MPEM.P. Evans Group PLC
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar GBP · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,54 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | £496,59 Mn | £504,53 Mn | £490,39 Mn | £490,70 Mn | £431,04 Mn | £392,47 Mn | £384,99 Mn | £365,58 Mn | £404,51 Mn | £335,51 Mn | £255,36 Mn | £241,81 Mn | £287,58 Mn | £288,85 Mn | £291,73 Mn | £248,00 Mn | £209,45 Mn | £212,60 Mn | £147,46 Mn | £117,10 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | £65,04 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | £44,82 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | £451,77 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | £0,00 | £26,37 Mn | £42,69 Mn | £40,77 Mn | £52,48 Mn | £77,50 Mn | £71,67 Mn | £23,60 Mn | £29,16 Mn | £24,54 Mn | £22,17 Mn | £29,84 Mn | £40,14 Mn | £34,99 Mn | £36,49 Mn | £22,63 Mn | £15,05 Mn | £14,61 Mn | £13,26 Mn | £7,97 Mn |
| Net Borç† | -£65,04 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | £281,51 Mn | £276,13 Mn | £247,27 Mn | £265,40 Mn | £201,11 Mn | £136,09 Mn | £93,55 Mn | £81,41 Mn | £90,49 Mn | £62,15 Mn | £47,47 Mn | £54,63 Mn | £52,58 Mn | £52,51 Mn | £36,03 Mn | £27,26 Mn | £18,19 Mn | £16,57 Mn | £10,63 Mn | £11,10 Mn |
| Brüt Kâr | £107,90 Mn | £91,23 Mn | £63,10 Mn | £88,65 Mn | £75,33 Mn | £27,09 Mn | £13,34 Mn | £19,87 Mn | £28,12 Mn | £18,04 Mn | £9,83 Mn | £19,27 Mn | £15,80 Mn | £14,54 Mn | £16,17 Mn | £14,62 Mn | £7,50 Mn | £7,55 Mn | £5,31 Mn | £587.245 |
| FAVÖK | £123,71 Mn | £107,48 Mn | £78,27 Mn | £102,86 Mn | £86,56 Mn | £37,52 Mn | £22,76 Mn | £28,54 Mn | £34,67 Mn | £22,46 Mn | £14,50 Mn | £22,20 Mn | £12,37 Mn | £8,94 Mn | £6,70 Mn | £2,81 Mn | -£3,91 Mn | -£858.010 | -£537.670 | -£1,00 Mn |
| Net Kâr | £84,35 Mn | £68,75 Mn | £42,22 Mn | £59,31 Mn | £62,83 Mn | £15,89 Mn | £4,96 Mn | £4,05 Mn | £19,21 Mn | £9,23 Mn | £16,03 Mn | £15,22 Mn | £12,64 Mn | £11,16 Mn | £22,16 Mn | £14,19 Mn | £10,70 Mn | £14,43 Mn | £20,16 Mn | £9,04 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 1,61 | 1,29 | 0,78 | 1,08 | 1,15 | 0,29 | 0,09 | 0,07 | 0,35 | 0,17 | 0,29 | 0,28 | 0,23 | 0,20 | 0,41 | 0,26 | 0,20 | 0,27 | 0,38 | 0,17 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | £86,87 Mn | £90,17 Mn | £36,97 Mn | £56,18 Mn | £43,68 Mn | -£1,33 Mn | -£11,22 Mn | -£7,71 Mn | -£5,17 Mn | -£2,29 Mn | -£4,77 Mn | £6,19 Mn | £5,25 Mn | £10,54 Mn | £11,00 Mn | £6,61 Mn | -£7,40 Mn | -£3,60 Mn | -£3,48 Mn | -£7,93 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -£18,71 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 0,0% | 5,2% | 8,7% | 8,3% | 12,2% | 19,7% | 18,6% | 6,5% | 7,2% | 7,3% | 8,7% | 12,3% | 14,0% | 12,1% | 12,5% | 9,1% | 7,2% | 6,9% | 9,0% | 6,8% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,57 | 0,55 | 0,50 | 0,54 | 0,47 | 0,35 | 0,24 | 0,22 | 0,22 | 0,19 | 0,19 | 0,23 | 0,18 | 0,18 | 0,12 | 0,11 | 0,09 | 0,08 | 0,07 | 0,09 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,62 | 0,61 | 0,55 | 0,59 | 0,45 | 0,30 | 0,21 | 0,18 | 0,20 | 0,14 | 0,11 | 0,12 | 0,12 | 0,12 | 0,08 | 0,06 | 0,04 | 0,04 | 0,02 | 0,02 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 38,3% | 33,0% | 25,5% | 33,4% | 37,5% | 19,9% | 14,3% | 24,4% | 31,1% | 29,0% | 20,7% | 35,3% | 30,1% | 27,7% | 44,9% | 53,6% | 41,2% | 45,5% | 49,9% | 5,3% |
| FAVÖK Marjı | 43,9% | 38,9% | 31,7% | 38,8% | 43,0% | 27,6% | 24,3% | 35,1% | 38,3% | 36,1% | 30,6% | 40,6% | 23,5% | 17,0% | 18,6% | 10,3% | -21,5% | -5,2% | -5,1% | -9,0% |
| Net Kâr Marjı | 30,0% | 24,9% | 17,1% | 22,3% | 31,2% | 11,7% | 5,3% | 5,0% | 21,2% | 14,8% | 33,8% | 27,9% | 24,0% | 21,3% | 61,5% | 52,0% | 58,8% | 87,0% | 189,7% | 81,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 30,9% | 32,7% | 15,0% | 21,2% | 21,7% | -1,0% | -12,0% | -9,5% | -5,7% | -3,7% | -10,1% | 11,3% | 10,0% | 20,1% | 30,5% | 24,3% | -40,7% | -21,7% | -32,7% | -71,5% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.