MRNMersen SA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,04 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €1,70 Mr | €1,80 Mr | €1,54 Mr | €1,44 Mr | €1,29 Mr | €1,20 Mr | €1,20 Mr | €1,08 Mr | €949,90 Mn | €1,00 Mr | €1,02 Mr | €1,00 Mr | €932,60 Mn | €1,01 Mr | €1,05 Mr | €989,70 Mn | €874,80 Mn | €932,60 Mn | €749,60 Mn | €697,10 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €86,30 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €896,00 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €807,20 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €534,40 Mn | €505,80 Mn | €330,80 Mn | €393,80 Mn | €329,20 Mn | €363,50 Mn | €328,00 Mn | €264,10 Mn | €216,60 Mn | €238,00 Mn | €275,40 Mn | €265,70 Mn | €240,60 Mn | €269,90 Mn | €297,00 Mn | €234,00 Mn | €255,00 Mn | €356,40 Mn | €221,20 Mn | €178,40 Mn |
| Net Borç† | €448,10 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €1,19 Mr | €1,24 Mr | €1,21 Mr | €1,11 Mr | €922,80 Mn | €847,20 Mn | €950,20 Mn | €878,50 Mn | €809,20 Mn | €759,00 Mn | €767,60 Mn | €730,90 Mn | €738,80 Mn | €810,70 Mn | €816,20 Mn | €741,20 Mn | €587,30 Mn | €661,90 Mn | €614,10 Mn | €639,80 Mn |
| Brüt Kâr | €351,70 Mn | €385,80 Mn | €385,40 Mn | €348,00 Mn | €289,80 Mn | €251,60 Mn | €300,20 Mn | €285,10 Mn | €256,00 Mn | €230,60 Mn | €232,40 Mn | €222,40 Mn | €213,40 Mn | €243,40 Mn | €263,10 Mn | €231,10 Mn | €174,80 Mn | €216,20 Mn | €197,30 Mn | €195,40 Mn |
| FAVÖK | €194,10 Mn | €207,80 Mn | €206,20 Mn | €189,70 Mn | €150,10 Mn | €125,20 Mn | €156,60 Mn | €130,40 Mn | €116,90 Mn | €97,60 Mn | €102,70 Mn | €94,80 Mn | €101,60 Mn | €116,10 Mn | €143,50 Mn | €114,20 Mn | €82,30 Mn | €108,00 Mn | €93,60 Mn | €87,70 Mn |
| Net Kâr | €14,10 Mn | €59,00 Mn | €81,60 Mn | €67,60 Mn | €54,40 Mn | -€12,00 Mn | €57,30 Mn | €56,50 Mn | €37,60 Mn | €1,80 Mn | €1,30 Mn | €2,10 Mn | -€29,20 Mn | €6,50 Mn | €56,90 Mn | €38,40 Mn | €14,60 Mn | €29,10 Mn | €15,40 Mn | €40,70 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,57 | 2,37 | 3,42 | 3,08 | 2,47 | -0,56 | 2,57 | 2,55 | 1,69 | 0,08 | 0,06 | 0,10 | -1,37 | 0,30 | 2,62 | 1,80 | 0,81 | 1,78 | 0,94 | 2,52 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €35,70 Mn | -€26,90 Mn | -€10,80 Mn | €1,00 Mn | €22,80 Mn | €66,90 Mn | €49,90 Mn | €28,00 Mn | €21,30 Mn | €41,90 Mn | €4,10 Mn | €24,10 Mn | €48,80 Mn | €55,10 Mn | €10,60 Mn | €52,20 Mn | €42,30 Mn | -€5,70 Mn | -€12,20 Mn | €18,40 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€142,70 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 31,4% | 28,1% | 21,5% | 27,4% | 25,5% | 30,4% | 27,3% | 24,4% | 22,8% | 23,8% | 27,0% | 26,5% | 25,8% | 26,7% | 28,2% | 23,6% | 29,1% | 38,2% | 29,5% | 25,6% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,70 | 0,69 | 0,79 | 0,77 | 0,71 | 0,71 | 0,79 | 0,81 | 0,85 | 0,76 | 0,75 | 0,73 | 0,79 | 0,80 | 0,78 | 0,75 | 0,67 | 0,71 | 0,82 | 0,92 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,47 | 1,54 | 1,50 | 1,38 | 1,14 | 1,05 | 1,18 | 1,09 | 1,00 | 0,94 | 0,95 | 0,91 | 0,92 | 1,00 | 1,01 | 0,92 | 0,73 | 0,82 | 0,76 | 0,79 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 29,6% | 31,0% | 31,8% | 31,2% | 31,4% | 29,7% | 31,6% | 32,5% | 31,6% | 30,4% | 30,3% | 30,4% | 28,9% | 30,0% | 32,2% | 31,2% | 29,8% | 32,7% | 32,1% | 30,5% |
| FAVÖK Marjı | 16,4% | 16,7% | 17,0% | 17,0% | 16,3% | 14,8% | 16,5% | 14,8% | 14,4% | 12,9% | 13,4% | 13,0% | 13,8% | 14,3% | 17,6% | 15,4% | 14,0% | 16,3% | 15,2% | 13,7% |
| Net Kâr Marjı | 1,2% | 4,7% | 6,7% | 6,1% | 5,9% | -1,4% | 6,0% | 6,4% | 4,6% | 0,2% | 0,2% | 0,3% | -4,0% | 0,8% | 7,0% | 5,2% | 2,5% | 4,4% | 2,5% | 6,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 3,0% | -2,2% | -0,9% | 0,1% | 2,5% | 7,9% | 5,3% | 3,2% | 2,6% | 5,5% | 0,5% | 3,3% | 6,6% | 6,8% | 1,3% | 7,0% | 7,2% | -0,9% | -2,0% | 2,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.