SAAM&C Saatchi plc
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar GBP · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $232,48 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | £199,68 Mn | £235,76 Mn | £247,29 Mn | £291,07 Mn | £317,01 Mn | £271,90 Mn | £304,83 Mn | £304,65 Mn | £264,63 Mn | £234,57 Mn | £192,00 Mn | £158,50 Mn | £158,84 Mn | £193,65 Mn | £184,17 Mn | £185,53 Mn | £137,21 Mn | £137,40 Mn | £164,33 Mn | £100,72 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | £21,55 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | £164,84 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | £34,84 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | £45,61 Mn | £55,69 Mn | £65,39 Mn | £66,80 Mn | £91,40 Mn | £89,70 Mn | £107,14 Mn | £52,60 Mn | £41,49 Mn | £31,95 Mn | £26,85 Mn | £18,37 Mn | £491.000 | £4,54 Mn | £4,02 Mn | £2,68 Mn | £4,47 Mn | £6,74 Mn | £8,55 Mn | £63.000 |
| Net Borç† | £24,06 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | £347,40 Mn | £395,42 Mn | £420,05 Mn | £462,53 Mn | £394,57 Mn | £323,25 Mn | £381,02 Mn | £417,37 Mn | £251,48 Mn | £225,39 Mn | £178,93 Mn | £169,37 Mn | £162,04 Mn | £154,48 Mn | £153,13 Mn | £125,14 Mn | £103,44 Mn | £104,38 Mn | £87,62 Mn | £75,89 Mn |
| Brüt Kâr | £50,81 Mn | £60,48 Mn | £51,44 Mn | £61,99 Mn | £66,23 Mn | £41,40 Mn | £51,34 Mn | £46,47 Mn | £11,78 Mn | £14,12 Mn | £16,55 Mn | £11,65 Mn | £13,27 Mn | £10,58 Mn | £14,91 Mn | £12,22 Mn | £10,20 Mn | £13,18 Mn | £85,44 Mn | £74,66 Mn |
| FAVÖK | £28,75 Mn | £36,03 Mn | £25,77 Mn | £23,89 Mn | £37,46 Mn | £17,01 Mn | £16,50 Mn | £7,01 Mn | £17,09 Mn | £19,46 Mn | £20,72 Mn | £15,27 Mn | £16,37 Mn | £12,56 Mn | £17,75 Mn | £14,41 Mn | £12,15 Mn | £15,46 Mn | £11,83 Mn | £7,49 Mn |
| Net Kâr | -£2,23 Mn | £12,64 Mn | -£3,53 Mn | £90.000 | £12,76 Mn | -£9,90 Mn | -£11,80 Mn | -£13,10 Mn | £2,67 Mn | £144.000 | £6,47 Mn | -£155.000 | £1,48 Mn | £2,46 Mn | £9,60 Mn | £2,56 Mn | £6,22 Mn | £6,02 Mn | £3,26 Mn | -£5,21 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,02 | 0,10 | -0,03 | 0,00 | 0,09 | -0,09 | -0,13 | -0,16 | 0,03 | 0,00 | 0,09 | -0,00 | 0,02 | 0,04 | 0,15 | 0,04 | 0,10 | 0,10 | 0,06 | -0,10 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | £9,34 Mn | £20,20 Mn | -£6,87 Mn | £17,28 Mn | £15,87 Mn | £29,09 Mn | £25,98 Mn | £1,85 Mn | £20,92 Mn | £14,24 Mn | £14,95 Mn | £7,87 Mn | £11,41 Mn | £11,17 Mn | -£8,57 Mn | £21,43 Mn | £11,13 Mn | £10,41 Mn | £4,61 Mn | £14,65 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -£3,08 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 22,8% | 23,6% | 26,4% | 23,0% | 28,8% | 33,0% | 35,1% | 17,3% | 15,7% | 13,6% | 14,0% | 11,6% | 0,3% | 2,3% | 2,2% | 1,4% | 3,3% | 4,9% | 5,2% | 0,1% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,74 | 1,68 | 1,70 | 1,59 | 1,24 | 1,19 | 1,25 | 1,37 | 0,95 | 0,96 | 0,93 | 1,07 | 1,02 | 0,80 | 0,83 | 0,67 | 0,75 | 0,76 | 0,53 | 0,75 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 9,97 | 11,35 | 12,06 | 13,28 | 11,33 | 9,28 | 10,94 | 11,98 | 7,22 | 6,47 | 5,14 | 4,86 | 4,65 | 4,43 | 4,40 | 3,59 | 2,97 | 3,00 | 2,52 | 2,18 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 14,6% | 15,3% | 12,2% | 13,4% | 16,8% | 12,8% | 13,5% | 11,1% | 4,7% | 6,3% | 9,2% | 6,9% | 8,2% | 6,8% | 9,7% | 9,8% | 9,9% | 12,6% | 97,5% | 98,4% |
| FAVÖK Marjı | 8,3% | 9,1% | 6,1% | 5,2% | 9,5% | 5,3% | 4,3% | 1,7% | 6,8% | 8,6% | 11,6% | 9,0% | 10,1% | 8,1% | 11,6% | 11,5% | 11,7% | 14,8% | 13,5% | 9,9% |
| Net Kâr Marjı | -0,6% | 3,2% | -0,8% | 0,0% | 3,2% | -3,1% | -3,1% | -3,1% | 1,1% | 0,1% | 3,6% | -0,1% | 0,9% | 1,6% | 6,3% | 2,0% | 6,0% | 5,8% | 3,7% | -6,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 2,7% | 5,1% | -1,6% | 3,7% | 4,0% | 9,0% | 6,8% | 0,4% | 8,3% | 6,3% | 8,4% | 4,6% | 7,0% | 7,2% | -5,6% | 17,1% | 10,8% | 10,0% | 5,3% | 19,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.