RATRathbones Group PLC
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar GBP · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $2,18 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | £5,25 Mr | £4,32 Mr | £4,25 Mr | £3,47 Mr | £3,29 Mr | £3,38 Mr | £3,41 Mr | £2,88 Mr | £2,74 Mr | £2,40 Mr | £1,83 Mr | £1,67 Mr | £1,23 Mr | £1,14 Mr | £1,18 Mr | £1,03 Mr | £1,04 Mr | £1,31 Mr | £1,22 Mr | £915,50 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | £1,50 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | £3,89 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | £1,35 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | £123,20 Mn | £88,50 Mn | £127,20 Mn | £91,41 Mn | £97,08 Mn | £76,78 Mn | £80,96 Mn | £20,30 Mn | £21,03 Mn | £19,88 Mn | £19,79 Mn | £0,00 | £0,00 | £518.000 | £513.000 | £3,30 Mn | £7,38 Mn | £9,20 Mn | £12,46 Mn | £12,12 Mn |
| Net Borç† | -£1,38 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | £1,03 Mr | £1,01 Mr | £677,90 Mn | £511,38 Mn | £468,82 Mn | £397,13 Mn | £383,76 Mn | £340,51 Mn | £310,67 Mn | £271,54 Mn | £238,89 Mn | £217,88 Mn | £185,79 Mn | £165,57 Mn | £155,72 Mn | £136,39 Mn | £127,11 Mn | £176,85 Mn | £178,31 Mn | £163,32 Mn |
| Brüt Kâr | £929,00 Mn | £907,30 Mn | £605,70 Mn | £448,96 Mn | £408,48 Mn | £339,73 Mn | £323,03 Mn | £296,20 Mn | £268,82 Mn | £111,04 Mn | £101,76 Mn | £98,58 Mn | £81,57 Mn | £75,63 Mn | £77,58 Mn | £65,86 Mn | £57,83 Mn | £107,29 Mn | £103,28 Mn | £92,23 Mn |
| FAVÖK | £333,30 Mn | £339,40 Mn | £221,60 Mn | £140,44 Mn | £140,25 Mn | £114,33 Mn | £111,53 Mn | £105,72 Mn | £97,13 Mn | £86,18 Mn | £76,99 Mn | £74,58 Mn | £55,59 Mn | £49,02 Mn | £52,41 Mn | £40,03 Mn | £37,84 Mn | £46,92 Mn | £83,73 Mn | £69,76 Mn |
| Net Kâr | £112,30 Mn | £65,50 Mn | £37,50 Mn | £48,98 Mn | £75,23 Mn | £26,65 Mn | £26,92 Mn | £46,17 Mn | £46,83 Mn | £38,16 Mn | £46,37 Mn | £35,68 Mn | £34,75 Mn | £28,98 Mn | £28,71 Mn | £21,55 Mn | £19,63 Mn | £31,68 Mn | £37,38 Mn | £32,14 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 1,05 | 0,61 | 0,51 | 0,82 | 1,29 | 0,48 | 0,49 | 0,86 | 0,92 | 0,78 | 0,97 | 0,75 | 0,76 | 0,66 | 0,66 | 0,49 | 0,46 | 0,74 | 0,86 | 0,75 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | £187,40 Mn | £119,90 Mn | £58,40 Mn | £84,17 Mn | £41,03 Mn | £93,58 Mn | £68,93 Mn | £49,06 Mn | £69,40 Mn | £541,20 Mn | £153,71 Mn | £401,81 Mn | £125,90 Mn | -£188,52 Mn | £164,37 Mn | £14,98 Mn | -£278,98 Mn | £151,93 Mn | £328,42 Mn | £164,87 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -£8,80 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 2,3% | 2,1% | 3,0% | 2,6% | 2,9% | 2,3% | 2,4% | 0,7% | 0,8% | 0,8% | 1,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,3% | 0,7% | 0,7% | 1,0% | 1,3% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,20 | 0,23 | 0,16 | 0,15 | 0,14 | 0,12 | 0,11 | 0,12 | 0,11 | 0,11 | 0,13 | 0,13 | 0,15 | 0,15 | 0,13 | 0,13 | 0,12 | 0,13 | 0,15 | 0,18 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,77 | 0,75 | 0,50 | 0,38 | 0,35 | 0,29 | 0,28 | 0,25 | 0,23 | 0,20 | 0,18 | 0,16 | 0,14 | 0,12 | 0,12 | 0,10 | 0,09 | 0,13 | 0,13 | 0,12 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 89,8% | 89,5% | 89,3% | 87,8% | 87,1% | 85,5% | 84,2% | 87,0% | 86,5% | 40,9% | 42,6% | 45,2% | 43,9% | 45,7% | 49,8% | 48,3% | 45,5% | 60,7% | 57,9% | 56,5% |
| FAVÖK Marjı | 32,2% | 33,5% | 32,7% | 27,5% | 29,9% | 28,8% | 29,1% | 31,0% | 31,3% | 31,7% | 32,2% | 34,2% | 29,9% | 29,6% | 33,7% | 29,3% | 29,8% | 26,5% | 47,0% | 42,7% |
| Net Kâr Marjı | 10,9% | 6,5% | 5,5% | 9,6% | 16,0% | 6,7% | 7,0% | 13,6% | 15,1% | 14,1% | 19,4% | 16,4% | 18,7% | 17,5% | 18,4% | 15,8% | 15,4% | 17,9% | 21,0% | 19,7% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 18,1% | 11,8% | 8,6% | 16,5% | 8,8% | 23,6% | 18,0% | 14,4% | 22,3% | 199,3% | 64,3% | 184,4% | 67,8% | -113,9% | 105,6% | 11,0% | -219,5% | 85,9% | 184,2% | 100,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.