SPASPADEL S.A.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,62 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €509,07 Mn | €470,86 Mn | €425,86 Mn | €395,98 Mn | €398,65 Mn | €392,37 Mn | €388,48 Mn | €387,34 Mn | €393,07 Mn | €288,47 Mn | €274,45 Mn | €246,42 Mn | €224,63 Mn | €199,68 Mn | €201,41 Mn | €190,71 Mn | €234,72 Mn | €237,67 Mn | €259,53 Mn | €253,64 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €173,13 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €160,69 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €348,38 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €22,59 Mn | €21,81 Mn | €20,37 Mn | €22,27 Mn | €34,52 Mn | €55,71 Mn | €43,97 Mn | €52,50 Mn | €66,50 Mn | €0,00 | €0,00 | €1,70 Mn | €3,23 Mn | €107.000 | €96.000 | €134.000 | €134.000 | €5,92 Mn | €9,63 Mn | €13,37 Mn |
| Net Borç† | -€150,55 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €399,52 Mn | €357,29 Mn | €345,94 Mn | €320,75 Mn | €282,16 Mn | €266,61 Mn | €298,39 Mn | €314,38 Mn | €288,97 Mn | €250,39 Mn | €241,99 Mn | €231,06 Mn | €210,36 Mn | €198,23 Mn | €196,88 Mn | €196,46 Mn | €199,22 Mn | €207,50 Mn | €222,57 Mn | €223,28 Mn |
| Brüt Kâr | €51,87 Mn | €44,00 Mn | €23,58 Mn | €13,51 Mn | €22,83 Mn | €20,53 Mn | €27,09 Mn | €25,68 Mn | €30,62 Mn | €24,27 Mn | €29,80 Mn | €24,71 Mn | €18,80 Mn | €10,99 Mn | €11,24 Mn | €14,89 Mn | €10,51 Mn | €8,27 Mn | €21,29 Mn | €24,58 Mn |
| FAVÖK | €68,97 Mn | €57,19 Mn | €40,35 Mn | €28,48 Mn | €38,67 Mn | €38,18 Mn | €42,41 Mn | €41,31 Mn | €42,05 Mn | €29,70 Mn | €36,20 Mn | €31,76 Mn | €26,14 Mn | €19,46 Mn | €19,33 Mn | €23,83 Mn | €27,49 Mn | €21,19 Mn | €30,38 Mn | €35,53 Mn |
| Net Kâr | €51,19 Mn | €41,03 Mn | €28,23 Mn | €12,79 Mn | €26,65 Mn | €27,33 Mn | €26,98 Mn | €38,00 Mn | €26,41 Mn | €17,22 Mn | €21,01 Mn | €16,62 Mn | €11,78 Mn | €8,92 Mn | €8,70 Mn | €12,78 Mn | €14,69 Mn | -€4,26 Mn | €20,08 Mn | €17,42 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 12,33 | 9,89 | 6,80 | 3,08 | 6,42 | 6,59 | 6,50 | 9,16 | 6,36 | 4,15 | 5,06 | 4,01 | 2,84 | 2,15 | 2,10 | 3,08 | 3,54 | -1,03 | 4,84 | 4,20 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -€1,61 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €41,81 Mn | €48,00 Mn | €42,03 Mn | €17,45 Mn | €30,10 Mn | €29,36 Mn | €19,39 Mn | €23,40 Mn | €22,19 Mn | €21,64 Mn | €22,91 Mn | €23,51 Mn | €17,91 Mn | €9,82 Mn | €8,48 Mn | €14,05 Mn | €23,21 Mn | €11,77 Mn | €13,12 Mn | €28,77 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€32,73 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 4,4% | 4,6% | 4,8% | 5,6% | 8,7% | 14,2% | 11,3% | 13,6% | 16,9% | 0,0% | 0,0% | 0,7% | 1,4% | 0,1% | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 2,5% | 3,7% | 5,3% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,78 | 0,76 | 0,81 | 0,81 | 0,71 | 0,68 | 0,77 | 0,81 | 0,74 | 0,87 | 0,88 | 0,94 | 0,94 | 0,99 | 0,98 | 1,03 | 0,85 | 0,87 | 0,86 | 0,88 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,15 | 1,03 | 0,99 | 0,92 | 0,81 | 0,77 | 0,86 | 0,90 | 0,83 | 0,72 | 0,69 | 0,66 | 0,60 | 0,57 | 0,57 | 0,56 | 0,57 | 0,60 | 0,64 | 0,64 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 13,0% | 12,3% | 6,8% | 4,2% | 8,1% | 7,7% | 9,1% | 8,2% | 10,6% | 9,7% | 12,3% | 10,7% | 8,9% | 5,5% | 5,7% | 7,6% | 5,3% | 4,0% | 9,6% | 11,0% |
| FAVÖK Marjı | 17,3% | 16,0% | 11,7% | 8,9% | 13,7% | 14,3% | 14,2% | 13,1% | 14,6% | 11,9% | 15,0% | 13,7% | 12,4% | 9,8% | 9,8% | 12,1% | 13,8% | 10,2% | 13,7% | 15,9% |
| Net Kâr Marjı | 12,8% | 11,5% | 8,2% | 4,0% | 9,4% | 10,3% | 9,0% | 12,1% | 9,1% | 6,9% | 8,7% | 7,2% | 5,6% | 4,5% | 4,4% | 6,5% | 7,4% | -2,1% | 9,0% | 7,8% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 10,5% | 13,4% | 12,1% | 5,4% | 10,7% | 11,0% | 6,5% | 7,4% | 7,7% | 8,6% | 9,5% | 10,2% | 8,5% | 5,0% | 4,3% | 7,2% | 11,7% | 5,7% | 5,9% | 12,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.