TRCSTracsis plc
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar GBP · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $135,73 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | £97,97 Mn | £102,81 Mn | £100,90 Mn | £105,59 Mn | £93,52 Mn | £84,66 Mn | £78,07 Mn | £60,39 Mn | £52,42 Mn | £48,19 Mn | £30,71 Mn | £26,60 Mn | £18,34 Mn | £13,79 Mn | £11,75 Mn | £5,96 Mn | £5,62 Mn | £3,00 Mn | £887.000 | £559.000 |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | £23,39 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | £32,96 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | £65,01 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | £2,64 Mn | £1,86 Mn | £2,09 Mn | £2,77 Mn | £2,06 Mn | £2,11 Mn | £562.000 | £278.000 | £550.000 | £664.000 | £400.000 | £233.000 | £328.000 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 | £0,00 |
| Net Borç† | -£20,75 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | £81,89 Mn | £81,02 Mn | £82,02 Mn | £68,72 Mn | £50,24 Mn | £48,00 Mn | £49,22 Mn | £39,37 Mn | £34,49 Mn | £31,40 Mn | £25,38 Mn | £22,36 Mn | £10,83 Mn | £8,67 Mn | £4,08 Mn | £2,65 Mn | £2,31 Mn | £805.000 | £742.000 | £500.000 |
| Brüt Kâr | £41,46 Mn | £40,49 Mn | £44,35 Mn | £37,24 Mn | £30,54 Mn | £27,60 Mn | £26,80 Mn | £20,97 Mn | £17,53 Mn | £17,47 Mn | £15,04 Mn | £12,35 Mn | £7,53 Mn | £6,57 Mn | £3,50 Mn | £2,56 Mn | £2,31 Mn | £800.000 | £739.000 | £499.000 |
| FAVÖK | £12,22 Mn | £11,85 Mn | £14,71 Mn | £12,59 Mn | £10,15 Mn | £14,74 Mn | £9,49 Mn | £8,22 Mn | £7,21 Mn | £6,36 Mn | £5,91 Mn | £5,12 Mn | £3,18 Mn | £3,22 Mn | £1,23 Mn | £657.000 | £670.000 | £305.000 | £410.000 | £255.000 |
| Net Kâr | £520.000 | £488.000 | £6,81 Mn | £1,50 Mn | £2,36 Mn | £2,88 Mn | £5,07 Mn | £7,25 Mn | £3,71 Mn | £3,81 Mn | £3,73 Mn | £3,30 Mn | £2,10 Mn | £2,42 Mn | £907.000 | £486.000 | £511.000 | £299.000 | £330.000 | £215.000 |
| Hisse Başı Kâr | 0,02 | 0,02 | 0,22 | 0,05 | 0,08 | 0,10 | 0,17 | 0,25 | 0,13 | 0,13 | 0,13 | 0,12 | 0,08 | 0,10 | 0,04 | 0,02 | 0,02 | 0,02 | 151,36 | 102,82 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | £304.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | £10,16 Mn | £7,01 Mn | £8,03 Mn | £7,06 Mn | £8,96 Mn | £10,17 Mn | £11,64 Mn | £10,09 Mn | £5,47 Mn | £5,07 Mn | £4,65 Mn | £5,27 Mn | £1,61 Mn | £3,57 Mn | £1,25 Mn | £205.000 | £1,57 Mn | -£401.000 | £513.000 | £14.000 |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -£1,82 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 2,7% | 1,8% | 2,1% | 2,6% | 2,2% | 2,5% | 0,7% | 0,5% | 1,0% | 1,4% | 1,3% | 0,9% | 1,8% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,84 | 0,79 | 0,81 | 0,65 | 0,54 | 0,57 | 0,63 | 0,65 | 0,66 | 0,65 | 0,83 | 0,84 | 0,59 | 0,63 | 0,35 | 0,44 | 0,41 | 0,27 | 0,84 | 0,89 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,26 | 1,25 | 1,26 | 1,06 | 0,77 | 0,74 | 0,76 | 0,61 | 0,53 | 0,48 | 0,39 | 0,34 | 0,17 | 0,13 | 0,06 | 0,04 | 0,04 | 0,01 | 0,01 | 0,01 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar GBP · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 50,6% | 50,0% | 54,1% | 54,2% | 60,8% | 57,5% | 54,5% | 53,3% | 50,8% | 55,6% | 59,2% | 55,2% | 69,5% | 75,7% | 85,6% | 96,8% | 99,8% | 99,4% | 99,6% | 99,8% |
| FAVÖK Marjı | 14,9% | 14,6% | 17,9% | 18,3% | 20,2% | 30,7% | 19,3% | 20,9% | 20,9% | 20,2% | 23,3% | 22,9% | 29,3% | 37,2% | 30,0% | 24,8% | 29,0% | 37,9% | 55,3% | 51,0% |
| Net Kâr Marjı | 0,6% | 0,6% | 8,3% | 2,2% | 4,7% | 6,0% | 10,3% | 18,4% | 10,8% | 12,1% | 14,7% | 14,8% | 19,4% | 27,9% | 22,2% | 18,4% | 22,1% | 37,1% | 44,5% | 43,0% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 12,4% | 8,7% | 9,8% | 10,3% | 17,8% | 21,2% | 23,7% | 25,6% | 15,9% | 16,1% | 18,3% | 23,6% | 14,9% | 41,2% | 30,6% | 7,7% | 68,1% | -49,8% | 69,1% | 2,8% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.