HLCLHelical plc
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar GBP · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $276,28 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | £625,56 Mn | £624,91 Mn | £657,87 Mn | £872,86 Mn | £1,14 Mr | £1,02 Mr | £1,02 Mr | £1,06 Mr | £1,02 Mr | £1,27 Mr | £1,31 Mr | £1,08 Mr | £774,94 Mn | £553,67 Mn | £544,81 Mn | £536,47 Mn | £536,33 Mn | £596,63 Mn | £570,59 Mn | £508,58 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | £32,96 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | £200,20 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | £425,36 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | £175,27 Mn | £175,54 Mn | £231,91 Mn | £232,95 Mn | £403,56 Mn | £344,27 Mn | £356,36 Mn | £427,47 Mn | £419,18 Mn | £671,18 Mn | £733,18 Mn | £552,81 Mn | £374,81 Mn | £220,45 Mn | £203,99 Mn | £199,92 Mn | £170,30 Mn | £249,30 Mn | £172,54 Mn | £137,59 Mn |
| Net Borç† | £142,31 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | £33,25 Mn | £31,96 Mn | £39,91 Mn | £49,85 Mn | £51,15 Mn | £29,75 Mn | £35,57 Mn | £36,26 Mn | £165,81 Mn | £99,49 Mn | £115,88 Mn | £87,67 Mn | £112,14 Mn | £64,31 Mn | £28,90 Mn | £17,86 Mn | £66,70 Mn | £81,63 Mn | £65,62 Mn | £123,18 Mn |
| Brüt Kâr | £17,56 Mn | £15,25 Mn | £23,95 Mn | £35,51 Mn | £33,87 Mn | £24,90 Mn | £29,20 Mn | £26,87 Mn | £36,74 Mn | £59,17 Mn | £83,22 Mn | £52,89 Mn | £90,22 Mn | £27,32 Mn | £23,41 Mn | £13,13 Mn | £23,34 Mn | £52,26 Mn | £22,44 Mn | £30,45 Mn |
| FAVÖK | £9,92 Mn | £7,19 Mn | £15,95 Mn | £24,25 Mn | £20,92 Mn | £11,98 Mn | £15,29 Mn | £6,36 Mn | £19,79 Mn | £30,01 Mn | £40,67 Mn | £26,90 Mn | £60,23 Mn | £11,41 Mn | £11,15 Mn | -£9,90 Mn | £4,50 Mn | £8,45 Mn | £9,05 Mn | £13,09 Mn |
| Net Kâr | £5,67 Mn | £27,95 Mn | -£189,81 Mn | -£64,51 Mn | £88,89 Mn | £17,88 Mn | £38,72 Mn | £42,62 Mn | £26,29 Mn | £39,12 Mn | £104,94 Mn | £74,49 Mn | £87,60 Mn | £5,87 Mn | £7,58 Mn | -£3,89 Mn | £9,62 Mn | -£53,64 Mn | -£12,31 Mn | £51,79 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,05 | 0,24 | -1,62 | -0,55 | 0,75 | 0,15 | 0,33 | 0,37 | 0,23 | 0,35 | 0,92 | 0,64 | 0,77 | 0,05 | 0,07 | -0,04 | 0,10 | -0,59 | -0,14 | 0,56 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | £139.000 | £1,80 Mn | £17,32 Mn | £11,60 Mn | £7,99 Mn | £13,71 Mn | £17,54 Mn | £18,97 Mn | -£55,78 Mn | -£10,72 Mn | £120,51 Mn | -£7,95 Mn | £64,53 Mn | -£9,48 Mn | -£12,42 Mn | -£12,43 Mn | £16,24 Mn | -£47,31 Mn | -£66,58 Mn | -£65,44 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -£43.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 28,0% | 28,1% | 35,3% | 26,7% | 35,6% | 33,7% | 34,8% | 40,1% | 40,9% | 52,7% | 56,0% | 51,3% | 48,4% | 39,8% | 37,4% | 37,3% | 31,8% | 41,8% | 30,2% | 27,1% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,05 | 0,05 | 0,06 | 0,06 | 0,05 | 0,03 | 0,03 | 0,03 | 0,16 | 0,08 | 0,09 | 0,08 | 0,14 | 0,12 | 0,05 | 0,03 | 0,12 | 0,14 | 0,12 | 0,24 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,08 | 0,08 | 0,09 | 0,12 | 0,12 | 0,07 | 0,08 | 0,09 | 0,39 | 0,23 | 0,27 | 0,21 | 0,26 | 0,15 | 0,07 | 0,04 | 0,16 | 0,19 | 0,15 | 0,29 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 52,8% | 47,7% | 60,0% | 71,2% | 66,2% | 83,7% | 82,1% | 74,1% | 22,2% | 59,5% | 71,8% | 60,3% | 80,5% | 42,5% | 81,0% | 73,5% | 35,0% | 64,0% | 34,2% | 24,7% |
| FAVÖK Marjı | 29,8% | 22,5% | 40,0% | 48,6% | 40,9% | 40,3% | 43,0% | 17,5% | 11,9% | 30,2% | 35,1% | 30,7% | 53,7% | 17,7% | 38,6% | -55,4% | 6,7% | 10,3% | 13,8% | 10,6% |
| Net Kâr Marjı | 17,0% | 87,4% | -475,7% | -129,4% | 173,8% | 60,1% | 108,8% | 117,5% | 15,9% | 39,3% | 90,6% | 85,0% | 78,1% | 9,1% | 26,2% | -21,8% | 14,4% | -65,7% | -18,8% | 42,0% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 0,4% | 5,6% | 43,4% | 23,3% | 15,6% | 46,1% | 49,3% | 52,3% | -33,6% | -10,8% | 104,0% | -9,1% | 57,5% | -14,7% | -43,0% | -69,6% | 24,4% | -58,0% | -101,5% | -53,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.