DIADialight plc
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar GBP · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $302,81 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | £79,02 Mn | £104,20 Mn | £113,91 Mn | £146,40 Mn | £129,40 Mn | £113,20 Mn | £132,70 Mn | £125,60 Mn | £106,00 Mn | £116,30 Mn | £107,40 Mn | £113,60 Mn | £95,80 Mn | £92,30 Mn | £76,23 Mn | £60,27 Mn | £54,22 Mn | £57,27 Mn | £47,23 Mn | £43,67 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | £5,38 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | £43,30 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | £35,72 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | £13,12 Mn | £33,31 Mn | £30,08 Mn | £33,90 Mn | £28,90 Mn | £27,00 Mn | £29,30 Mn | £5,10 Mn | £0,00 | £0,00 | £9,30 Mn | £7,30 Mn | £1,70 Mn | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 |
| Net Borç† | £7,73 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | £124,54 Mn | £143,85 Mn | £143,95 Mn | £169,70 Mn | £131,60 Mn | £119,00 Mn | £151,00 Mn | £169,60 Mn | £181,00 Mn | £182,20 Mn | £161,40 Mn | £159,80 Mn | £131,20 Mn | £115,10 Mn | £102,50 Mn | £99,18 Mn | £77,30 Mn | £77,86 Mn | £63,41 Mn | £62,30 Mn |
| Brüt Kâr | £46,86 Mn | £50,09 Mn | £37,83 Mn | £50,20 Mn | £43,50 Mn | £31,00 Mn | £52,10 Mn | £58,80 Mn | £65,20 Mn | £61,80 Mn | £47,10 Mn | £43,70 Mn | £41,30 Mn | £40,90 Mn | £33,15 Mn | £27,10 Mn | £18,52 Mn | £16,09 Mn | £14,27 Mn | £16,10 Mn |
| FAVÖK | £11,86 Mn | £11,44 Mn | £6,62 Mn | £14,10 Mn | £13,30 Mn | £2,00 Mn | £11,50 Mn | £12,60 Mn | £13,60 Mn | £14,00 Mn | £5,60 Mn | £19,90 Mn | £17,60 Mn | £22,40 Mn | £18,28 Mn | £14,78 Mn | £8,12 Mn | £7,99 Mn | £5,89 Mn | £7,14 Mn |
| Net Kâr | £298.490 | -£10,82 Mn | -£20,70 Mn | £400.000 | £100.000 | -£7,90 Mn | -£16,10 Mn | £5,20 Mn | £1,30 Mn | -£2,80 Mn | -£2,00 Mn | £9,50 Mn | £7,50 Mn | £13,00 Mn | £9,67 Mn | £7,45 Mn | £5,43 Mn | £3,47 Mn | £2,73 Mn | £3,67 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,01 | -0,27 | -0,58 | 0,01 | 0,00 | -0,24 | -0,49 | 0,16 | 0,04 | -0,09 | -0,06 | 0,29 | 0,23 | 0,40 | 0,30 | 0,23 | 0,17 | 0,11 | 0,09 | 0,12 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -£3,88 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | £21,72 Mn | £2,82 Mn | £4,14 Mn | £600.000 | £1,90 Mn | £11,30 Mn | -£5,00 Mn | -£12,40 Mn | £5,90 Mn | £12,20 Mn | £1,10 Mn | £1,60 Mn | -£300.000 | £5,30 Mn | £8,11 Mn | £6,59 Mn | £7,85 Mn | £1,89 Mn | £4,94 Mn | -£2,71 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -£3,58 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 16,6% | 32,0% | 26,4% | 23,2% | 22,3% | 23,9% | 22,1% | 4,1% | 0,0% | 0,0% | 8,7% | 6,4% | 1,8% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,58 | 1,38 | 1,26 | 1,16 | 1,02 | 1,05 | 1,14 | 1,35 | 1,71 | 1,57 | 1,50 | 1,41 | 1,37 | 1,25 | 1,34 | 1,65 | 1,43 | 1,36 | 1,34 | 1,43 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 3,49 | 4,03 | 4,03 | 4,75 | 3,68 | 3,33 | 4,23 | 4,75 | 5,07 | 5,10 | 4,52 | 4,47 | 3,67 | 3,22 | 2,87 | 2,78 | 2,16 | 2,18 | 1,78 | 1,74 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 37,6% | 34,8% | 26,3% | 29,6% | 33,1% | 26,1% | 34,5% | 34,7% | 36,0% | 33,9% | 29,2% | 27,3% | 31,5% | 35,5% | 32,3% | 27,3% | 24,0% | 20,7% | 22,5% | 25,8% |
| FAVÖK Marjı | 9,5% | 8,0% | 4,6% | 8,3% | 10,1% | 1,7% | 7,6% | 7,4% | 7,5% | 7,7% | 3,5% | 12,5% | 13,4% | 19,5% | 17,8% | 14,9% | 10,5% | 10,3% | 9,3% | 11,5% |
| Net Kâr Marjı | 0,2% | -7,5% | -14,4% | 0,2% | 0,1% | -6,6% | -10,7% | 3,1% | 0,7% | -1,5% | -1,2% | 5,9% | 5,7% | 11,3% | 9,4% | 7,5% | 7,0% | 4,5% | 4,3% | 5,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 17,4% | 2,0% | 2,9% | 0,4% | 1,4% | 9,5% | -3,3% | -7,3% | 3,3% | 6,7% | 0,7% | 1,0% | -0,2% | 4,6% | 7,9% | 6,6% | 10,2% | 2,4% | 7,8% | -4,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.