TIATialis Essential IT PLC
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar GBP · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $21,92 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | |||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | £21,43 Mn | £15,47 Mn | £17,92 Mn | £15,42 Mn | £15,94 Mn | £20,53 Mn | £40,93 Mn | £46,12 Mn | £85,13 Mn | £84,11 Mn | £22,92 Mn | £25,15 Mn | £42,03 Mn | £50,90 Mn | £29,81 Mn | £22,37 Mn | £3,46 Mn | £3,13 Mn | £1,13 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | £664.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | |||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | £7,64 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | £13,79 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | £3,46 Mn | £5,01 Mn | £4,82 Mn | £4,61 Mn | £18,11 Mn | £17,36 Mn | £17,90 Mn | £9,95 Mn | £10,81 Mn | £6,50 Mn | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £13.000 | £34.000 | £67.000 | £37.000 | £30.000 | £22.000 |
| Net Borç† | £2,80 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | |||||||||||||||||||
| Ciro | £17,66 Mn | £20,84 Mn | £22,41 Mn | £14,46 Mn | £14,46 Mn | £11,53 Mn | £28,16 Mn | £41,14 Mn | £53,74 Mn | £43,42 Mn | £0,00 | £0,00 | £26,60 Mn | £26,70 Mn | £53,55 Mn | £25,71 Mn | £8,50 Mn | £4,08 Mn | £1,13 Mn |
| Brüt Kâr | £3,38 Mn | £3,34 Mn | £4,15 Mn | £3,68 Mn | £4,78 Mn | £2,55 Mn | -£111.000 | £478.000 | £9,84 Mn | -£4,80 Mn | £0,00 | -£3,10 Mn | -£8,17 Mn | -£3,57 Mn | £7,18 Mn | £3,63 Mn | £701.000 | -£44.000 | -£1,02 Mn |
| FAVÖK | £1,47 Mn | £1,43 Mn | £2,01 Mn | £2,84 Mn | £3,22 Mn | £1,34 Mn | £1,06 Mn | -£3,67 Mn | £4,02 Mn | £4,81 Mn | -£513.000 | — | -£2,94 Mn | £3,88 Mn | £11,14 Mn | £5,60 Mn | £1,25 Mn | £41.000 | -£966.000 |
| Net Kâr | -£1,59 Mn | -£3,19 Mn | -£1,54 Mn | -£587.000 | -£3,36 Mn | -£18,48 Mn | -£8,48 Mn | -£33,30 Mn | -£11,24 Mn | -£3,44 Mn | £750.000 | -£3,59 Mn | -£6,42 Mn | £7,31 Mn | £5,67 Mn | £3,13 Mn | £1,36 Mn | £854.000 | £208.000 |
| Hisse Başı Kâr | -0,05 | -0,13 | -0,06 | -0,14 | -0,73 | -4,61 | -2,16 | -13,54 | -5,41 | -1,79 | 1,00 | -4,81 | -7,87 | 8,34 | 6,60 | 4,42 | 1,73 | 1,09 | 0,26 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | |||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | £1,20 Mn | -£250.000 | £518.000 | £451.000 | -£324.000 | £1,93 Mn | -£159.000 | -£9,60 Mn | -£1,50 Mn | -£5,32 Mn | -£1,68 Mn | -£5,82 Mn | £3,08 Mn | £14,33 Mn | £2,78 Mn | £4,97 Mn | £2,81 Mn | £464.000 | £207.000 |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -£35.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 16,2% | 32,4% | 26,9% | 29,9% | 113,6% | 84,6% | 43,7% | 21,6% | 12,7% | 7,7% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,3% | 1,1% | 1,0% | 2,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,82 | 1,35 | 1,25 | 0,94 | 0,91 | 0,56 | 0,69 | 0,89 | 0,63 | 0,52 | 0,00 | 0,00 | 0,63 | 0,52 | 1,80 | 1,15 | 2,46 | 1,30 | 1,00 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,28 | 1,51 | 1,63 | 1,05 | 1,05 | 0,84 | 2,04 | 2,98 | 3,90 | 3,15 | 0,00 | 0,00 | 1,93 | 1,94 | 3,88 | 1,86 | 0,62 | 0,30 | 0,08 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | |||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 19,1% | 16,0% | 18,5% | 25,4% | 33,1% | 22,1% | -0,4% | 1,2% | 18,3% | -11,1% | — | — | -30,7% | -13,4% | 13,4% | 14,1% | 8,2% | -1,1% | -90,1% |
| FAVÖK Marjı | 8,3% | 6,9% | 9,0% | 19,7% | 22,3% | 11,7% | 3,8% | -8,9% | 7,5% | 11,1% | — | — | -11,1% | 14,5% | 20,8% | 21,8% | 14,7% | 1,0% | -85,6% |
| Net Kâr Marjı | -9,0% | -15,3% | -6,9% | -4,1% | -23,2% | -160,3% | -30,1% | -81,0% | -20,9% | -7,9% | — | — | -24,1% | 27,4% | 10,6% | 12,2% | 16,0% | 20,9% | 18,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 6,8% | -1,2% | 2,3% | 3,1% | -2,2% | 16,8% | -0,6% | -23,3% | -2,8% | -12,3% | — | — | 11,6% | 53,7% | 5,2% | 19,3% | 33,1% | 11,4% | 18,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.