ENTEntain PLC
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar GBP · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $4,09 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | £9,40 Mr | £10,14 Mr | £10,85 Mr | £8,74 Mr | £7,25 Mr | £7,27 Mr | £6,99 Mr | £7,55 Mr | £1,76 Mr | £1,87 Mr | £170,80 Mn | £161,97 Mn | £165,84 Mn | £73,89 Mn | £73,62 Mn | £65,22 Mn | £82,09 Mn | £82,40 Mn | £56,12 Mn | £47,38 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | £554,10 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | £8,07 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | £1,33 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | £3,99 Mr | £3,96 Mr | £3,63 Mr | £3,39 Mr | £2,58 Mr | £2,44 Mr | £2,48 Mr | £2,24 Mr | £262,50 Mn | £344,43 Mn | £17,34 Mn | £5,59 Mn | £8,18 Mn | £0,00 | £2,44 Mn | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 |
| Net Borç† | £3,44 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | £5,26 Mr | £5,09 Mr | £4,77 Mr | £4,30 Mr | £3,83 Mr | £3,56 Mr | £3,58 Mr | £2,94 Mr | £789,90 Mn | £592,74 Mn | £179,81 Mn | £181,10 Mn | £144,36 Mn | £48,31 Mn | £55,82 Mn | £47,06 Mn | £46,46 Mn | £39,97 Mn | £29,16 Mn | £27,67 Mn |
| Brüt Kâr | £2,59 Mr | £2,49 Mr | £2,35 Mr | £2,36 Mr | £2,07 Mr | £1,76 Mr | £1,77 Mr | £1,56 Mr | £442,20 Mn | £210,94 Mn | £94,63 Mn | £96,17 Mn | £83,99 Mn | £26,37 Mn | £36,09 Mn | £36,85 Mn | £41,34 Mn | £32,09 Mn | £18,45 Mn | £13,90 Mn |
| FAVÖK | £1,15 Mr | £1,07 Mr | £968,60 Mn | £965,90 Mn | £843,50 Mn | £819,40 Mn | £747,80 Mn | £615,90 Mn | £186,40 Mn | £92,80 Mn | £39,68 Mn | £39,29 Mn | £33,55 Mn | £12,74 Mn | £15,18 Mn | £10,21 Mn | £15,69 Mn | £19,03 Mn | £13,28 Mn | £10,59 Mn |
| Net Kâr | -£666,70 Mn | -£452,70 Mn | -£928,60 Mn | £24,20 Mn | £249,30 Mn | £57,80 Mn | -£153,70 Mn | -£62,50 Mn | £5,90 Mn | -£113,38 Mn | £17,90 Mn | £32,68 Mn | £10,45 Mn | £7,49 Mn | -£125.793 | £2,95 Mn | £11,99 Mn | £13,20 Mn | £11,38 Mn | -£19,66 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -1,04 | -0,71 | -1,51 | 0,04 | 0,42 | 0,10 | -0,26 | -0,12 | 0,02 | -0,42 | 0,28 | 0,49 | 0,19 | 0,23 | -0,00 | 0,09 | 0,38 | 0,42 | 0,37 | -0,63 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | £549,90 Mn | £486,30 Mn | £388,60 Mn | £561,70 Mn | £562,00 Mn | £647,70 Mn | £363,30 Mn | £210,40 Mn | £138,00 Mn | £2,21 Mn | £27,45 Mn | £37,95 Mn | -£6,92 Mn | £6,72 Mn | £9,53 Mn | £5,09 Mn | £16,10 Mn | £12,69 Mn | £12,95 Mn | £12,28 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -£339,50 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 42,5% | 39,0% | 33,5% | 38,8% | 35,5% | 33,5% | 35,5% | 29,6% | 14,9% | 18,4% | 10,2% | 3,5% | 4,9% | 0,0% | 3,3% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,56 | 0,50 | 0,44 | 0,49 | 0,53 | 0,49 | 0,51 | 0,39 | 0,45 | 0,32 | 1,05 | 1,12 | 0,87 | 0,65 | 0,76 | 0,72 | 0,57 | 0,49 | 0,52 | 0,58 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 3,96 | 3,83 | 3,59 | 3,23 | 2,88 | 2,68 | 2,69 | 2,21 | 0,59 | 0,45 | 0,14 | 0,14 | 0,11 | 0,04 | 0,04 | 0,04 | 0,03 | 0,03 | 0,02 | 0,02 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 49,2% | 48,9% | 49,3% | 54,9% | 54,0% | 49,5% | 49,6% | 53,3% | 56,0% | 35,6% | 52,6% | 53,1% | 58,2% | 54,6% | 64,7% | 78,3% | 89,0% | 80,3% | 63,3% | 50,2% |
| FAVÖK Marjı | 21,8% | 21,0% | 20,3% | 22,5% | 22,0% | 23,0% | 20,9% | 21,0% | 23,6% | 15,7% | 22,1% | 21,7% | 23,2% | 26,4% | 27,2% | 21,7% | 33,8% | 47,6% | 45,5% | 38,3% |
| Net Kâr Marjı | -12,7% | -8,9% | -19,5% | 0,6% | 6,5% | 1,6% | -4,3% | -2,1% | 0,7% | -19,1% | 10,0% | 18,0% | 7,2% | 15,5% | -0,2% | 6,3% | 25,8% | 33,0% | 39,0% | -71,1% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 10,5% | 9,6% | 8,1% | 13,1% | 14,7% | 18,2% | 10,2% | 7,2% | 17,5% | 0,4% | 15,3% | 21,0% | -4,8% | 13,9% | 17,1% | 10,8% | 34,6% | 31,7% | 44,4% | 44,4% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.