ALTAAltarea SCA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $2,42 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €7,96 Mr | €8,40 Mr | €8,34 Mr | €9,09 Mr | €9,36 Mr | €8,95 Mr | €9,09 Mr | €8,02 Mr | €8,59 Mr | €7,08 Mr | €6,13 Mr | €5,35 Mr | €4,89 Mr | €4,94 Mr | €4,64 Mr | €4,44 Mr | €4,05 Mr | €4,16 Mr | €4,17 Mr | €1,85 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €383,50 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €4,88 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €3,08 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €2,84 Mr | €3,00 Mr | €2,89 Mr | €3,00 Mr | €3,73 Mr | €4,07 Mr | €3,72 Mr | €3,30 Mr | €3,86 Mr | €3,00 Mr | €2,75 Mr | €1,80 Mr | €1,72 Mr | €2,15 Mr | €2,19 Mr | €2,31 Mr | €2,34 Mr | €2,10 Mr | €1,86 Mr | €898,81 Mn |
| Net Borç† | €2,45 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €2,10 Mr | €2,77 Mr | €2,71 Mr | €3,02 Mr | €3,04 Mr | €3,08 Mr | €3,13 Mr | €2,35 Mr | €1,92 Mr | €1,59 Mr | €1,22 Mr | €1,02 Mr | €1,52 Mr | €1,49 Mr | €1,14 Mr | €894,30 Mn | €947,08 Mn | €973,32 Mn | €474,41 Mn | €143,25 Mn |
| Brüt Kâr | €550,30 Mn | €612,40 Mn | €559,00 Mn | €795,00 Mn | €739,40 Mn | €698,90 Mn | €777,30 Mn | €696,10 Mn | €630,60 Mn | €223,70 Mn | €219,00 Mn | €195,30 Mn | €245,80 Mn | €254,80 Mn | €329,60 Mn | €270,70 Mn | €208,99 Mn | €263,72 Mn | €158,17 Mn | €73,50 Mn |
| FAVÖK | €219,20 Mn | €244,40 Mn | -€120,30 Mn | €310,70 Mn | €285,30 Mn | €303,40 Mn | €311,40 Mn | €251,00 Mn | €257,30 Mn | €164,70 Mn | €160,40 Mn | €144,50 Mn | €185,60 Mn | €209,40 Mn | €193,90 Mn | €194,00 Mn | €170,56 Mn | €12,74 Mn | €124,97 Mn | €47,11 Mn |
| Net Kâr | €8,40 Mn | €6,10 Mn | -€472,90 Mn | €326,80 Mn | €211,60 Mn | -€307,70 Mn | €233,70 Mn | €252,30 Mn | €323,00 Mn | €167,80 Mn | €108,40 Mn | €114,40 Mn | €146,20 Mn | €55,90 Mn | €88,20 Mn | €146,10 Mn | -€108,45 Mn | -€397,06 Mn | €429,42 Mn | €221,33 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,36 | 0,29 | -23,16 | 15,83 | 11,49 | -17,81 | 13,90 | 15,39 | 20,18 | 11,59 | 8,18 | 9,09 | 12,48 | 5,08 | 8,26 | 13,64 | -10,29 | -42,35 | 52,14 | 29,75 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -€38,10 Mn | €343,20 Mn | €302,20 Mn | €184,60 Mn | €250,10 Mn | €383,60 Mn | €312,00 Mn | €192,20 Mn | €181,90 Mn | €125,30 Mn | €59,00 Mn | €187,00 Mn | €70,20 Mn | €50,50 Mn | €6,00 Mn | -€263,90 Mn | -€79,79 Mn | -€171,19 Mn | -€468,60 Mn | -€337,21 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€108,90 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 35,6% | 35,7% | 34,7% | 33,0% | 39,9% | 45,5% | 41,0% | 41,2% | 44,9% | 42,3% | 44,9% | 33,6% | 35,2% | 43,5% | 47,1% | 52,0% | 57,7% | 50,4% | 44,5% | 48,6% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,26 | 0,33 | 0,33 | 0,33 | 0,32 | 0,34 | 0,34 | 0,29 | 0,22 | 0,22 | 0,20 | 0,19 | 0,31 | 0,30 | 0,24 | 0,20 | 0,23 | 0,23 | 0,11 | 0,08 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,68 | 0,90 | 0,88 | 0,98 | 0,99 | 1,00 | 1,02 | 0,77 | 0,62 | 0,52 | 0,40 | 0,33 | 0,49 | 0,49 | 0,37 | 0,29 | 0,31 | 0,32 | 0,15 | 0,05 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 26,2% | 22,1% | 20,6% | 26,3% | 24,3% | 22,7% | 24,8% | 29,6% | 32,9% | 14,1% | 17,9% | 19,2% | 16,2% | 17,1% | 29,0% | 30,3% | 22,1% | 27,1% | 33,3% | 51,3% |
| FAVÖK Marjı | 10,4% | 8,8% | -4,4% | 10,3% | 9,4% | 9,9% | 10,0% | 10,7% | 13,4% | 10,4% | 13,1% | 14,2% | 12,2% | 14,0% | 17,1% | 21,7% | 18,0% | 1,3% | 26,3% | 32,9% |
| Net Kâr Marjı | 0,4% | 0,2% | -17,4% | 10,8% | 7,0% | -10,0% | 7,5% | 10,7% | 16,8% | 10,5% | 8,9% | 11,2% | 9,6% | 3,7% | 7,8% | 16,3% | -11,5% | -40,8% | 90,5% | 154,5% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -1,8% | 12,4% | 11,1% | 6,1% | 8,2% | 12,5% | 10,0% | 8,2% | 9,5% | 7,9% | 4,8% | 18,4% | 4,6% | 3,4% | 0,5% | -29,5% | -8,4% | -17,6% | -98,8% | -235,4% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.