GLEMJ Gleeson PLC
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar GBP · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $196,52 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | £452,77 Mn | £419,37 Mn | £378,05 Mn | £376,33 Mn | £367,56 Mn | £313,13 Mn | £322,05 Mn | £281,24 Mn | £242,78 Mn | £215,74 Mn | £180,64 Mn | £168,59 Mn | £152,58 Mn | £140,11 Mn | £116,22 Mn | £120,52 Mn | £131,38 Mn | £140,07 Mn | £218,52 Mn | £260,41 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | £7,44 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | £152,98 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | £299,79 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | £10,00 Mn | £12,66 Mn | £5,08 Mn | £5,14 Mn | £3,01 Mn | £2,32 Mn | £63,08 Mn | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £1,93 Mn | £2,19 Mn | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 |
| Net Borç† | £2,56 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | £410,03 Mn | £365,82 Mn | £345,35 Mn | £328,32 Mn | £373,41 Mn | £288,57 Mn | £147,18 Mn | £249,90 Mn | £196,74 Mn | £160,38 Mn | £142,06 Mn | £117,59 Mn | £81,44 Mn | £60,66 Mn | £40,81 Mn | £41,35 Mn | £46,53 Mn | £43,03 Mn | £97,97 Mn | £194,25 Mn |
| Brüt Kâr | £66,25 Mn | £79,61 Mn | £80,84 Mn | £87,87 Mn | £108,14 Mn | £87,12 Mn | £38,54 Mn | £74,15 Mn | £64,53 Mn | £56,03 Mn | £46,85 Mn | £39,60 Mn | £25,30 Mn | £16,62 Mn | £8,45 Mn | £4,17 Mn | £3,03 Mn | £1,27 Mn | £10,65 Mn | £23,18 Mn |
| FAVÖK | £20,18 Mn | £29,93 Mn | £33,39 Mn | £37,42 Mn | £59,64 Mn | £45,13 Mn | £8,45 Mn | £41,97 Mn | £37,72 Mn | £33,49 Mn | £28,98 Mn | £18,96 Mn | £11,76 Mn | £5,58 Mn | -£103.000 | -£2,86 Mn | -£4,00 Mn | -£10,85 Mn | -£10,46 Mn | £1,64 Mn |
| Net Kâr | -£1,94 Mn | £15,82 Mn | £19,31 Mn | £24,17 Mn | £35,09 Mn | £33,87 Mn | £4,52 Mn | £33,27 Mn | £30,24 Mn | £26,21 Mn | £22,96 Mn | £12,21 Mn | £17,43 Mn | £11,44 Mn | £3,61 Mn | £1,51 Mn | £3,14 Mn | -£51,45 Mn | -£19,85 Mn | £7,44 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,03 | 0,27 | 0,33 | 0,41 | 0,60 | 0,58 | 0,08 | 0,60 | 0,55 | 0,48 | 0,43 | 0,23 | 0,32 | 0,21 | 0,07 | 0,03 | 0,06 | -0,99 | -0,38 | 0,14 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | £6,75 Mn | -£5,85 Mn | £15,98 Mn | -£18,85 Mn | £8,17 Mn | £20,35 Mn | -£17,00 Mn | £6,80 Mn | £20,59 Mn | £18,40 Mn | £12,92 Mn | £7,11 Mn | £4,85 Mn | -£9,54 Mn | -£8,82 Mn | £721.000 | £14,04 Mn | -£16,64 Mn | -£23,94 Mn | £23,19 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -£3,83 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 2,2% | 3,0% | 1,3% | 1,4% | 0,8% | 0,7% | 19,6% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,3% | 1,6% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,91 | 0,87 | 0,91 | 0,87 | 1,02 | 0,92 | 0,46 | 0,89 | 0,81 | 0,74 | 0,79 | 0,70 | 0,53 | 0,43 | 0,35 | 0,34 | 0,35 | 0,31 | 0,45 | 0,75 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,37 | 1,22 | 1,15 | 1,10 | 1,25 | 0,96 | 0,49 | 0,83 | 0,66 | 0,53 | 0,47 | 0,39 | 0,27 | 0,20 | 0,14 | 0,14 | 0,16 | 0,14 | 0,33 | 0,65 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 16,2% | 21,8% | 23,4% | 26,8% | 29,0% | 30,2% | 26,2% | 29,7% | 32,8% | 34,9% | 33,0% | 33,7% | 31,1% | 27,4% | 20,7% | 10,1% | 6,5% | 3,0% | 10,9% | 11,9% |
| FAVÖK Marjı | 4,9% | 8,2% | 9,7% | 11,4% | 16,0% | 15,6% | 5,7% | 16,8% | 19,2% | 20,9% | 20,4% | 16,1% | 14,4% | 9,2% | -0,3% | -6,9% | -8,6% | -25,2% | -10,7% | 0,8% |
| Net Kâr Marjı | -0,5% | 4,3% | 5,6% | 7,4% | 9,4% | 11,7% | 3,1% | 13,3% | 15,4% | 16,3% | 16,2% | 10,4% | 21,4% | 18,9% | 8,8% | 3,7% | 6,7% | -119,6% | -20,3% | 3,8% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 1,6% | -1,6% | 4,6% | -5,7% | 2,2% | 7,1% | -11,5% | 2,7% | 10,5% | 11,5% | 9,1% | 6,0% | 6,0% | -15,7% | -21,6% | 1,7% | 30,2% | -38,7% | -24,4% | 11,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.