MACMarine Supply & Engineering Service JSC
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar VND · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $19,51 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar VND · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | VND 1,17 T | VND 310,26 Mr | VND 209,84 Mr | VND 167,17 Mr | VND 180,05 Mr | VND 204,02 Mr | VND 254,87 Mr | VND 244,58 Mr | VND 238,68 Mr | VND 230,86 Mr | VND 198,49 Mr | VND 115,82 Mr | VND 101,22 Mr | VND 107,78 Mr | VND 106,45 Mr | VND 131,91 Mr | VND 108,95 Mr | VND 145,27 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | VND 458,90 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | VND 249,16 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | VND 925,00 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | VND 147,78 Mr | VND 12,69 Mr | VND 9,91 Mr | VND 0,00 | VND 1,49 Mr | VND 10,52 Mr | VND 26,34 Mr | VND 26,01 Mr | VND 23,74 Mr | VND 16,83 Mr | VND 17,01 Mr | VND 8,33 Mr | VND 180,00 Mn | VND 3,27 Mr | VND 6,27 Mr | VND 9,60 Mr | VND 20,92 Mr | VND 31,73 Mr |
| Net Borç† | -VND 616,50 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar VND · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||
| Ciro | VND 253,62 Mr | VND 124,49 Mr | VND 76,24 Mr | VND 82,03 Mr | VND 89,63 Mr | VND 115,71 Mr | VND 157,11 Mr | VND 180,67 Mr | VND 195,22 Mr | VND 182,63 Mr | VND 134,86 Mr | VND 108,74 Mr | VND 83,23 Mr | VND 77,55 Mr | VND 91,28 Mr | VND 66,39 Mr | VND 121,06 Mr | VND 159,48 Mr |
| Brüt Kâr | VND 26,05 Mr | VND 10,11 Mr | VND 16,68 Mr | VND 10,79 Mr | VND 3,32 Mr | VND 13,37 Mr | VND 25,74 Mr | VND 30,54 Mr | VND 34,85 Mr | VND 36,88 Mr | VND 28,19 Mr | VND 20,30 Mr | VND 15,22 Mr | VND 8,98 Mr | VND 7,93 Mr | VND 6,26 Mr | VND 12,65 Mr | VND 19,32 Mr |
| FAVÖK | VND 11,47 Mr | VND 709,71 Mn | VND 11,25 Mr | VND 204,25 Mn | -VND 4,04 Mr | VND 1,11 Mr | VND 14,97 Mr | VND 19,45 Mr | VND 18,49 Mr | VND 20,77 Mr | VND 15,37 Mr | VND 3,54 Mr | VND 611,18 Mn | -VND 1,90 Mr | VND 638,65 Mn | VND 2,27 Mr | VND 8,29 Mr | VND 14,67 Mr |
| Net Kâr | VND 51,11 Mr | VND 47,03 Mr | VND 42,31 Mr | VND 8,98 Mr | -VND 14,70 Mr | -VND 4,66 Mr | VND 12,05 Mr | VND 10,74 Mr | VND 16,08 Mr | VND 22,39 Mr | VND 14,33 Mr | VND 5,31 Mr | VND 1,91 Mr | VND 1,17 Mr | VND 642,57 Mn | -VND 722,75 Mn | VND 3,48 Mr | VND 3,79 Mr |
| Hisse Başı Kâr | 2.040,84 | 1.511,73 | 1.360,02 | 288,77 | -472,65 | -149,87 | 387,24 | 356,52 | 516,81 | 743,47 | 460,56 | 344,00 | 134,66 | 73,59 | — | — | — | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar VND · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | VND 1,21 Mr | VND 5,13 Mr | VND 31,82 Mr | VND 13,23 Mr | VND 14,04 Mr | VND 14,92 Mr | VND 19,46 Mr | VND 5,81 Mr | -VND 3,83 Mr | -VND 42,88 Mr | -VND 34,04 Mr | -VND 3,37 Mr | VND 6,66 Mr | -VND 3,83 Mr | VND 3,48 Mr | VND 8,35 Mr | VND 13,96 Mr | -VND 9,56 Mr |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -VND 111,31 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar VND · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar VND · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 12,6% | 4,1% | 4,7% | 0,0% | 0,8% | 5,2% | 10,3% | 10,6% | 9,9% | 7,3% | 8,6% | 7,2% | 0,2% | 3,0% | 5,9% | 7,3% | 19,2% | 21,8% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar VND · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,22 | 0,40 | 0,36 | 0,49 | 0,50 | 0,57 | 0,62 | 0,74 | 0,82 | 0,79 | 0,68 | 0,94 | 0,82 | 0,72 | 0,86 | 0,50 | 1,11 | 1,10 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,27 | 0,13 | 0,08 | 0,09 | 0,10 | 0,13 | 0,17 | 0,20 | 0,21 | 0,20 | 0,15 | 0,12 | 0,09 | 0,08 | 0,10 | 0,07 | 0,13 | 0,17 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar VND · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 10,3% | 8,1% | 21,9% | 13,2% | 3,7% | 11,6% | 16,4% | 16,9% | 17,9% | 20,2% | 20,9% | 18,7% | 18,3% | 11,6% | 8,7% | 9,4% | 10,4% | 12,1% |
| FAVÖK Marjı | 4,5% | 0,6% | 14,8% | 0,2% | -4,5% | 1,0% | 9,5% | 10,8% | 9,5% | 11,4% | 11,4% | 3,3% | 0,7% | -2,5% | 0,7% | 3,4% | 6,8% | 9,2% |
| Net Kâr Marjı | 20,2% | 37,8% | 55,5% | 11,0% | -16,4% | -4,0% | 7,7% | 5,9% | 8,2% | 12,3% | 10,6% | 4,9% | 2,3% | 1,5% | 0,7% | -1,1% | 2,9% | 2,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 0,5% | 4,1% | 41,7% | 16,1% | 15,7% | 12,9% | 12,4% | 3,2% | -2,0% | -23,5% | -25,2% | -3,1% | 8,0% | -4,9% | 3,8% | 12,6% | 11,5% | -6,0% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
KS KSF | Sunshine Group Joint Stock Company | 75000,00 | -%0,53 |
| Thaiholdings JSC | 107800,00 | +%10,00 | |
NV NVB | National Citizen Commercial Joint Stock Bank | 14900,00 | -%9,70 |
KS KSV | Vinacomin - Minerals Holding Corporation | 115400,00 | -%6,56 |
PV PVS | PetroVietnam Technical Services Corporation | 33100,00 | -%1,19 |
MB MBS | MB Securities Joint Stock Company | 14500,00 | -%0,68 |
PV PVI | PVI Holdings | 61500,00 | -%0,81 |