MBWSMarie Brizard Wine & Spirits SA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $346,80 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €286,71 Mn | €279,03 Mn | €275,55 Mn | €278,68 Mn | €271,94 Mn | €269,19 Mn | €324,40 Mn | €360,08 Mn | €423,33 Mn | €474,36 Mn | €477,37 Mn | €495,27 Mn | €533,06 Mn | €566,17 Mn | €715,85 Mn | €716,44 Mn | €697,92 Mn | €879,11 Mn | €1,01 Mr | €995,58 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €52,04 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €64,07 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €221,67 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €6,77 Mn | €7,66 Mn | €6,81 Mn | €6,56 Mn | €5,98 Mn | €85,66 Mn | €72,91 Mn | €90,82 Mn | €63,28 Mn | €52,03 Mn | €18,14 Mn | €35,62 Mn | €17,34 Mn | €449,52 Mn | €513,98 Mn | €593,36 Mn | €584,27 Mn | €553,76 Mn | €559,58 Mn | €517,22 Mn |
| Net Borç† | -€45,27 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €172,03 Mn | €188,40 Mn | €194,23 Mn | €181,35 Mn | €166,68 Mn | €169,08 Mn | €166,87 Mn | €280,75 Mn | €414,74 Mn | €431,29 Mn | €451,05 Mn | €466,68 Mn | €539,57 Mn | €556,24 Mn | €571,92 Mn | €571,54 Mn | €551,61 Mn | €430,68 Mn | €637,85 Mn | €770,64 Mn |
| Brüt Kâr | €19,08 Mn | €23,16 Mn | €21,23 Mn | €22,86 Mn | €15,87 Mn | €15,75 Mn | €4,27 Mn | €1,20 Mn | €21,31 Mn | €62,72 Mn | €12,57 Mn | €7,43 Mn | €13,09 Mn | €7,02 Mn | €6,66 Mn | -€677.000 | -€770.000 | €14,88 Mn | €30,80 Mn | €394,36 Mn |
| FAVÖK | €13,59 Mn | €14,93 Mn | €14,17 Mn | €13,15 Mn | €12,38 Mn | €10,75 Mn | €1,78 Mn | -€26,16 Mn | -€17,82 Mn | €18,59 Mn | €11,39 Mn | €8,38 Mn | €8,74 Mn | -€2,06 Mn | €1,62 Mn | €2,94 Mn | €150,47 Mn | €13,06 Mn | €29,30 Mn | €33,14 Mn |
| Net Kâr | €9,14 Mn | €9,64 Mn | €8,73 Mn | -€945.000 | €5,56 Mn | -€38,47 Mn | -€65,93 Mn | -€61,90 Mn | -€67,33 Mn | €6,88 Mn | €5,85 Mn | -€19,13 Mn | €190,26 Mn | -€117,79 Mn | -€54,66 Mn | -€53,96 Mn | -€177,50 Mn | -€61,16 Mn | -€6,81 Mn | €12,10 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,08 | 0,09 | 0,08 | -0,01 | 0,05 | -0,83 | -1,53 | -2,13 | -2,32 | 0,24 | 0,21 | -0,69 | 7,27 | -37,61 | -19,45 | -24,82 | -102,75 | -30,06 | -2,38 | 4,24 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -€1,82 Mn | €10,56 Mn | -€2,81 Mn | -€13,36 Mn | -€12,71 Mn | -€1,30 Mn | -€32,91 Mn | -€86,53 Mn | -€897.000 | -€108,45 Mn | €28,57 Mn | €14,27 Mn | €3,89 Mn | €8,82 Mn | €1,04 Mn | -€238.000 | €1,72 Mn | -€49,76 Mn | -€47,89 Mn | €8,32 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€6,72 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 2,4% | 2,7% | 2,5% | 2,4% | 2,2% | 31,8% | 22,5% | 25,2% | 14,9% | 11,0% | 3,8% | 7,2% | 3,3% | 79,4% | 71,8% | 82,8% | 83,7% | 63,0% | 55,2% | 52,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,60 | 0,68 | 0,70 | 0,65 | 0,61 | 0,63 | 0,51 | 0,78 | 0,98 | 0,91 | 0,94 | 0,94 | 1,01 | 0,98 | 0,80 | 0,80 | 0,79 | 0,49 | 0,63 | 0,77 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,78 | 0,85 | 0,88 | 0,82 | 0,75 | 0,76 | 0,75 | 1,27 | 1,87 | 1,95 | 2,03 | 2,11 | 2,43 | 2,51 | 2,58 | 2,58 | 2,49 | 1,94 | 2,88 | 3,48 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 11,1% | 12,3% | 10,9% | 12,6% | 9,5% | 9,3% | 2,6% | 0,4% | 5,1% | 14,5% | 2,8% | 1,6% | 2,4% | 1,3% | 1,2% | -0,1% | -0,1% | 3,5% | 4,8% | 51,2% |
| FAVÖK Marjı | 7,9% | 7,9% | 7,3% | 7,2% | 7,4% | 6,4% | 1,1% | -9,3% | -4,3% | 4,3% | 2,5% | 1,8% | 1,6% | -0,4% | 0,3% | 0,5% | 27,3% | 3,0% | 4,6% | 4,3% |
| Net Kâr Marjı | 5,3% | 5,1% | 4,5% | -0,5% | 3,3% | -22,7% | -39,5% | -22,0% | -16,2% | 1,6% | 1,3% | -4,1% | 35,3% | -21,2% | -9,6% | -9,4% | -32,2% | -14,2% | -1,1% | 1,6% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -1,1% | 5,6% | -1,4% | -7,4% | -7,6% | -0,8% | -19,7% | -30,8% | -0,2% | -25,1% | 6,3% | 3,1% | 0,7% | 1,6% | 0,2% | -0,0% | 0,3% | -11,6% | -7,5% | 1,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.