RENERedes Energeticas Nacionais SA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $2,71 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €5,38 Mr | €5,36 Mr | €5,78 Mr | €6,45 Mr | €5,59 Mr | €5,25 Mr | €5,31 Mr | €5,19 Mr | €5,43 Mr | €4,59 Mr | €4,59 Mr | €4,92 Mr | €5,06 Mr | €4,69 Mr | €4,47 Mr | €4,40 Mr | €4,29 Mr | €3,82 Mr | €3,97 Mr | €3,86 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €26,58 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €3,43 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €1,52 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €2,51 Mr | €2,51 Mr | €2,71 Mr | €2,32 Mr | €2,75 Mr | €2,81 Mr | €2,85 Mr | €2,69 Mr | €2,81 Mr | €2,49 Mr | €2,51 Mr | €2,58 Mr | €2,66 Mr | €2,70 Mr | €2,40 Mr | €2,25 Mr | €2,21 Mr | €1,84 Mr | €2,06 Mr | €1,88 Mr |
| Net Borç† | €2,49 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €1,02 Mr | €951,48 Mn | €919,57 Mn | €763,32 Mn | €781,09 Mn | €705,33 Mn | €730,42 Mn | €669,84 Mn | €716,15 Mn | €716,49 Mn | €777,10 Mn | €734,04 Mn | €763,46 Mn | €789,48 Mn | €880,09 Mn | €1,18 Mr | €551,48 Mn | €494,43 Mn | €554,69 Mn | €387,72 Mn |
| Brüt Kâr | €234,72 Mn | €236,88 Mn | €260,33 Mn | €232,49 Mn | €217,37 Mn | €226,84 Mn | €243,62 Mn | €246,34 Mn | €268,31 Mn | €264,15 Mn | €261,83 Mn | €304,92 Mn | €315,04 Mn | €328,77 Mn | €294,82 Mn | €888,58 Mn | €279,56 Mn | €253,07 Mn | €242,40 Mn | €133,88 Mn |
| FAVÖK | €448,49 Mn | €441,00 Mn | €458,45 Mn | €435,62 Mn | €409,42 Mn | €416,51 Mn | €432,37 Mn | €439,63 Mn | €435,94 Mn | €429,42 Mn | €447,95 Mn | €483,58 Mn | €496,11 Mn | €492,13 Mn | €442,95 Mn | €377,28 Mn | €373,50 Mn | €253,78 Mn | €332,92 Mn | €60,06 Mn |
| Net Kâr | €159,81 Mn | €152,51 Mn | €149,24 Mn | €111,77 Mn | €97,15 Mn | €109,25 Mn | €118,90 Mn | €115,72 Mn | €125,92 Mn | €100,18 Mn | €116,11 Mn | €137,84 Mn | €121,30 Mn | €123,89 Mn | €120,58 Mn | €110,27 Mn | €134,11 Mn | €127,41 Mn | €145,15 Mn | €496,05 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,24 | 0,23 | 0,23 | 0,17 | 0,15 | 0,16 | 0,18 | 0,17 | 0,19 | 0,18 | 0,21 | 0,25 | 0,22 | 0,22 | 0,22 | 0,20 | 0,24 | 0,23 | 0,25 | 4,38 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €475,80 Mn | €564,26 Mn | -€411,47 Mn | €588,21 Mn | €668,69 Mn | €324,18 Mn | €293,18 Mn | €342,38 Mn | €426,67 Mn | €213,83 Mn | €145,03 Mn | €259,92 Mn | €358,13 Mn | €135,82 Mn | €194,28 Mn | €461,63 Mn | -€327,21 Mn | €243,39 Mn | €42,08 Mn | €8,16 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€383,48 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 46,7% | 46,8% | 46,9% | 35,9% | 49,2% | 53,5% | 53,8% | 51,8% | 51,7% | 54,3% | 54,7% | 52,4% | 52,5% | 57,7% | 53,6% | 51,2% | 51,4% | 48,0% | 51,8% | 48,7% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,19 | 0,18 | 0,16 | 0,12 | 0,14 | 0,13 | 0,14 | 0,13 | 0,13 | 0,16 | 0,17 | 0,15 | 0,15 | 0,17 | 0,20 | 0,27 | 0,13 | 0,13 | 0,14 | 0,10 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,67 | 0,62 | 0,60 | 0,50 | 0,51 | 0,46 | 0,48 | 0,44 | 0,47 | 0,47 | 0,51 | 0,48 | 0,50 | 0,52 | 0,58 | 0,77 | 0,36 | 0,32 | 0,36 | 0,25 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 23,0% | 24,9% | 28,3% | 30,5% | 27,8% | 32,2% | 33,4% | 36,8% | 37,5% | 36,9% | 33,7% | 41,5% | 41,3% | 41,6% | 33,5% | 75,3% | 50,7% | 51,2% | 43,7% | 34,5% |
| FAVÖK Marjı | 44,0% | 46,3% | 49,9% | 57,1% | 52,4% | 59,1% | 59,2% | 65,6% | 60,9% | 59,9% | 57,6% | 65,9% | 65,0% | 62,3% | 50,3% | 32,0% | 67,7% | 51,3% | 60,0% | 15,5% |
| Net Kâr Marjı | 15,7% | 16,0% | 16,2% | 14,6% | 12,4% | 15,5% | 16,3% | 17,3% | 17,6% | 14,0% | 14,9% | 18,8% | 15,9% | 15,7% | 13,7% | 9,3% | 24,3% | 25,8% | 26,2% | 127,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 46,7% | 59,3% | -44,7% | 77,1% | 85,6% | 46,0% | 40,1% | 51,1% | 59,6% | 29,8% | 18,7% | 35,4% | 46,9% | 17,2% | 22,1% | 39,1% | -59,3% | 49,2% | 7,6% | 2,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.