UZAAFlughafen Zurich AG
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CHF · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $7,47 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₣5,57 Mr | ₣5,21 Mr | ₣5,12 Mr | ₣5,22 Mr | ₣5,00 Mr | ₣5,14 Mr | ₣4,63 Mr | ₣4,40 Mr | ₣4,33 Mr | ₣4,11 Mr | ₣4,08 Mr | ₣4,02 Mr | ₣4,09 Mr | ₣4,12 Mr | ₣3,85 Mr | ₣3,57 Mr | ₣3,56 Mr | ₣3,36 Mr | ₣3,18 Mr | ₣3,17 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₣159,60 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₣2,42 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₣3,15 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₣1,69 Mr | ₣1,48 Mr | ₣1,57 Mr | ₣1,92 Mr | ₣1,89 Mr | ₣1,93 Mr | ₣1,28 Mr | ₣1,10 Mr | ₣1,08 Mr | ₣955,53 Mn | ₣973,99 Mn | ₣1,04 Mr | ₣1,31 Mr | ₣1,35 Mr | ₣1,22 Mr | ₣1,04 Mr | ₣1,25 Mr | ₣1,23 Mr | ₣1,24 Mr | ₣1,41 Mr |
| Net Borç† | ₣1,27 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₣1,36 Mr | ₣1,33 Mr | ₣1,24 Mr | ₣1,02 Mr | ₣680,00 Mn | ₣623,97 Mn | ₣1,21 Mr | ₣1,15 Mr | ₣1,04 Mr | ₣1,01 Mr | ₣988,97 Mn | ₣963,48 Mn | ₣975,09 Mn | ₣948,82 Mn | ₣905,40 Mn | ₣862,99 Mn | ₣820,20 Mn | ₣855,10 Mn | ₣802,90 Mn | ₣737,11 Mn |
| Brüt Kâr | ₣563,00 Mn | ₣528,70 Mn | ₣476,40 Mn | ₣332,30 Mn | ₣77,40 Mn | ₣8,50 Mn | ₣458,45 Mn | ₣440,70 Mn | ₣374,43 Mn | ₣365,40 Mn | ₣404,13 Mn | ₣375,99 Mn | ₣392,93 Mn | ₣264,53 Mn | ₣370,19 Mn | ₣332,45 Mn | ₣327,60 Mn | ₣385,40 Mn | ₣331,90 Mn | ₣272,71 Mn |
| FAVÖK | ₣769,80 Mn | ₣735,50 Mn | ₣680,00 Mn | ₣551,20 Mn | ₣294,90 Mn | ₣210,97 Mn | ₣647,62 Mn | ₣576,20 Mn | ₣580,71 Mn | ₣573,00 Mn | ₣469,63 Mn | ₣523,63 Mn | ₣523,43 Mn | ₣388,98 Mn | ₣484,46 Mn | ₣436,27 Mn | ₣399,10 Mn | ₣429,00 Mn | ₣405,50 Mn | ₣381,23 Mn |
| Net Kâr | ₣346,50 Mn | ₣326,70 Mn | ₣304,20 Mn | ₣207,00 Mn | -₣10,10 Mn | -₣69,13 Mn | ₣309,13 Mn | ₣237,83 Mn | ₣285,23 Mn | ₣247,73 Mn | ₣179,64 Mn | ₣205,80 Mn | ₣137,08 Mn | ₣94,73 Mn | ₣169,84 Mn | ₣138,52 Mn | ₣190,60 Mn | ₣121,30 Mn | ₣130,70 Mn | ₣87,45 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 11,29 | 10,64 | 9,91 | 6,74 | -0,33 | -2,25 | 10,07 | 7,75 | 9,29 | 8,07 | 5,85 | 6,70 | 4,47 | 3,10 | 5,53 | 4,51 | 6,24 | 3,95 | 4,26 | 3,07 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₣144,50 Mn | ₣159,40 Mn | ₣287,00 Mn | ₣295,40 Mn | ₣64,70 Mn | -₣100,82 Mn | ₣61,73 Mn | ₣297,15 Mn | ₣351,04 Mn | ₣321,54 Mn | ₣267,77 Mn | ₣180,48 Mn | ₣201,93 Mn | ₣191,06 Mn | ₣51,08 Mn | ₣126,04 Mn | ₣98,69 Mn | ₣101,85 Mn | ₣230,48 Mn | ₣174,69 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₣556,90 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 30,4% | 28,4% | 30,6% | 36,7% | 37,8% | 37,5% | 27,7% | 25,1% | 25,0% | 23,3% | 23,9% | 25,9% | 32,1% | 32,8% | 31,6% | 29,1% | 35,1% | 36,6% | 39,0% | 44,6% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,24 | 0,25 | 0,24 | 0,20 | 0,14 | 0,12 | 0,26 | 0,26 | 0,24 | 0,25 | 0,24 | 0,24 | 0,24 | 0,23 | 0,23 | 0,24 | 0,23 | 0,25 | 0,25 | 0,23 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,43 | 0,42 | 0,39 | 0,33 | 0,22 | 0,20 | 0,38 | 0,37 | 0,33 | 0,32 | 0,31 | 0,31 | 0,31 | 0,30 | 0,29 | 0,27 | 0,26 | 0,27 | 0,25 | 0,23 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CHF · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 41,4% | 39,9% | 38,5% | 32,5% | 11,4% | 1,4% | 37,9% | 38,2% | 36,1% | 36,1% | 40,9% | 39,0% | 40,3% | 27,9% | 40,9% | 38,5% | 39,9% | 45,1% | 41,3% | 37,0% |
| FAVÖK Marjı | 56,6% | 55,5% | 55,0% | 53,9% | 43,4% | 33,8% | 53,5% | 50,0% | 56,0% | 56,6% | 47,5% | 54,3% | 53,7% | 41,0% | 53,5% | 50,6% | 48,7% | 50,2% | 50,5% | 51,7% |
| Net Kâr Marjı | 25,5% | 24,6% | 24,6% | 20,2% | -1,5% | -11,1% | 25,5% | 20,6% | 27,5% | 24,5% | 18,2% | 21,4% | 14,1% | 10,0% | 18,8% | 16,1% | 23,2% | 14,2% | 16,3% | 11,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 10,6% | 12,0% | 23,2% | 28,9% | 9,5% | -16,2% | 5,1% | 25,8% | 33,8% | 31,7% | 27,1% | 18,7% | 20,7% | 20,1% | 5,6% | 14,6% | 12,0% | 11,9% | 28,7% | 23,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.