SEMSemapa Sociedade de Investimento e Gestao SGPS SA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,94 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €5,30 Mr | €5,33 Mr | €4,67 Mr | €4,56 Mr | €3,87 Mr | €3,83 Mr | €4,02 Mr | €3,99 Mr | €3,99 Mr | €4,09 Mr | €4,07 Mr | €4,10 Mr | €4,26 Mr | €4,23 Mr | €3,79 Mr | €3,57 Mr | €3,37 Mr | €3,28 Mr | €3,26 Mr | €3,12 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €157,42 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €3,08 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €2,10 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €1,30 Mr | €1,74 Mr | €1,40 Mr | €1,49 Mr | €1,49 Mr | €1,74 Mr | €1,81 Mr | €1,73 Mr | €1,92 Mr | €1,96 Mr | €2,01 Mr | €1,99 Mr | €2,12 Mr | €2,01 Mr | €1,41 Mr | €1,41 Mr | €1,32 Mr | €1,29 Mr | €1,33 Mr | €1,31 Mr |
| Net Borç† | €1,14 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €2,11 Mr | €2,15 Mr | €2,71 Mr | €3,12 Mr | €2,13 Mr | €1,87 Mr | €2,23 Mr | €2,20 Mr | €2,16 Mr | €2,07 Mr | €2,13 Mr | €2,00 Mr | €1,97 Mr | €1,95 Mr | €1,78 Mr | €1,69 Mr | €1,42 Mr | €1,44 Mr | €1,44 Mr | €1,32 Mr |
| Brüt Kâr | €539,69 Mn | €675,35 Mn | €885,64 Mn | €1,30 Mr | €756,02 Mn | €539,87 Mn | €629,33 Mn | €569,48 Mn | €390,76 Mn | €405,59 Mn | €406,19 Mn | €351,10 Mn | €335,91 Mn | €270,78 Mn | €248,03 Mn | €286,55 Mn | €124,86 Mn | €209,78 Mn | €277,00 Mn | €238,50 Mn |
| FAVÖK | €319,91 Mn | €484,53 Mn | €480,56 Mn | €775,09 Mn | €424,18 Mn | €310,65 Mn | €397,86 Mn | €484,85 Mn | €462,29 Mn | €439,51 Mn | €450,31 Mn | €360,29 Mn | €356,53 Mn | €426,59 Mn | €378,70 Mn | €413,41 Mn | €279,06 Mn | €93,54 Mn | €199,71 Mn | €281,15 Mn |
| Net Kâr | €67,88 Mn | €183,15 Mn | €244,51 Mn | €307,09 Mn | €198,13 Mn | €106,59 Mn | €124,05 Mn | €132,55 Mn | €124,09 Mn | €114,86 Mn | €81,53 Mn | €112,80 Mn | €146,13 Mn | €126,52 Mn | €124,16 Mn | €126,72 Mn | €78,85 Mn | €106,35 Mn | €121,95 Mn | €91,40 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,85 | 2,29 | 3,06 | 3,84 | 2,48 | 1,33 | 1,54 | 1,64 | 1,54 | 1,42 | 0,85 | 1,01 | 1,29 | 1,12 | 1,10 | 1,12 | 0,70 | 0,94 | 1,07 | 0,79 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €244,40 Mn | €280,72 Mn | €245,09 Mn | €495,76 Mn | €327,64 Mn | €337,40 Mn | €216,42 Mn | €160,89 Mn | €230,39 Mn | €178,83 Mn | €107,18 Mn | €248,65 Mn | €138,70 Mn | €204,60 Mn | €258,13 Mn | €183,77 Mn | -€140,72 Mn | -€107,72 Mn | €240,45 Mn | €302,45 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€256,78 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 24,5% | 32,7% | 29,9% | 32,7% | 38,6% | 45,4% | 44,9% | 43,5% | 48,1% | 48,0% | 49,4% | 48,4% | 49,8% | 47,7% | 37,2% | 39,5% | 39,1% | 39,4% | 40,7% | 41,9% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,40 | 0,40 | 0,58 | 0,68 | 0,55 | 0,49 | 0,55 | 0,55 | 0,54 | 0,51 | 0,52 | 0,49 | 0,46 | 0,46 | 0,47 | 0,47 | 0,42 | 0,44 | 0,44 | 0,42 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,01 | 1,02 | 1,29 | 1,49 | 1,02 | 0,89 | 1,06 | 1,05 | 1,03 | 0,99 | 1,02 | 0,95 | 0,94 | 0,93 | 0,85 | 0,80 | 0,68 | 0,69 | 0,68 | 0,63 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 25,5% | 31,4% | 32,7% | 41,7% | 35,5% | 28,9% | 28,2% | 25,9% | 18,1% | 19,5% | 19,0% | 17,6% | 17,1% | 13,9% | 13,9% | 17,0% | 8,8% | 14,6% | 19,3% | 18,1% |
| FAVÖK Marjı | 15,1% | 22,5% | 17,8% | 24,8% | 19,9% | 16,6% | 17,9% | 22,1% | 21,4% | 21,2% | 21,1% | 18,0% | 18,1% | 21,8% | 21,3% | 24,5% | 19,7% | 6,5% | 13,9% | 21,3% |
| Net Kâr Marjı | 3,2% | 8,5% | 9,0% | 9,8% | 9,3% | 5,7% | 5,6% | 6,0% | 5,7% | 5,5% | 3,8% | 5,6% | 7,4% | 6,5% | 7,0% | 7,5% | 5,6% | 7,4% | 8,5% | 6,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 11,6% | 13,1% | 9,1% | 15,9% | 15,4% | 18,1% | 9,7% | 7,3% | 10,6% | 8,6% | 5,0% | 12,4% | 7,0% | 10,5% | 14,5% | 10,9% | -9,9% | -7,5% | 16,8% | 22,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.