LIOLiontrust Asset Management PLC
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar GBP · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $235,36 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | £269,25 Mn | £354,48 Mn | £426,36 Mn | £505,23 Mn | £466,92 Mn | £481,54 Mn | £284,04 Mn | £158,07 Mn | £137,53 Mn | £91,22 Mn | £58,37 Mn | £55,40 Mn | £56,24 Mn | £53,78 Mn | £34,00 Mn | £25,77 Mn | £35,82 Mn | £77,53 Mn | £77,88 Mn | £39,69 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | £50,62 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | £161,34 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | £107,91 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | £2,74 Mn | £2,54 Mn | £4,11 Mn | £3,59 Mn | £3,67 Mn | £5,02 Mn | £7,57 Mn | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £3,10 Mn | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £851.000 | £2,88 Mn | £0,00 |
| Net Borç† | -£49,91 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | £134,38 Mn | £169,88 Mn | £198,07 Mn | £245,19 Mn | £245,57 Mn | £175,33 Mn | £113,10 Mn | £97,58 Mn | £85,79 Mn | £51,52 Mn | £45,01 Mn | £36,84 Mn | £28,48 Mn | £20,45 Mn | £13,95 Mn | £9,64 Mn | £14,43 Mn | £36,75 Mn | £40,84 Mn | £30,02 Mn |
| Brüt Kâr | £113,06 Mn | £146,58 Mn | £172,18 Mn | £200,13 Mn | £219,20 Mn | £154,88 Mn | £101,24 Mn | £82,44 Mn | £74,55 Mn | £48,36 Mn | £42,38 Mn | £34,25 Mn | £25,68 Mn | £17,59 Mn | £12,76 Mn | £9,32 Mn | £14,06 Mn | £36,51 Mn | — | — |
| FAVÖK | £30,46 Mn | £45,19 Mn | £68,03 Mn | £92,35 Mn | £92,18 Mn | £52,91 Mn | £33,59 Mn | £24,53 Mn | £15,67 Mn | £13,58 Mn | £13,86 Mn | £11,64 Mn | £6,93 Mn | £2,48 Mn | £741.000 | -£3,28 Mn | -£533.000 | £12,48 Mn | £15,46 Mn | £10,94 Mn |
| Net Kâr | £9,60 Mn | £16,70 Mn | -£3,49 Mn | £39,33 Mn | £59,20 Mn | £27,67 Mn | £13,22 Mn | £20,06 Mn | £8,72 Mn | £6,83 Mn | £7,31 Mn | £6,21 Mn | £2,12 Mn | -£3,95 Mn | -£1,81 Mn | -£4,55 Mn | £1,09 Mn | £8,48 Mn | £11,07 Mn | £8,02 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,15 | 0,26 | -0,05 | 0,61 | 0,97 | 0,46 | 0,24 | 0,39 | 0,17 | 0,15 | 0,16 | 0,14 | 0,05 | -0,10 | -0,06 | -0,15 | 0,03 | 0,28 | 0,36 | 0,25 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | £14,54 Mn | £20,04 Mn | £28,06 Mn | £43,16 Mn | £93,08 Mn | £43,39 Mn | £19,99 Mn | £16,82 Mn | £24,41 Mn | £10,84 Mn | £7,78 Mn | £4,23 Mn | £6,90 Mn | £4,03 Mn | -£1,30 Mn | -£6,93 Mn | -£10,14 Mn | £14,65 Mn | £7,66 Mn | £9,08 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -£63.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 1,0% | 0,7% | 1,0% | 0,7% | 0,8% | 1,0% | 2,7% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 5,8% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,1% | 3,7% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,50 | 0,48 | 0,46 | 0,49 | 0,53 | 0,36 | 0,40 | 0,62 | 0,62 | 0,56 | 0,77 | 0,67 | 0,51 | 0,38 | 0,41 | 0,37 | 0,40 | 0,47 | 0,52 | 0,76 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,25 | 1,57 | 1,84 | 2,27 | 2,28 | 1,62 | 1,05 | 0,90 | 0,80 | 0,48 | 0,42 | 0,34 | 0,26 | 0,19 | 0,13 | 0,09 | 0,13 | 0,34 | 0,38 | 0,28 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 84,1% | 86,3% | 86,9% | 81,6% | 89,3% | 88,3% | 89,5% | 84,5% | 86,9% | 93,9% | 94,2% | 93,0% | 90,2% | 86,0% | 91,5% | 96,7% | 97,4% | 99,3% | — | — |
| FAVÖK Marjı | 22,7% | 26,6% | 34,3% | 37,7% | 37,5% | 30,2% | 29,7% | 25,1% | 18,3% | 26,4% | 30,8% | 31,6% | 24,3% | 12,1% | 5,3% | -34,1% | -3,7% | 34,0% | 37,9% | 36,5% |
| Net Kâr Marjı | 7,1% | 9,8% | -1,8% | 16,0% | 24,1% | 15,8% | 11,7% | 20,6% | 10,2% | 13,3% | 16,2% | 16,8% | 7,4% | -19,3% | -12,9% | -47,2% | 7,5% | 23,1% | 27,1% | 26,7% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 10,8% | 11,8% | 14,2% | 17,6% | 37,9% | 24,7% | 17,7% | 17,2% | 28,5% | 21,0% | 17,3% | 11,5% | 24,2% | 19,7% | -9,3% | -71,9% | -70,3% | 39,9% | 18,7% | 30,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.