AVAPAvation PLC
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar GBP · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $108,15 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | |||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | £804,13 Mn | £903,66 Mn | £927,83 Mn | £1,00 Mr | £928,69 Mn | £1,15 Mr | £1,09 Mr | £872,72 Mn | £689,73 Mn | £622,22 Mn | £372,72 Mn | £243,08 Mn | £260,03 Mn | £158,13 Mn | £99,39 Mn | £96,27 Mn | £87,07 Mn | £70,51 Mn | £12,00 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | £69,42 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | |||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | £626,18 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | £177,94 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | £476,76 Mn | £534,38 Mn | £595,16 Mn | £682,22 Mn | £686,44 Mn | £868,11 Mn | £847,24 Mn | £657,91 Mn | £495,48 Mn | £460,60 Mn | £272,20 Mn | £164,43 Mn | £173,70 Mn | £91,92 Mn | £37,96 Mn | £48,73 Mn | £40,25 Mn | £37,60 Mn | £5,32 Mn |
| Net Borç† | £375,26 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | |||||||||||||||||||
| Ciro | £85,10 Mn | £73,39 Mn | £77,06 Mn | £84,43 Mn | £87,55 Mn | £107,44 Mn | £91,98 Mn | £81,07 Mn | £74,26 Mn | £48,05 Mn | £36,17 Mn | £29,97 Mn | £27,27 Mn | £22,10 Mn | £16,29 Mn | £17,55 Mn | £16,28 Mn | £5,03 Mn | £1,81 Mn |
| Brüt Kâr | £51,53 Mn | £37,38 Mn | £30,88 Mn | £50,74 Mn | £52,30 Mn | — | — | — | £48,79 Mn | £32,39 Mn | £24,88 Mn | £20,98 Mn | £19,49 Mn | £14,87 Mn | £10,59 Mn | £11,86 Mn | £10,95 Mn | £3,79 Mn | £1,08 Mn |
| FAVÖK | £76,61 Mn | £62,96 Mn | £57,97 Mn | £72,06 Mn | £58,57 Mn | £96,38 Mn | £83,39 Mn | £73,49 Mn | £67,86 Mn | £42,86 Mn | £31,42 Mn | £25,69 Mn | £23,28 Mn | £17,93 Mn | £13,05 Mn | — | — | — | — |
| Net Kâr | -£5,96 Mn | £15,68 Mn | £10,76 Mn | £12,88 Mn | -£63,12 Mn | £7,72 Mn | £19,85 Mn | £14,86 Mn | £16,77 Mn | £12,34 Mn | £8,28 Mn | £8,20 Mn | £6,71 Mn | £3,31 Mn | £3,63 Mn | £1,65 Mn | £2,65 Mn | £6,97 Mn | £547.585 |
| Hisse Başı Kâr | -0,09 | 0,22 | 0,15 | 0,19 | -0,98 | 0,12 | 0,31 | 0,24 | 0,28 | 0,23 | 0,15 | 0,17 | 0,15 | 0,08 | 0,12 | 0,06 | 0,09 | 0,25 | 0,02 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | |||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | £21,84 Mn | £64,79 Mn | £40,22 Mn | £40,97 Mn | £46,24 Mn | £23,64 Mn | -£196,98 Mn | -£163,64 Mn | -£167,68 Mn | -£182,68 Mn | -£42,39 Mn | -£27,21 Mn | -£69,33 Mn | £10,78 Mn | £4,88 Mn | £10,18 Mn | £5,87 Mn | -£47,84 Mn | -£5,49 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -£48,89 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 59,3% | 59,1% | 64,1% | 68,1% | 73,9% | 75,8% | 77,4% | 75,4% | 71,8% | 74,0% | 73,0% | 67,6% | 66,8% | 58,1% | 38,2% | 50,6% | 46,2% | 53,3% | 44,3% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,11 | 0,08 | 0,08 | 0,08 | 0,09 | 0,09 | 0,08 | 0,09 | 0,11 | 0,08 | 0,10 | 0,12 | 0,10 | 0,14 | 0,16 | 0,18 | 0,19 | 0,07 | 0,15 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,48 | 0,41 | 0,43 | 0,47 | 0,49 | 0,60 | 0,52 | 0,46 | 0,42 | 0,27 | 0,20 | 0,17 | 0,15 | 0,12 | 0,09 | 0,10 | 0,09 | 0,03 | 0,01 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | |||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 60,5% | 50,9% | 40,1% | 60,1% | 59,7% | — | — | — | 65,7% | 67,4% | 68,8% | 70,0% | 71,5% | 67,3% | 65,0% | 67,6% | 67,3% | 75,3% | 59,9% |
| FAVÖK Marjı | 90,0% | 85,8% | 75,2% | 85,3% | 66,9% | 89,7% | 90,7% | 90,6% | 91,4% | 89,2% | 86,8% | 85,7% | 85,4% | 81,2% | 80,1% | — | — | — | — |
| Net Kâr Marjı | -7,0% | 21,4% | 14,0% | 15,3% | -72,1% | 7,2% | 21,6% | 18,3% | 22,6% | 25,7% | 22,9% | 27,3% | 24,6% | 15,0% | 22,3% | 9,4% | 16,3% | 138,4% | 30,3% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 25,7% | 88,3% | 52,2% | 48,5% | 52,8% | 22,0% | -214,2% | -201,8% | -225,8% | -380,2% | -117,2% | -90,8% | -254,3% | 48,8% | 30,0% | 58,0% | 36,0% | -950,7% | -304,0% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.