ALTRAltri, SGPS, S.A.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,11 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €1,34 Mr | €1,32 Mr | €1,31 Mr | €1,50 Mr | €2,29 Mr | €1,49 Mr | €1,48 Mr | €1,49 Mr | €1,21 Mr | €1,29 Mr | €1,20 Mr | €1,24 Mr | €1,22 Mr | €1,13 Mr | €1,13 Mr | €1,19 Mr | €1,12 Mr | €1,11 Mr | €1,04 Mr | €773,92 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €229,38 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €898,07 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €433,45 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €651,23 Mn | €583,42 Mn | €697,26 Mn | €642,71 Mn | €666,51 Mn | €811,76 Mn | €780,80 Mn | €687,19 Mn | €600,92 Mn | €758,88 Mn | €702,02 Mn | €802,20 Mn | €817,70 Mn | €778,42 Mn | €844,21 Mn | €869,26 Mn | €918,16 Mn | €834,17 Mn | €750,01 Mn | €551,03 Mn |
| Net Borç† | €421,86 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €676,29 Mn | €837,90 Mn | €752,43 Mn | €1,05 Mr | €785,22 Mn | €567,62 Mn | €735,54 Mn | €777,61 Mn | €656,06 Mn | €602,95 Mn | €656,97 Mn | €542,68 Mn | €559,07 Mn | €530,11 Mn | €479,34 Mn | €497,29 Mn | €275,65 Mn | €255,48 Mn | €409,49 Mn | €285,69 Mn |
| Brüt Kâr | €149,42 Mn | €283,30 Mn | €141,66 Mn | €433,55 Mn | €295,54 Mn | €123,54 Mn | €272,66 Mn | €328,45 Mn | €263,72 Mn | €222,37 Mn | €284,00 Mn | €57,54 Mn | €90,80 Mn | €92,91 Mn | €63,15 Mn | €122,10 Mn | -€17,76 Mn | €29,35 Mn | €75,36 Mn | €42,13 Mn |
| FAVÖK | €62,42 Mn | €213,29 Mn | €103,89 Mn | €303,59 Mn | €219,66 Mn | €90,20 Mn | €216,27 Mn | €291,90 Mn | €196,94 Mn | €160,75 Mn | €215,53 Mn | €104,24 Mn | €135,09 Mn | €140,36 Mn | €113,60 Mn | €173,74 Mn | €19,24 Mn | €19,22 Mn | €49,57 Mn | €53,32 Mn |
| Net Kâr | €21,38 Mn | €107,20 Mn | €42,79 Mn | €427,85 Mn | €127,64 Mn | €34,97 Mn | €100,83 Mn | €194,50 Mn | €96,07 Mn | €76,98 Mn | €117,66 Mn | €37,38 Mn | €55,35 Mn | €52,18 Mn | €25,14 Mn | €62,01 Mn | -€10,91 Mn | €4,67 Mn | €35,19 Mn | €20,84 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,10 | 0,52 | 0,21 | 2,09 | 0,62 | 0,17 | 0,49 | 0,95 | 0,47 | 0,38 | 0,57 | 0,18 | 0,27 | 0,25 | 0,12 | 0,30 | -0,06 | 0,02 | 0,15 | 0,11 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -€15,10 Mn | €204,92 Mn | €21,94 Mn | €121,89 Mn | €197,14 Mn | €112,50 Mn | €92,53 Mn | €155,81 Mn | €106,37 Mn | €51,68 Mn | €150,75 Mn | €47,98 Mn | €66,98 Mn | €58,63 Mn | €5,00 Mn | €100,31 Mn | -€81,06 Mn | -€238,56 Mn | -€68,22 Mn | -€141.180 |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€49,54 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 48,4% | 44,1% | 53,0% | 42,9% | 29,1% | 54,6% | 52,7% | 46,1% | 49,7% | 59,1% | 58,7% | 64,7% | 66,9% | 69,0% | 74,9% | 73,0% | 81,7% | 74,8% | 71,8% | 71,2% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,50 | 0,63 | 0,57 | 0,70 | 0,34 | 0,38 | 0,50 | 0,52 | 0,54 | 0,47 | 0,55 | 0,44 | 0,46 | 0,47 | 0,43 | 0,42 | 0,25 | 0,23 | 0,39 | 0,37 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,56 | 1,93 | 1,74 | 2,43 | 1,81 | 1,31 | 1,70 | 1,79 | 1,51 | 1,39 | 1,52 | 1,25 | 1,29 | 1,22 | 1,11 | 1,15 | 0,64 | 0,59 | 0,94 | 0,66 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 22,1% | 33,8% | 18,8% | 41,2% | 37,6% | 21,8% | 37,1% | 42,2% | 40,2% | 36,9% | 43,2% | 10,6% | 16,2% | 17,5% | 13,2% | 24,6% | -6,4% | 11,5% | 18,4% | 14,7% |
| FAVÖK Marjı | 9,2% | 25,5% | 13,8% | 28,9% | 28,0% | 15,9% | 29,4% | 37,5% | 30,0% | 26,7% | 32,8% | 19,2% | 24,2% | 26,5% | 23,7% | 34,9% | 7,0% | 7,5% | 12,1% | 18,7% |
| Net Kâr Marjı | 3,2% | 12,8% | 5,7% | 40,7% | 16,3% | 6,2% | 13,7% | 25,0% | 14,6% | 12,8% | 17,9% | 6,9% | 9,9% | 9,8% | 5,2% | 12,5% | -4,0% | 1,8% | 8,6% | 7,3% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -2,2% | 24,5% | 2,9% | 11,6% | 25,1% | 19,8% | 12,6% | 20,0% | 16,2% | 8,6% | 22,9% | 8,8% | 12,0% | 11,1% | 1,0% | 20,2% | -29,4% | -93,4% | -16,7% | -0,0% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.