VLTSAVoltalia SA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $698,75 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €4,19 Mr | €3,96 Mr | €3,82 Mr | €3,04 Mr | €2,11 Mr | €1,78 Mr | €1,58 Mr | €986,62 Mn | €912,25 Mn | €966,85 Mn | €551,16 Mn | €493,88 Mn | €201,60 Mn | €165,46 Mn | €126,71 Mn | €142,47 Mn | €108,98 Mn | €78,21 Mn | €38,45 Mn | €11,89 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €314,69 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €3,13 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €1,06 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €2,48 Mr | €2,26 Mr | €1,86 Mr | €1,28 Mr | €1,03 Mr | €834,42 Mn | €653,97 Mn | €504,66 Mn | €416,07 Mn | €423,15 Mn | €304,13 Mn | €244,09 Mn | €102,23 Mn | €60,75 Mn | €55,41 Mn | €50,68 Mn | €27,27 Mn | €25,46 Mn | €6,15 Mn | €1,45 Mn |
| Net Borç† | €2,16 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €587,87 Mn | €520,26 Mn | €495,18 Mn | €465,94 Mn | €358,67 Mn | €233,46 Mn | €175,47 Mn | €180,66 Mn | €181,19 Mn | €126,97 Mn | €58,56 Mn | €27,59 Mn | €18,59 Mn | €13,60 Mn | €11,94 Mn | €14,21 Mn | €6,99 Mn | €7,96 Mn | €711.000 | €17.000 |
| Brüt Kâr | €122,07 Mn | €192,90 Mn | €165,90 Mn | €120,55 Mn | €78,77 Mn | €85,20 Mn | €56,23 Mn | €70,68 Mn | €66,37 Mn | €42,35 Mn | €23,37 Mn | €9,54 Mn | €2,93 Mn | -€1,71 Mn | -€26,75 Mn | €2,19 Mn | -€1,92 Mn | €1,96 Mn | -€3,90 Mn | -€1,50 Mn |
| FAVÖK | €211,35 Mn | €231,40 Mn | €240,35 Mn | €137,41 Mn | €127,54 Mn | €94,36 Mn | €73,20 Mn | €75,16 Mn | €72,24 Mn | €57,86 Mn | €30,97 Mn | €13,29 Mn | €6,57 Mn | €3,87 Mn | €20,58 Mn | €739.000 | -€896.000 | €2,22 Mn | -€2,78 Mn | -€1,59 Mn |
| Net Kâr | -€128,12 Mn | -€20,94 Mn | €29,63 Mn | -€7,17 Mn | -€1,32 Mn | €7,92 Mn | €4,62 Mn | €8,53 Mn | €566.000 | €1,64 Mn | €3,89 Mn | €4,50 Mn | -€5,47 Mn | -€13,52 Mn | -€29,54 Mn | €362.000 | -€1,96 Mn | €2,11 Mn | -€1,39 Mn | €1,10 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,98 | -0,16 | 0,21 | -0,07 | -0,01 | 0,08 | 0,06 | 0,15 | 0,01 | 0,05 | 0,11 | 0,19 | -0,71 | -1,75 | -9,85 | 0,12 | -0,96 | 1,08 | -0,81 | 0,89 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -€246,62 Mn | -€343,49 Mn | -€533,20 Mn | -€473,64 Mn | -€249,88 Mn | -€219,75 Mn | -€218,88 Mn | -€42,60 Mn | -€25,91 Mn | -€138,27 Mn | -€161,13 Mn | -€252,48 Mn | -€51,57 Mn | -€7,33 Mn | -€1,74 Mn | -€43,21 Mn | -€15,47 Mn | -€1,85 Mn | -€12,55 Mn | -€7,48 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€471,42 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 59,1% | 56,9% | 48,7% | 42,2% | 49,0% | 46,9% | 41,4% | 51,2% | 45,6% | 43,8% | 55,2% | 49,4% | 50,7% | 36,7% | 43,7% | 35,6% | 25,0% | 32,6% | 16,0% | 12,2% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,14 | 0,13 | 0,13 | 0,15 | 0,17 | 0,13 | 0,11 | 0,18 | 0,20 | 0,13 | 0,11 | 0,06 | 0,09 | 0,08 | 0,09 | 0,10 | 0,06 | 0,10 | 0,02 | 0,00 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,55 | 0,49 | 0,47 | 0,44 | 0,34 | 0,22 | 0,17 | 0,17 | 0,17 | 0,12 | 0,06 | 0,03 | 0,02 | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,00 | 0,00 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 20,8% | 37,1% | 33,5% | 25,9% | 22,0% | 36,5% | 32,0% | 39,1% | 36,6% | 33,4% | 39,9% | 34,6% | 15,7% | -12,6% | -224,1% | 15,4% | -27,4% | 24,7% | -548,1% | -8.835,3% |
| FAVÖK Marjı | 36,0% | 44,5% | 48,5% | 29,5% | 35,6% | 40,4% | 41,7% | 41,6% | 39,9% | 45,6% | 52,9% | 48,2% | 35,4% | 28,5% | 172,4% | 5,2% | -12,8% | 27,8% | -391,1% | -9.358,8% |
| Net Kâr Marjı | -21,8% | -4,0% | 6,0% | -1,5% | -0,4% | 3,4% | 2,6% | 4,7% | 0,3% | 1,3% | 6,6% | 16,3% | -29,4% | -99,4% | -247,4% | 2,5% | -28,1% | 26,6% | -195,2% | 6.482,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -42,0% | -66,0% | -107,7% | -101,7% | -69,7% | -94,1% | -124,7% | -23,6% | -14,3% | -108,9% | -275,1% | -915,0% | -277,4% | -53,9% | -14,6% | -304,1% | -221,4% | -23,2% | -1.764,6% | -44.005,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.