | 15,0% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.