HDDHardide plc
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar GBP · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $95,01 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | £7,61 Mn | £7,75 Mn | £8,40 Mn | £9,73 Mn | £10,76 Mn | £12,75 Mn | £9,62 Mn | £6,73 Mn | £3,80 Mn | £4,80 Mn | £4,46 Mn | £4,74 Mn | £1,98 Mn | £2,53 Mn | £1,37 Mn | £1,60 Mn | £2,13 Mn | £2,96 Mn | £3,77 Mn | £4,32 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | £827.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | £3,73 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | £3,88 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | £2,40 Mn | £2,81 Mn | £3,05 Mn | £3,08 Mn | £3,06 Mn | £2,74 Mn | £167.000 | £55.000 | £3.000 | £20.000 | £36.000 | £53.000 | £707.000 | £930.000 | £895.000 | £856.000 | £866.000 | £1,27 Mn | £1,04 Mn | £314.000 |
| Net Borç† | £1,57 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | £6,03 Mn | £4,73 Mn | £5,50 Mn | £5,01 Mn | £3,60 Mn | £4,76 Mn | £5,05 Mn | £4,61 Mn | £3,24 Mn | £2,14 Mn | £3,00 Mn | £3,03 Mn | £2,36 Mn | £2,92 Mn | £1,95 Mn | £1,74 Mn | £1,21 Mn | £2,12 Mn | £2,47 Mn | £1,89 Mn |
| Brüt Kâr | £2,69 Mn | £1,45 Mn | £1,75 Mn | £672.000 | £177.000 | £1,55 Mn | £1,94 Mn | £2,04 Mn | £1,09 Mn | £269.000 | £1,65 Mn | £1,97 Mn | £1,43 Mn | £1,99 Mn | £1,10 Mn | £952.000 | £25.000 | £541.000 | £817.000 | £785.000 |
| FAVÖK | £1,02 Mn | £56.000 | -£220.000 | -£972.000 | -£1,75 Mn | -£504.000 | -£637.000 | -£292.000 | -£728.000 | -£1,31 Mn | -£67.000 | £225.000 | -£601.000 | £520.000 | -£225.000 | -£207.000 | -£1,12 Mn | -£1,09 Mn | -£1,39 Mn | -£797.000 |
| Net Kâr | £178.000 | -£1,32 Mn | -£1,12 Mn | -£2,19 Mn | -£2,80 Mn | -£1,29 Mn | -£1,14 Mn | -£865.000 | -£1,10 Mn | -£1,34 Mn | -£116.000 | £161.000 | -£848.000 | £307.000 | -£381.000 | -£474.000 | -£1,79 Mn | -£1,70 Mn | -£1,83 Mn | -£906.000 |
| Hisse Başı Kâr | 0,00 | -0,02 | -0,02 | -0,04 | -0,05 | -0,02 | -0,02 | -0,02 | -0,04 | -0,04 | -0,00 | 0,00 | -0,03 | 0,01 | -0,02 | -0,02 | -0,24 | -0,32 | -0,44 | -0,28 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -£342.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | £594.000 | -£486.000 | £58.000 | -£1,31 Mn | -£2,25 Mn | -£4,67 Mn | -£2,22 Mn | -£495.000 | -£738.000 | -£1,91 Mn | -£1,13 Mn | -£43.000 | -£410.000 | £399.000 | -£198.000 | -£289.000 | -£1,39 Mn | -£1,39 Mn | -£1,78 Mn | -£1,49 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -£69.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 31,5% | 36,2% | 36,3% | 31,6% | 28,4% | 21,5% | 1,7% | 0,8% | 0,1% | 0,4% | 0,8% | 1,1% | 35,7% | 36,7% | 65,3% | 53,5% | 40,6% | 42,9% | 27,6% | 7,3% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,79 | 0,61 | 0,65 | 0,52 | 0,33 | 0,37 | 0,52 | 0,69 | 0,85 | 0,45 | 0,67 | 0,64 | 1,19 | 1,15 | 1,42 | 1,09 | 0,57 | 0,72 | 0,66 | 0,44 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,55 | 1,22 | 1,42 | 1,29 | 0,93 | 1,23 | 1,30 | 1,19 | 0,84 | 0,55 | 0,77 | 0,78 | 0,61 | 0,75 | 0,50 | 0,45 | 0,31 | 0,55 | 0,64 | 0,49 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 44,7% | 30,7% | 31,8% | 13,4% | 4,9% | 32,7% | 38,5% | 44,2% | 33,5% | 12,6% | 54,8% | 64,9% | 60,8% | 68,2% | 56,4% | 54,9% | 2,1% | 25,5% | 33,1% | 41,5% |
| FAVÖK Marjı | 17,0% | 1,2% | -4,0% | -19,4% | -48,5% | -10,6% | -12,6% | -6,3% | -22,5% | -61,3% | -2,2% | 7,4% | -25,5% | 17,8% | -11,6% | -11,9% | -92,8% | -51,3% | -56,1% | -42,1% |
| Net Kâr Marjı | 3,0% | -27,9% | -20,3% | -43,6% | -77,9% | -27,1% | -22,5% | -18,8% | -33,8% | -62,6% | -3,9% | 5,3% | -35,9% | 10,5% | -19,6% | -27,3% | -148,0% | -80,2% | -74,1% | -47,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 9,9% | -10,3% | 1,1% | -26,2% | -62,5% | -98,2% | -44,0% | -10,7% | -22,8% | -89,4% | -37,5% | -1,4% | -17,4% | 13,7% | -10,2% | -16,7% | -114,8% | -65,6% | -72,1% | -78,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.