ELMElementis plc
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar GBP · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,29 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | £828,67 Mn | £1,04 Mr | £1,19 Mr | £1,35 Mr | £1,36 Mr | £1,34 Mr | £1,44 Mr | £1,52 Mr | £990,35 Mn | £741,47 Mn | £623,99 Mn | £624,92 Mn | £551,06 Mn | £533,19 Mn | £498,17 Mn | £483,51 Mn | £461,70 Mn | £561,00 Mn | £355,10 Mn | £434,70 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | £40,59 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | £349,95 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | £478,72 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | £190,77 Mn | £202,73 Mn | £236,04 Mn | £377,17 Mn | £385,91 Mn | £408,72 Mn | £452,84 Mn | £462,15 Mn | £255,85 Mn | £4,13 Mn | £3,46 Mn | £6,09 Mn | £6,28 Mn | £11,75 Mn | £14,16 Mn | £76,71 Mn | £83,90 Mn | £97,50 Mn | £24,60 Mn | £115,10 Mn |
| Net Borç† | £150,18 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | £457,25 Mn | £477,38 Mn | £574,23 Mn | £599,21 Mn | £516,03 Mn | £585,88 Mn | £684,78 Mn | £616,62 Mn | £607,77 Mn | £456,98 Mn | £443,25 Mn | £480,03 Mn | £496,96 Mn | £477,73 Mn | £474,40 Mn | £451,71 Mn | £363,70 Mn | £400,50 Mn | £299,80 Mn | £395,90 Mn |
| Brüt Kâr | £198,73 Mn | £212,63 Mn | £217,21 Mn | £230,72 Mn | £197,05 Mn | £181,00 Mn | £229,91 Mn | £228,44 Mn | £228,29 Mn | £167,57 Mn | £168,61 Mn | £183,66 Mn | £184,95 Mn | £183,90 Mn | £178,97 Mn | £163,48 Mn | £115,10 Mn | £134,90 Mn | £100,50 Mn | £121,20 Mn |
| FAVÖK | £116,09 Mn | £107,45 Mn | £109,89 Mn | £124,86 Mn | £98,31 Mn | £101,92 Mn | £134,12 Mn | £106,12 Mn | £100,48 Mn | £82,56 Mn | £91,05 Mn | £104,40 Mn | £105,75 Mn | £101,41 Mn | £97,50 Mn | £79,67 Mn | £36,90 Mn | £73,20 Mn | £46,20 Mn | £55,40 Mn |
| Net Kâr | -£34,52 Mn | -£37,41 Mn | £21,32 Mn | -£41,48 Mn | £1,82 Mn | -£52,25 Mn | £36,37 Mn | £31,05 Mn | £91,32 Mn | £50,47 Mn | £61,92 Mn | £106,53 Mn | £68,26 Mn | £63,30 Mn | £77,41 Mn | £47,99 Mn | -£37,00 Mn | £19,80 Mn | £48,00 Mn | £31,60 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,06 | -0,06 | 0,04 | -0,07 | 0,00 | -0,09 | 0,06 | 0,06 | 0,18 | 0,10 | 0,12 | 0,21 | 0,13 | 0,13 | 0,16 | 0,10 | -0,08 | 0,04 | 0,10 | 0,06 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -£5,54 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | £40,14 Mn | £65,50 Mn | £31,45 Mn | £24,60 Mn | £10,40 Mn | £51,39 Mn | £75,33 Mn | £25,72 Mn | £55,60 Mn | £62,25 Mn | £53,34 Mn | £47,37 Mn | £63,66 Mn | £43,61 Mn | £76,79 Mn | £28,05 Mn | £4,90 Mn | £37,80 Mn | £26,80 Mn | -£2,40 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -£17,38 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 23,0% | 19,4% | 19,9% | 27,9% | 28,5% | 30,4% | 31,5% | 30,4% | 25,8% | 0,6% | 0,6% | 1,0% | 1,1% | 2,2% | 2,8% | 15,9% | 18,2% | 17,4% | 6,9% | 26,5% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,55 | 0,46 | 0,48 | 0,44 | 0,38 | 0,44 | 0,48 | 0,41 | 0,61 | 0,62 | 0,71 | 0,77 | 0,90 | 0,90 | 0,95 | 0,93 | 0,79 | 0,71 | 0,84 | 0,91 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,96 | 1,00 | 1,20 | 1,25 | 1,08 | 1,22 | 1,43 | 1,29 | 1,27 | 0,95 | 0,93 | 1,00 | 1,04 | 1,00 | 0,99 | 0,94 | 0,76 | 0,84 | 0,63 | 0,83 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 43,5% | 44,5% | 37,8% | 38,5% | 38,2% | 30,9% | 33,6% | 37,0% | 37,6% | 36,7% | 38,0% | 38,3% | 37,2% | 38,5% | 37,7% | 36,2% | 31,6% | 33,7% | 33,5% | 30,6% |
| FAVÖK Marjı | 25,4% | 22,5% | 19,1% | 20,8% | 19,1% | 17,4% | 19,6% | 17,2% | 16,5% | 18,1% | 20,5% | 21,7% | 21,3% | 21,2% | 20,6% | 17,6% | 10,1% | 18,3% | 15,4% | 14,0% |
| Net Kâr Marjı | -7,6% | -7,8% | 3,7% | -6,9% | 0,4% | -8,9% | 5,3% | 5,0% | 15,0% | 11,0% | 14,0% | 22,2% | 13,7% | 13,2% | 16,3% | 10,6% | -10,2% | 4,9% | 16,0% | 8,0% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 8,8% | 13,7% | 5,5% | 4,1% | 2,0% | 8,8% | 11,0% | 4,2% | 9,1% | 13,6% | 12,0% | 9,9% | 12,8% | 9,1% | 16,2% | 6,2% | 1,3% | 9,4% | 8,9% | -0,6% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.