ITPInterparfums
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $2,93 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €1,05 Mr | €1,03 Mr | €968,39 Mn | €988,50 Mn | €823,36 Mn | €616,79 Mn | €601,00 Mn | €596,87 Mn | €577,59 Mn | €574,80 Mn | €568,18 Mn | €440,89 Mn | €432,28 Mn | €534,98 Mn | €353,19 Mn | €296,96 Mn | €250,97 Mn | €260,57 Mn | €269,06 Mn | €223,40 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €201,21 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €317,70 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €731,68 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €152,29 Mn | €147,47 Mn | €138,11 Mn | €159,96 Mn | €125,65 Mn | €19,99 Mn | €21,65 Mn | €30,37 Mn | €50,51 Mn | €70,73 Mn | €90,57 Mn | €253.000 | €221.000 | €21,14 Mn | €12,67 Mn | €16,02 Mn | €21,21 Mn | €34,15 Mn | €44,84 Mn | €8,31 Mn |
| Net Borç† | -€52,16 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €899,38 Mn | €880,49 Mn | €798,48 Mn | €706,62 Mn | €560,83 Mn | €367,37 Mn | €484,26 Mn | €455,34 Mn | €422,05 Mn | €365,65 Mn | €327,41 Mn | €297,09 Mn | €350,39 Mn | €445,46 Mn | €398,33 Mn | €305,70 Mn | €259,20 Mn | €264,86 Mn | €242,12 Mn | €216,24 Mn |
| Brüt Kâr | €565,04 Mn | €561,04 Mn | €516,07 Mn | €458,35 Mn | €355,04 Mn | €214,62 Mn | €302,49 Mn | €287,91 Mn | €271,06 Mn | €231,77 Mn | €203,06 Mn | €168,97 Mn | €69,91 Mn | €55,74 Mn | €60,18 Mn | €32,75 Mn | €15,21 Mn | €16,24 Mn | €28,51 Mn | €122,16 Mn |
| FAVÖK | €201,62 Mn | €194,60 Mn | €181,66 Mn | €156,37 Mn | €114,24 Mn | €65,39 Mn | €83,39 Mn | €72,94 Mn | €66,98 Mn | €62,61 Mn | €59,13 Mn | €39,46 Mn | €60,03 Mn | €42,34 Mn | €55,27 Mn | €48,88 Mn | €40,11 Mn | €38,52 Mn | €37,40 Mn | €32,80 Mn |
| Net Kâr | €126,57 Mn | €129,87 Mn | €118,74 Mn | €99,52 Mn | €71,09 Mn | €30,70 Mn | €50,63 Mn | €47,15 Mn | €39,96 Mn | €32,44 Mn | €29,15 Mn | €23,19 Mn | €34,83 Mn | €136,19 Mn | €30,30 Mn | €26,81 Mn | €22,65 Mn | €21,12 Mn | €20,19 Mn | €18,69 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 1,51 | 1,55 | 1,41 | 1,19 | 0,80 | 0,38 | 0,60 | 0,56 | 0,48 | 0,40 | 0,33 | 0,27 | 0,42 | 1,56 | 0,39 | 0,33 | 0,29 | 0,26 | 0,25 | 0,23 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €126,55 Mn | €101,35 Mn | €72,07 Mn | €52,41 Mn | -€48,98 Mn | €36,75 Mn | €46,30 Mn | €47,28 Mn | €29,28 Mn | €42,33 Mn | €31,03 Mn | €14,57 Mn | €36,66 Mn | €221,87 Mn | -€20,86 Mn | €23,11 Mn | €53,43 Mn | -€14,37 Mn | €24,36 Mn | €17,33 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€40,54 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 14,5% | 14,3% | 14,3% | 16,2% | 15,3% | 3,2% | 3,6% | 5,1% | 8,7% | 12,3% | 15,9% | 0,1% | 0,1% | 4,0% | 3,6% | 5,4% | 8,5% | 13,1% | 16,7% | 3,7% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,86 | 0,85 | 0,82 | 0,71 | 0,68 | 0,60 | 0,81 | 0,76 | 0,73 | 0,64 | 0,58 | 0,67 | 0,81 | 0,83 | 1,13 | 1,03 | 1,03 | 1,02 | 0,90 | 0,97 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,23 | 1,20 | 1,09 | 0,97 | 0,77 | 0,50 | 0,66 | 0,62 | 0,58 | 0,50 | 0,45 | 0,41 | 0,48 | 0,61 | 0,54 | 0,42 | 0,35 | 0,36 | 0,33 | 0,30 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 62,8% | 63,7% | 64,6% | 64,9% | 63,3% | 58,4% | 62,5% | 63,2% | 64,2% | 63,4% | 62,0% | 56,9% | 20,0% | 12,5% | 15,1% | 10,7% | 5,9% | 6,1% | 11,8% | 56,5% |
| FAVÖK Marjı | 22,4% | 22,1% | 22,8% | 22,1% | 20,4% | 17,8% | 17,2% | 16,0% | 15,9% | 17,1% | 18,1% | 13,3% | 17,1% | 9,5% | 13,9% | 16,0% | 15,5% | 14,5% | 15,4% | 15,2% |
| Net Kâr Marjı | 14,1% | 14,7% | 14,9% | 14,1% | 12,7% | 8,4% | 10,5% | 10,4% | 9,5% | 8,9% | 8,9% | 7,8% | 9,9% | 30,6% | 7,6% | 8,8% | 8,7% | 8,0% | 8,3% | 8,6% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 14,1% | 11,5% | 9,0% | 7,4% | -8,7% | 10,0% | 9,6% | 10,4% | 6,9% | 11,6% | 9,5% | 4,9% | 10,5% | 49,8% | -5,2% | 7,6% | 20,6% | -5,4% | 10,1% | 8,0% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.