INGIngenta plc
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar GBP · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $16,70 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | £9,83 Mn | £9,57 Mn | £9,24 Mn | £8,63 Mn | £9,30 Mn | £8,39 Mn | £9,11 Mn | £11,45 Mn | £12,72 Mn | £13,49 Mn | £17,62 Mn | £11,96 Mn | £11,81 Mn | £10,88 Mn | £9,06 Mn | £9,29 Mn | £8,30 Mn | £8,52 Mn | £9,07 Mn | £2,70 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | £4,69 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | £2,63 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | £7,19 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £192.000 | £450.000 | £871.000 | £409.000 | £577.000 | £35.000 | £130.000 | £6,97 Mn | £7,36 Mn | £4,89 Mn | £3,99 Mn | £3,56 Mn | £4,12 Mn | £4,04 Mn | £4,62 Mn | £4,32 Mn | £637.000 |
| Net Borç† | -£4,69 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | £10,27 Mn | £10,20 Mn | £10,82 Mn | £10,45 Mn | £10,14 Mn | £10,18 Mn | £10,92 Mn | £12,00 Mn | £14,70 Mn | £15,20 Mn | £13,94 Mn | £13,68 Mn | £16,47 Mn | £16,14 Mn | £14,88 Mn | £15,02 Mn | £15,26 Mn | £15,35 Mn | £18,36 Mn | £6,07 Mn |
| Brüt Kâr | £5,27 Mn | £4,93 Mn | £5,11 Mn | £4,99 Mn | £4,66 Mn | £4,44 Mn | £4,74 Mn | £4,74 Mn | £5,62 Mn | £5,83 Mn | £4,03 Mn | £1,61 Mn | £5,77 Mn | £5,87 Mn | £5,77 Mn | £6,25 Mn | £6,14 Mn | £5,40 Mn | £8,48 Mn | £4,38 Mn |
| FAVÖK | £1,61 Mn | £1,94 Mn | £2,17 Mn | £2,26 Mn | £1,45 Mn | £1,21 Mn | £1,34 Mn | £941.000 | £1,46 Mn | £1,27 Mn | -£838.000 | -£3,26 Mn | £1,13 Mn | £1,09 Mn | £434.000 | £1,13 Mn | £913.000 | £444.000 | -£124.000 | -£901.000 |
| Net Kâr | £1,74 Mn | £1,28 Mn | £2,30 Mn | £1,76 Mn | £1,80 Mn | £449.000 | -£1,35 Mn | -£797.000 | £985.000 | £999.000 | -£1,43 Mn | -£3,60 Mn | £881.000 | £518.000 | £71.000 | £885.000 | £500.000 | -£1,36 Mn | -£1,59 Mn | -£1,02 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,12 | 0,09 | 0,16 | 0,11 | 0,11 | 0,03 | -0,08 | -0,05 | 0,06 | 0,06 | -0,11 | -0,40 | 0,10 | 0,06 | 0,01 | 0,10 | 0,06 | -0,17 | -0,33 | -0,47 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -£1,09 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | £1,68 Mn | £1,57 Mn | £1,04 Mn | £2,38 Mn | £1,86 Mn | £586.000 | £1,79 Mn | -£88.000 | £364.000 | -£175.000 | -£2,58 Mn | -£681.000 | -£1,17 Mn | £462.000 | -£19.000 | £485.000 | £1,03 Mn | -£1,61 Mn | -£3,38 Mn | -£393.000 |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -£31.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 2,2% | 4,8% | 10,4% | 4,5% | 5,0% | 0,3% | 1,0% | 39,6% | 61,5% | 41,4% | 36,7% | 39,3% | 44,4% | 48,7% | 54,2% | 47,6% | 23,6% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,05 | 1,07 | 1,17 | 1,21 | 1,09 | 1,21 | 1,20 | 1,05 | 1,16 | 1,13 | 0,79 | 1,14 | 1,39 | 1,48 | 1,64 | 1,62 | 1,84 | 1,80 | 2,02 | 2,25 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,43 | 1,42 | 1,50 | 1,45 | 1,41 | 1,41 | 1,52 | 1,67 | 2,04 | 2,11 | 1,94 | 1,90 | 2,29 | 2,24 | 2,07 | 2,09 | 2,12 | 2,13 | 2,55 | 0,84 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 51,3% | 48,3% | 47,2% | 47,8% | 45,9% | 43,6% | 43,4% | 39,5% | 38,3% | 38,4% | 28,9% | 11,8% | 35,0% | 36,4% | 38,8% | 41,6% | 40,3% | 35,2% | 46,2% | 72,1% |
| FAVÖK Marjı | 15,7% | 19,0% | 20,0% | 21,6% | 14,3% | 11,9% | 12,3% | 7,8% | 9,9% | 8,3% | -6,0% | -23,8% | 6,8% | 6,7% | 2,9% | 7,6% | 6,0% | 2,9% | -0,7% | -14,9% |
| Net Kâr Marjı | 16,9% | 12,5% | 21,2% | 16,8% | 17,8% | 4,4% | -12,4% | -6,6% | 6,7% | 6,6% | -10,3% | -26,3% | 5,3% | 3,2% | 0,5% | 5,9% | 3,3% | -8,9% | -8,6% | -16,8% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 16,3% | 15,4% | 9,6% | 22,7% | 18,4% | 5,8% | 16,4% | -0,7% | 2,5% | -1,2% | -18,5% | -5,0% | -7,1% | 2,9% | -0,1% | 3,2% | 6,8% | -10,5% | -18,4% | -6,5% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.