FSJJames Fisher and Sons plc
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar GBP · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $280,52 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | £514,00 Mn | £511,30 Mn | £558,20 Mn | £609,00 Mn | £614,90 Mn | £693,30 Mn | £747,40 Mn | £605,90 Mn | £612,20 Mn | £555,50 Mn | £507,10 Mn | £433,15 Mn | £399,02 Mn | £359,23 Mn | £341,66 Mn | £321,30 Mn | £298,62 Mn | £280,84 Mn | £239,01 Mn | £220,69 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | £58,80 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | £326,70 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | £187,30 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | £202,90 Mn | £194,20 Mn | £279,00 Mn | £242,20 Mn | £253,60 Mn | £291,20 Mn | £248,90 Mn | £132,20 Mn | £152,80 Mn | £127,57 Mn | £116,85 Mn | £80,05 Mn | £78,26 Mn | £81,46 Mn | £112,27 Mn | £116,82 Mn | £119,98 Mn | £108,26 Mn | £91,07 Mn | £83,59 Mn |
| Net Borç† | £143,40 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | £394,40 Mn | £437,70 Mn | £496,20 Mn | £478,10 Mn | £442,40 Mn | £518,20 Mn | £617,10 Mn | £561,50 Mn | £499,30 Mn | £465,97 Mn | £437,93 Mn | £444,80 Mn | £413,67 Mn | £363,34 Mn | £307,62 Mn | £268,35 Mn | £249,59 Mn | £233,58 Mn | £182,05 Mn | £118,08 Mn |
| Brüt Kâr | £128,40 Mn | £133,00 Mn | £135,90 Mn | £127,20 Mn | £103,60 Mn | £137,60 Mn | £184,70 Mn | £164,00 Mn | £150,70 Mn | £140,53 Mn | £129,51 Mn | £136,49 Mn | £118,06 Mn | £55,62 Mn | £38,32 Mn | £34,91 Mn | £31,10 Mn | £33,97 Mn | £27,72 Mn | £21,65 Mn |
| FAVÖK | £63,80 Mn | £83,30 Mn | £64,60 Mn | £62,00 Mn | £60,30 Mn | £65,70 Mn | £108,70 Mn | £89,20 Mn | £82,00 Mn | £76,26 Mn | £70,12 Mn | £73,21 Mn | £62,05 Mn | £63,08 Mn | £44,59 Mn | £36,76 Mn | £35,60 Mn | £32,91 Mn | £28,91 Mn | £21,65 Mn |
| Net Kâr | -£4,40 Mn | £46,30 Mn | -£62,40 Mn | -£11,10 Mn | -£27,80 Mn | -£57,50 Mn | £36,70 Mn | £44,90 Mn | £38,90 Mn | £39,75 Mn | £39,88 Mn | £40,07 Mn | £38,25 Mn | £39,47 Mn | £24,09 Mn | £19,83 Mn | £18,43 Mn | £18,27 Mn | £16,08 Mn | £13,78 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,09 | 0,90 | -1,24 | -0,22 | -0,55 | -1,14 | 0,73 | 0,89 | 0,77 | 0,79 | 0,79 | 0,79 | 0,76 | 0,79 | 0,48 | 0,40 | 0,37 | 0,37 | 0,32 | 0,28 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | £35,80 Mn | £600.000 | -£3,20 Mn | £7,80 Mn | £23,10 Mn | £64,20 Mn | -£34,10 Mn | £51,70 Mn | -£5,70 Mn | £26,67 Mn | £10,12 Mn | £14,67 Mn | £26,66 Mn | £22,09 Mn | £11,00 Mn | £2,70 Mn | £4,09 Mn | -£7,56 Mn | -£9,06 Mn | £5,92 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -£33,00 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 39,5% | 38,0% | 50,0% | 39,8% | 41,2% | 42,0% | 33,3% | 21,8% | 25,0% | 23,0% | 23,0% | 18,5% | 19,6% | 22,7% | 32,9% | 36,4% | 40,2% | 38,6% | 38,1% | 37,9% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,77 | 0,86 | 0,89 | 0,79 | 0,72 | 0,75 | 0,83 | 0,93 | 0,82 | 0,84 | 0,86 | 1,03 | 1,04 | 1,01 | 0,90 | 0,84 | 0,84 | 0,83 | 0,76 | 0,54 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 2,11 | 2,34 | 2,65 | 2,55 | 2,36 | 2,77 | 3,29 | 3,00 | 2,67 | 2,49 | 2,34 | 2,37 | 2,21 | 1,94 | 1,64 | 1,43 | 1,33 | 1,25 | 0,97 | 0,63 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 32,6% | 30,4% | 27,4% | 26,6% | 23,4% | 26,6% | 29,9% | 29,2% | 30,2% | 30,2% | 29,6% | 30,7% | 28,5% | 15,3% | 12,5% | 13,0% | 12,5% | 14,5% | 15,2% | 18,3% |
| FAVÖK Marjı | 16,2% | 19,0% | 13,0% | 13,0% | 13,6% | 12,7% | 17,6% | 15,9% | 16,4% | 16,4% | 16,0% | 16,5% | 15,0% | 17,4% | 14,5% | 13,7% | 14,3% | 14,1% | 15,9% | 18,3% |
| Net Kâr Marjı | -1,1% | 10,6% | -12,6% | -2,3% | -6,3% | -11,1% | 5,9% | 8,0% | 7,8% | 8,5% | 9,1% | 9,0% | 9,2% | 10,9% | 7,8% | 7,4% | 7,4% | 7,8% | 8,8% | 11,7% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 9,1% | 0,1% | -0,6% | 1,6% | 5,2% | 12,4% | -5,5% | 9,2% | -1,1% | 5,7% | 2,3% | 3,3% | 6,4% | 6,1% | 3,6% | 1,0% | 1,6% | -3,2% | -5,0% | 5,0% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.