BWYBellway p.l.c.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar GBP · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $3,07 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | £5,19 Mr | £5,00 Mr | £5,11 Mr | £4,99 Mr | £4,68 Mr | £4,08 Mr | £3,89 Mr | £3,54 Mr | £3,15 Mr | £2,72 Mr | £2,29 Mr | £1,96 Mr | £1,65 Mr | £1,55 Mr | £1,47 Mr | £1,39 Mr | £1,35 Mr | £1,69 Mr | £1,64 Mr | £1,49 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | £171,80 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | £1,64 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | £3,56 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | £487,70 Mn | £369,40 Mn | £513,80 Mn | £540,60 Mn | £603,00 Mn | £410,70 Mn | £312,91 Mn | £365,38 Mn | £396,77 Mn | £336,66 Mn | £272,64 Mn | £277,99 Mn | £196,02 Mn | £202,59 Mn | £100,00 Mn | £100,00 Mn | £100,00 Mn | £327,00 Mn | £117,55 Mn | £156,02 Mn |
| Net Borç† | £315,90 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | £2,78 Mr | £2,38 Mr | £3,41 Mr | £3,54 Mr | £3,12 Mr | £2,23 Mr | £3,21 Mr | £2,96 Mr | £2,56 Mr | £2,24 Mr | £1,77 Mr | £1,48 Mr | £1,11 Mr | £1,00 Mr | £886,10 Mn | £768,34 Mn | £683,81 Mn | £1,15 Mr | £1,35 Mr | £1,24 Mr |
| Brüt Kâr | £456,80 Mn | £381,10 Mn | £687,30 Mn | £787,00 Mn | £651,90 Mn | £422,20 Mn | £790,18 Mn | £753,45 Mn | £661,58 Mn | £574,76 Mn | £427,94 Mn | £315,62 Mn | £203,30 Mn | £162,10 Mn | £119,38 Mn | £89,79 Mn | £87,13 Mn | £243,80 Mn | £311,92 Mn | £292,27 Mn |
| FAVÖK | £310,30 Mn | £239,00 Mn | £551,10 Mn | £659,10 Mn | £538,30 Mn | £331,10 Mn | £686,25 Mn | £654,65 Mn | £574,15 Mn | £494,98 Mn | £362,98 Mn | £258,44 Mn | £153,48 Mn | £116,25 Mn | £76,64 Mn | £52,91 Mn | £47,77 Mn | £187,75 Mn | £255,84 Mn | £241,33 Mn |
| Net Kâr | £157,50 Mn | £130,50 Mn | £365,00 Mn | £242,60 Mn | £390,70 Mn | £192,90 Mn | £538,55 Mn | £519,90 Mn | £454,06 Mn | £402,90 Mn | £283,15 Mn | £191,42 Mn | £108,57 Mn | £79,26 Mn | £50,14 Mn | £35,81 Mn | -£27,44 Mn | £28,90 Mn | £168,61 Mn | £157,64 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 1,32 | 1,09 | 2,96 | 1,96 | 3,16 | 1,56 | 4,36 | 4,22 | 3,69 | 3,28 | 2,31 | 1,56 | 0,89 | 0,65 | 0,41 | 0,30 | -0,24 | 0,24 | 1,45 | 1,36 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | £134,10 Mn | -£59,60 Mn | £243,40 Mn | £60,70 Mn | £429,60 Mn | -£65,90 Mn | £287,28 Mn | £250,26 Mn | £151,17 Mn | £159,57 Mn | £24,44 Mn | £76,99 Mn | £57,94 Mn | -£26,44 Mn | -£48,56 Mn | £71,47 Mn | £194,09 Mn | -£73,91 Mn | £101,46 Mn | £47,03 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -£11,90 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 9,4% | 7,4% | 10,0% | 10,8% | 12,9% | 10,1% | 8,0% | 10,3% | 12,6% | 12,4% | 11,9% | 14,2% | 11,9% | 13,1% | 6,8% | 7,2% | 7,4% | 19,4% | 7,2% | 10,4% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,54 | 0,48 | 0,67 | 0,71 | 0,67 | 0,54 | 0,83 | 0,83 | 0,81 | 0,82 | 0,77 | 0,76 | 0,67 | 0,65 | 0,60 | 0,55 | 0,51 | 0,68 | 0,83 | 0,83 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,78 | 0,67 | 0,96 | 0,99 | 0,88 | 0,63 | 0,90 | 0,83 | 0,72 | 0,63 | 0,50 | 0,42 | 0,31 | 0,28 | 0,25 | 0,22 | 0,19 | 0,32 | 0,38 | 0,35 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 16,4% | 16,0% | 20,2% | 22,3% | 20,9% | 19,0% | 24,6% | 25,5% | 25,9% | 25,7% | 24,2% | 21,3% | 18,3% | 16,1% | 13,5% | 11,7% | 12,7% | 21,2% | 23,0% | 23,6% |
| FAVÖK Marjı | 11,2% | 10,0% | 16,2% | 18,6% | 17,2% | 14,9% | 21,4% | 22,1% | 22,4% | 22,1% | 20,6% | 17,4% | 13,8% | 11,6% | 8,6% | 6,9% | 7,0% | 16,3% | 18,9% | 19,5% |
| Net Kâr Marjı | 5,7% | 5,5% | 10,7% | 6,9% | 12,5% | 8,7% | 16,8% | 17,6% | 17,7% | 18,0% | 16,0% | 12,9% | 9,8% | 7,9% | 5,7% | 4,7% | -4,0% | 2,5% | 12,5% | 12,7% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 4,8% | -2,5% | 7,1% | 1,7% | 13,8% | -3,0% | 8,9% | 8,5% | 5,9% | 7,1% | 1,4% | 5,2% | 5,2% | -2,6% | -5,5% | 9,3% | 28,4% | -6,4% | 7,5% | 3,8% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.