SOPSopra Steria Group SA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $3,52 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €5,67 Mr | €5,64 Mr | €6,09 Mr | €4,95 Mr | €4,77 Mr | €4,54 Mr | €4,55 Mr | €3,99 Mr | €3,80 Mr | €3,88 Mr | €3,82 Mr | €3,50 Mr | €1,18 Mr | €1,03 Mr | €770,37 Mn | €929,01 Mn | €842,77 Mn | €907,95 Mn | €755,64 Mn | €714,34 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €511,80 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €3,53 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €2,15 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €1,19 Mr | €1,23 Mr | €1,64 Mr | €898,30 Mn | €909,00 Mn | €988,60 Mn | €1,05 Mr | €791,20 Mn | €672,50 Mn | €771,40 Mn | €753,50 Mn | €664,82 Mn | €256,81 Mn | €251,41 Mn | €79,66 Mn | €112,05 Mn | €181,01 Mn | €231,20 Mn | €156,84 Mn | €148,42 Mn |
| Net Borç† | €673,30 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €5,65 Mr | €5,78 Mr | €5,47 Mr | €5,10 Mr | €4,68 Mr | €4,26 Mr | €4,43 Mr | €4,10 Mr | €3,83 Mr | €3,74 Mr | €3,58 Mr | €2,28 Mr | €1,35 Mr | €1,22 Mr | €1,05 Mr | €964,41 Mn | €1,09 Mr | €1,13 Mr | €1,00 Mr | €897,67 Mn |
| Brüt Kâr | €977,20 Mn | €1,01 Mr | €944,70 Mn | €779,40 Mn | €666,00 Mn | €581,50 Mn | €688,50 Mn | €720,80 Mn | €699,70 Mn | €787,70 Mn | €753,00 Mn | €545,58 Mn | €327,00 Mn | €286,65 Mn | €237,68 Mn | €226,75 Mn | €260,88 Mn | €286,22 Mn | €143,25 Mn | €117,20 Mn |
| FAVÖK | €679,70 Mn | €729,30 Mn | €651,10 Mn | €551,40 Mn | €528,20 Mn | €478,10 Mn | €490,60 Mn | €335,90 Mn | €322,90 Mn | €322,00 Mn | €277,30 Mn | €211,63 Mn | €101,34 Mn | €120,66 Mn | €106,49 Mn | €71,55 Mn | €75,20 Mn | €109,25 Mn | -€600,85 Mn | -€542,97 Mn |
| Net Kâr | €296,80 Mn | €250,90 Mn | €183,70 Mn | €247,80 Mn | €187,70 Mn | €106,80 Mn | €160,30 Mn | €125,10 Mn | €172,50 Mn | €150,40 Mn | €84,40 Mn | €98,20 Mn | €71,40 Mn | €55,60 Mn | €62,87 Mn | €74,77 Mn | €27,24 Mn | €58,20 Mn | €55,10 Mn | €44,21 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 15,16 | 12,35 | 8,94 | 12,13 | 9,19 | 5,26 | 7,88 | 6,17 | 8,51 | 7,49 | 4,26 | 6,77 | 5,92 | 4,62 | 5,29 | 6,33 | 2,33 | 4,96 | 4,75 | 3,78 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €491,30 Mn | €579,30 Mn | €550,80 Mn | €401,00 Mn | €403,50 Mn | €338,70 Mn | €364,80 Mn | €171,60 Mn | €190,60 Mn | €173,50 Mn | €76,20 Mn | €113,34 Mn | €33,01 Mn | €49,50 Mn | €46,95 Mn | €71,16 Mn | €95,42 Mn | €56,95 Mn | €34,84 Mn | €75,93 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€59,80 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 20,9% | 21,8% | 26,9% | 18,2% | 19,1% | 21,8% | 23,2% | 19,8% | 17,7% | 19,9% | 19,7% | 19,0% | 21,8% | 24,4% | 10,3% | 12,1% | 21,5% | 25,5% | 20,8% | 20,8% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,00 | 1,02 | 0,90 | 1,03 | 0,98 | 0,94 | 0,98 | 1,03 | 1,01 | 0,96 | 0,94 | 0,65 | 1,14 | 1,18 | 1,36 | 1,04 | 1,30 | 1,24 | 1,33 | 1,26 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 2,63 | 2,69 | 2,55 | 2,38 | 2,18 | 1,98 | 2,06 | 1,91 | 1,78 | 1,74 | 1,67 | 1,06 | 0,63 | 0,57 | 0,49 | 0,45 | 0,51 | 0,53 | 0,47 | 0,42 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 17,3% | 17,5% | 17,3% | 15,3% | 14,2% | 13,6% | 15,5% | 17,6% | 18,3% | 21,1% | 21,0% | 23,9% | 24,2% | 23,6% | 22,6% | 23,5% | 23,8% | 25,3% | 14,3% | 13,1% |
| FAVÖK Marjı | 12,0% | 12,6% | 11,9% | 10,8% | 11,3% | 11,2% | 11,1% | 8,2% | 8,4% | 8,6% | 7,7% | 9,3% | 7,5% | 9,9% | 10,1% | 7,4% | 6,9% | 9,7% | -60,0% | -60,5% |
| Net Kâr Marjı | 5,3% | 4,3% | 3,4% | 4,9% | 4,0% | 2,5% | 3,6% | 3,1% | 4,5% | 4,0% | 2,4% | 4,3% | 5,3% | 4,6% | 6,0% | 7,8% | 2,5% | 5,2% | 5,5% | 4,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 8,7% | 10,0% | 10,1% | 7,9% | 8,6% | 7,9% | 8,2% | 4,2% | 5,0% | 4,6% | 2,1% | 5,0% | 2,4% | 4,1% | 4,5% | 7,4% | 8,7% | 5,0% | 3,5% | 8,5% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.