HSPHargreaves Services plc
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar GBP · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $353,69 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | £343,56 Mn | £316,10 Mn | £298,89 Mn | £305,83 Mn | £265,46 Mn | £219,71 Mn | £237,82 Mn | £249,31 Mn | £281,42 Mn | £281,75 Mn | £280,28 Mn | £296,75 Mn | £384,97 Mn | £411,48 Mn | £407,02 Mn | £308,26 Mn | £282,04 Mn | £226,41 Mn | £198,81 Mn | £166,79 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | £21,64 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | £148,13 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | £195,43 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | £40,42 Mn | £32,78 Mn | £34,15 Mn | £40,44 Mn | £18,80 Mn | £11,77 Mn | £46,62 Mn | £39,51 Mn | £46,89 Mn | £43,55 Mn | £53,50 Mn | £44,82 Mn | £99,54 Mn | £141,61 Mn | £125,71 Mn | £83,24 Mn | £105,18 Mn | £70,24 Mn | £56,23 Mn | £50,22 Mn |
| Net Borç† | £18,79 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | £351,39 Mn | £264,44 Mn | £211,15 Mn | £211,46 Mn | £177,91 Mn | £204,80 Mn | £223,18 Mn | £302,61 Mn | £297,12 Mn | £342,71 Mn | £340,67 Mn | £662,16 Mn | £869,24 Mn | £843,30 Mn | £617,92 Mn | £552,26 Mn | £459,78 Mn | £503,09 Mn | £404,90 Mn | £240,10 Mn |
| Brüt Kâr | £63,89 Mn | £54,85 Mn | £43,38 Mn | £39,06 Mn | £29,45 Mn | £25,53 Mn | £26,96 Mn | £29,36 Mn | £33,13 Mn | £36,13 Mn | £43,98 Mn | £73,63 Mn | £96,30 Mn | £82,51 Mn | £79,56 Mn | £80,62 Mn | £70,79 Mn | £66,89 Mn | £49,18 Mn | £26,94 Mn |
| FAVÖK | £36,43 Mn | £33,52 Mn | £25,87 Mn | £21,62 Mn | £11,84 Mn | £7,49 Mn | £21,02 Mn | £18,43 Mn | £16,73 Mn | £11,53 Mn | £22,49 Mn | £71,94 Mn | £66,40 Mn | £59,95 Mn | £60,30 Mn | £63,31 Mn | £51,80 Mn | £46,36 Mn | £34,41 Mn | £15,50 Mn |
| Net Kâr | £30,70 Mn | £14,75 Mn | £12,28 Mn | £27,91 Mn | £32,72 Mn | £16,43 Mn | £4,32 Mn | -£8,27 Mn | £229.000 | £5,14 Mn | -£10,50 Mn | £20,45 Mn | £36,99 Mn | -£46,44 Mn | £29,45 Mn | £24,60 Mn | £20,56 Mn | £18,02 Mn | £12,26 Mn | £6,41 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,92 | 0,44 | 0,37 | 0,84 | 0,98 | 0,49 | 0,13 | -0,26 | 0,01 | 0,16 | -0,33 | 0,62 | 1,11 | -1,67 | 1,06 | 0,91 | 0,76 | 0,67 | 0,46 | 0,26 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | £33,15 Mn | £32,08 Mn | £28,14 Mn | £27,98 Mn | -£6,25 Mn | £42,50 Mn | -£10,11 Mn | £14,62 Mn | -£4,39 Mn | £17,70 Mn | -£7,96 Mn | £54,84 Mn | £22,87 Mn | £14,27 Mn | £9,64 Mn | £31,95 Mn | -£7,04 Mn | £2,09 Mn | £10,76 Mn | -£4,15 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -£5,06 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 11,8% | 10,4% | 11,4% | 13,2% | 7,1% | 5,4% | 19,6% | 15,8% | 16,7% | 15,5% | 19,1% | 15,1% | 25,9% | 34,4% | 30,9% | 27,0% | 37,3% | 31,0% | 28,3% | 30,1% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,02 | 0,84 | 0,71 | 0,69 | 0,67 | 0,93 | 0,94 | 1,21 | 1,06 | 1,22 | 1,22 | 2,23 | 2,26 | 2,05 | 1,52 | 1,79 | 1,63 | 2,22 | 2,04 | 1,44 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,80 | 1,35 | 1,08 | 1,08 | 0,91 | 1,05 | 1,14 | 1,55 | 1,52 | 1,75 | 1,74 | 3,39 | 4,45 | 4,32 | 3,16 | 2,83 | 2,35 | 2,57 | 2,07 | 1,23 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 18,2% | 20,7% | 20,5% | 18,5% | 16,6% | 12,5% | 12,1% | 9,7% | 11,2% | 10,5% | 12,9% | 11,1% | 11,1% | 9,8% | 12,9% | 14,6% | 15,4% | 13,3% | 12,1% | 11,2% |
| FAVÖK Marjı | 10,4% | 12,7% | 12,3% | 10,2% | 6,7% | 3,7% | 9,4% | 6,1% | 5,6% | 3,4% | 6,6% | 10,9% | 7,6% | 7,1% | 9,8% | 11,5% | 11,3% | 9,2% | 8,5% | 6,5% |
| Net Kâr Marjı | 8,7% | 5,6% | 5,8% | 13,2% | 18,4% | 8,0% | 1,9% | -2,7% | 0,1% | 1,5% | -3,1% | 3,1% | 4,3% | -5,5% | 4,8% | 4,5% | 4,5% | 3,6% | 3,0% | 2,7% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 9,4% | 12,1% | 13,3% | 13,2% | -3,5% | 20,8% | -4,5% | 4,8% | -1,5% | 5,2% | -2,3% | 8,3% | 2,6% | 1,7% | 1,6% | 5,8% | -1,5% | 0,4% | 2,7% | -1,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.