HSMHeath (Samuel) & Sons PLC
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar GBP · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $8,32 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | £16,04 Mn | £15,47 Mn | £15,01 Mn | £14,21 Mn | £14,70 Mn | £13,84 Mn | £14,29 Mn | £13,77 Mn | £12,86 Mn | £12,42 Mn | £10,36 Mn | £9,92 Mn | £9,51 Mn | £9,45 Mn | £9,41 Mn | £9,26 Mn | £9,31 Mn | £8,90 Mn | £9,72 Mn | £10,12 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | £2,80 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | £3,07 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | £12,97 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | £133.000 | £202.000 | £85.000 | £118.000 | £191.000 | £55.000 | £104.000 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 |
| Net Borç† | -£2,67 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | £14,83 Mn | £14,77 Mn | £15,24 Mn | £14,72 Mn | £14,02 Mn | £11,54 Mn | £13,89 Mn | £13,89 Mn | £14,35 Mn | £13,05 Mn | £12,58 Mn | £11,20 Mn | £10,98 Mn | £10,08 Mn | £9,78 Mn | £9,83 Mn | £9,53 Mn | £10,90 Mn | £12,09 Mn | £12,71 Mn |
| Brüt Kâr | £6,39 Mn | £6,66 Mn | £6,94 Mn | £6,64 Mn | £7,04 Mn | £4,97 Mn | £7,09 Mn | £6,77 Mn | £7,12 Mn | £6,67 Mn | £6,06 Mn | £5,46 Mn | £5,33 Mn | £4,77 Mn | £4,85 Mn | £4,84 Mn | £4,56 Mn | £4,95 Mn | £5,79 Mn | £7,01 Mn |
| FAVÖK | £1,47 Mn | £1,70 Mn | £1,51 Mn | £1,58 Mn | £2,55 Mn | £913.000 | £1,96 Mn | £1,74 Mn | £1,79 Mn | £1,69 Mn | £1,44 Mn | £1,10 Mn | £1,11 Mn | £729.000 | £938.000 | £912.000 | £955.000 | £690.000 | £1,69 Mn | £1,99 Mn |
| Net Kâr | £204.000 | £888.000 | £768.000 | £931.000 | £1,47 Mn | £393.000 | £1,07 Mn | £738.000 | £980.000 | £1,01 Mn | £769.000 | £394.000 | £443.000 | £415.000 | £515.000 | £423.000 | £232.000 | £315.000 | £1,05 Mn | £1,38 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,08 | 0,35 | 0,30 | 0,37 | 0,58 | 0,16 | 0,42 | 0,29 | 0,39 | 0,40 | 0,30 | 0,16 | 0,18 | 0,16 | 0,20 | 0,17 | 0,09 | 0,13 | 0,41 | 0,55 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -£720.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | £1,40 Mn | £1,28 Mn | -£277.000 | -£900.000 | £1,37 Mn | £741.000 | £303.000 | £1,09 Mn | £763.000 | £130.000 | £718.000 | -£96.000 | £739.000 | -£104.000 | £227.000 | £117.000 | £1,17 Mn | £311.000 | £390.000 | -£186.000 |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -£435.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 0,8% | 1,3% | 0,6% | 0,8% | 1,3% | 0,4% | 0,7% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,92 | 0,95 | 1,02 | 1,04 | 0,95 | 0,83 | 0,97 | 1,01 | 1,12 | 1,05 | 1,21 | 1,13 | 1,15 | 1,07 | 1,04 | 1,06 | 1,02 | 1,22 | 1,24 | 1,26 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,14 | 1,14 | 1,17 | 1,13 | 1,08 | 0,89 | 1,07 | 1,07 | 1,11 | 1,01 | 0,97 | 0,86 | 0,85 | 0,78 | 0,75 | 0,76 | 0,73 | 0,84 | 0,93 | 0,98 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 43,1% | 45,1% | 45,5% | 45,1% | 50,2% | 43,1% | 51,0% | 48,7% | 49,6% | 51,1% | 48,1% | 48,8% | 48,6% | 47,3% | 49,5% | 49,2% | 47,9% | 45,4% | 47,9% | 55,1% |
| FAVÖK Marjı | 9,9% | 11,5% | 9,9% | 10,7% | 18,2% | 7,9% | 14,1% | 12,5% | 12,5% | 12,9% | 11,5% | 9,8% | 10,1% | 7,2% | 9,6% | 9,3% | 10,0% | 6,3% | 14,0% | 15,7% |
| Net Kâr Marjı | 1,4% | 6,0% | 5,0% | 6,3% | 10,5% | 3,4% | 7,7% | 5,3% | 6,8% | 7,8% | 6,1% | 3,5% | 4,0% | 4,1% | 5,3% | 4,3% | 2,4% | 2,9% | 8,7% | 10,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 9,4% | 8,7% | -1,8% | -6,1% | 9,7% | 6,4% | 2,2% | 7,8% | 5,3% | 1,0% | 5,7% | -0,9% | 6,7% | -1,0% | 2,3% | 1,2% | 12,3% | 2,9% | 3,2% | -1,5% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.