ESONESTORIL-SOL, SGPS, S.A.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $46,82 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €299,52 Mn | €326,29 Mn | €344,62 Mn | €174,55 Mn | €132,98 Mn | €127,66 Mn | €170,55 Mn | €163,90 Mn | €150,04 Mn | €161,15 Mn | €174,55 Mn | €191,24 Mn | €209,67 Mn | €231,22 Mn | €256,35 Mn | €278,40 Mn | €298,05 Mn | €343,93 Mn | €358,23 Mn | €418,82 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €73,62 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €205,95 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €93,57 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €920.906 | €607.684 | €155,72 Mn | €593.127 | €9,26 Mn | €7,13 Mn | €830.107 | €0,00 | €6,01 Mn | €30,35 Mn | €55,72 Mn | €83,99 Mn | €99,87 Mn | €119,87 Mn | €126,40 Mn | €133,84 Mn | €158,37 Mn | €159,91 Mn | €170,54 Mn | €248,43 Mn |
| Net Borç† | -€85,90 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €124,28 Mn | €127,31 Mn | €131,50 Mn | €139,91 Mn | €83,52 Mn | €77,10 Mn | €120,32 Mn | €117,41 Mn | €107,66 Mn | €95,96 Mn | €91,80 Mn | €78,48 Mn | €81,10 Mn | €189,74 Mn | €212,86 Mn | €228,21 Mn | €230,95 Mn | €258,06 Mn | €253,45 Mn | €225,92 Mn |
| Brüt Kâr | €39,01 Mn | €44,27 Mn | €53,17 Mn | €83,46 Mn | €36,70 Mn | €14,89 Mn | €48,42 Mn | €47,51 Mn | €25,62 Mn | €14,69 Mn | €11,23 Mn | -€51.329 | €3,76 Mn | €96,51 Mn | €123,80 Mn | €112,20 Mn | €120,68 Mn | €133,22 Mn | €139,07 Mn | €117,18 Mn |
| FAVÖK | €27,27 Mn | €32,35 Mn | €43,85 Mn | €57,76 Mn | €21,97 Mn | €8,10 Mn | €43,81 Mn | €41,16 Mn | €36,05 Mn | €27,66 Mn | €27,97 Mn | €18,77 Mn | €21,27 Mn | €22,04 Mn | €24,92 Mn | €31,49 Mn | €35,45 Mn | €23,05 Mn | €33,32 Mn | €26,35 Mn |
| Net Kâr | -€25,25 Mn | -€12,06 Mn | €5,65 Mn | €32,85 Mn | €11,16 Mn | -€20,33 Mn | €9,91 Mn | €13,75 Mn | €10,68 Mn | €6,55 Mn | €4,20 Mn | -€1,74 Mn | -€889.120 | -€8,99 Mn | -€8,31 Mn | €4,30 Mn | €9,15 Mn | -€8,95 Mn | €16,37 Mn | €19,07 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -2,12 | -1,01 | 0,47 | 2,75 | 0,94 | -1,70 | 0,83 | 1,15 | 0,89 | 0,55 | 0,35 | -0,15 | -0,07 | -0,75 | -0,70 | 0,36 | 0,77 | -0,75 | 1,37 | 1,59 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €25,36 Mn | €18,08 Mn | €36,38 Mn | €56,18 Mn | €17,78 Mn | -€24,38 Mn | €36,20 Mn | €40,98 Mn | €40,54 Mn | €30,80 Mn | €29,25 Mn | €16,34 Mn | €19,76 Mn | €3,58 Mn | €10,98 Mn | €27,46 Mn | €691.770 | €18,05 Mn | €50,34 Mn | -€60,13 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€21,08 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 0,3% | 0,2% | 45,2% | 0,3% | 7,0% | 5,6% | 0,5% | 0,0% | 4,0% | 18,8% | 31,9% | 43,9% | 47,6% | 51,8% | 49,3% | 48,1% | 53,1% | 46,5% | 47,6% | 59,3% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,41 | 0,39 | 0,38 | 0,80 | 0,63 | 0,60 | 0,71 | 0,72 | 0,72 | 0,60 | 0,53 | 0,41 | 0,39 | 0,82 | 0,83 | 0,82 | 0,77 | 0,75 | 0,71 | 0,54 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,33 | 1,36 | 1,41 | 1,50 | 0,89 | 0,82 | 1,29 | 1,25 | 1,15 | 1,03 | 0,98 | 0,84 | 0,87 | 2,03 | 2,27 | 2,44 | 2,47 | 2,76 | 2,71 | 2,41 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 31,4% | 34,8% | 40,4% | 59,7% | 43,9% | 19,3% | 40,2% | 40,5% | 23,8% | 15,3% | 12,2% | -0,1% | 4,6% | 50,9% | 58,2% | 49,2% | 52,3% | 51,6% | 54,9% | 51,9% |
| FAVÖK Marjı | 21,9% | 25,4% | 33,3% | 41,3% | 26,3% | 10,5% | 36,4% | 35,1% | 33,5% | 28,8% | 30,5% | 23,9% | 26,2% | 11,6% | 11,7% | 13,8% | 15,3% | 8,9% | 13,1% | 11,7% |
| Net Kâr Marjı | -20,3% | -9,5% | 4,3% | 23,5% | 13,4% | -26,4% | 8,2% | 11,7% | 9,9% | 6,8% | 4,6% | -2,2% | -1,1% | -4,7% | -3,9% | 1,9% | 4,0% | -3,5% | 6,5% | 8,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 20,4% | 14,2% | 27,7% | 40,2% | 21,3% | -31,6% | 30,1% | 34,9% | 37,7% | 32,1% | 31,9% | 20,8% | 24,4% | 1,9% | 5,2% | 12,0% | 0,3% | 7,0% | 19,9% | -26,6% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.