DSYDassault Systemes SE
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $31,61 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €15,06 Mr | €15,55 Mr | €14,62 Mr | €14,26 Mr | €14,22 Mr | €12,96 Mr | €13,87 Mr | €7,97 Mr | €7,03 Mr | €6,94 Mr | €6,42 Mr | €5,11 Mr | €4,27 Mr | €3,71 Mr | €3,52 Mr | €3,07 Mr | €2,30 Mr | €2,14 Mr | €1,86 Mr | €1,74 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €4,13 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €6,26 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €8,80 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €3,17 Mr | €3,06 Mr | €3,60 Mr | €3,58 Mr | €4,71 Mr | €4,83 Mr | €5,29 Mr | €1,00 Mr | €1,00 Mr | €1,00 Mr | €1,00 Mr | €359,98 Mn | €380,06 Mn | €63,81 Mn | €301,30 Mn | €320,11 Mn | €200,00 Mn | €200,00 Mn | €200,00 Mn | €200,00 Mn |
| Net Borç† | -€957,90 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €6,24 Mr | €6,21 Mr | €5,95 Mr | €5,67 Mr | €4,86 Mr | €4,45 Mr | €4,02 Mr | €3,48 Mr | €3,23 Mr | €3,06 Mr | €2,84 Mr | €0,00 | €2,07 Mr | €2,03 Mr | €1,78 Mr | €1,56 Mr | €1,25 Mr | €1,33 Mr | €1,26 Mr | €0,00 |
| Brüt Kâr | €4,88 Mr | €4,84 Mr | €4,60 Mr | €4,34 Mr | €3,70 Mr | €3,31 Mr | €3,14 Mr | €2,79 Mr | €2,59 Mr | €2,44 Mr | €2,24 Mr | €0,00 | €1,70 Mr | €1,67 Mr | €1,45 Mr | €1,27 Mr | €1,01 Mr | €1,08 Mr | €1,03 Mr | €0,00 |
| FAVÖK | €1,95 Mr | €1,95 Mr | €1,87 Mr | €1,93 Mr | €1,61 Mr | €1,33 Mr | €1,24 Mr | €1,04 Mr | €976,63 Mn | €919,06 Mn | €856,96 Mn | €646,47 Mn | €651,09 Mn | €635,66 Mn | €550,08 Mn | €442,80 Mn | €312,94 Mn | €339,23 Mn | €332,23 Mn | €303,36 Mn |
| Net Kâr | €1,20 Mr | €1,20 Mr | €1,05 Mr | €931,50 Mn | €773,70 Mn | €491,00 Mn | €615,30 Mn | €569,40 Mn | €519,41 Mn | €447,19 Mn | €402,18 Mn | €0,00 | €352,28 Mn | €334,82 Mn | €289,18 Mn | €220,54 Mn | €169,74 Mn | €200,50 Mn | €176,68 Mn | €0,00 |
| Hisse Başı Kâr | 0,90 | 0,90 | 0,79 | 0,70 | 0,58 | 0,37 | 0,47 | 0,44 | 0,40 | 0,35 | 0,31 | 0,23 | 0,28 | 0,27 | 0,23 | 0,18 | 0,14 | 0,17 | 0,15 | 0,15 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -€1,32 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €1,47 Mr | €1,47 Mr | €1,42 Mr | €1,39 Mr | €1,51 Mr | €1,11 Mr | €1,10 Mr | €836,50 Mn | €680,14 Mn | €565,09 Mn | €598,63 Mn | €454,06 Mn | €475,97 Mn | €531,43 Mn | €393,54 Mn | €379,23 Mn | €281,68 Mn | €255,44 Mn | €281,23 Mn | €184,89 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€160,50 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 21,0% | 19,7% | 24,6% | 25,1% | 33,1% | 37,3% | 38,2% | 12,5% | 14,2% | 14,4% | 15,6% | 7,0% | 8,9% | 1,7% | 8,6% | 10,4% | 8,7% | 9,3% | 10,8% | 11,5% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,41 | 0,40 | 0,41 | 0,40 | 0,34 | 0,34 | 0,29 | 0,44 | 0,46 | 0,44 | 0,44 | 0,00 | 0,48 | 0,55 | 0,51 | 0,51 | 0,54 | 0,62 | 0,68 | 0,00 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,71 | 0,71 | 0,68 | 0,64 | 0,55 | 0,51 | 0,46 | 0,40 | 0,37 | 0,35 | 0,32 | 0,00 | 0,23 | 0,23 | 0,20 | 0,18 | 0,14 | 0,15 | 0,14 | 0,00 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 78,3% | 77,8% | 77,3% | 76,7% | 76,1% | 74,3% | 78,2% | 80,4% | 80,4% | 79,7% | 79,0% | — | 82,5% | 82,2% | 81,3% | 81,3% | 81,0% | 80,9% | 81,9% | — |
| FAVÖK Marjı | 31,3% | 31,4% | 31,5% | 34,1% | 33,2% | 29,9% | 30,9% | 30,0% | 30,3% | 30,1% | 30,2% | — | 31,5% | 31,3% | 30,9% | 28,3% | 25,0% | 25,4% | 26,4% | — |
| Net Kâr Marjı | 19,2% | 19,3% | 17,7% | 16,4% | 15,9% | 11,0% | 15,3% | 16,4% | 16,1% | 14,6% | 14,2% | — | 17,1% | 16,5% | 16,2% | 14,1% | 13,6% | 15,0% | 14,0% | — |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 23,6% | 23,6% | 23,9% | 24,6% | 31,1% | 25,0% | 27,3% | 24,1% | 21,1% | 18,5% | 21,1% | — | 23,0% | 26,2% | 22,1% | 24,2% | 22,5% | 19,1% | 22,3% | — |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.