DANDanieli & C. Officine Meccaniche S.p.A.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $4,08 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €7,88 Mr | €7,49 Mr | €6,54 Mr | €6,18 Mr | €5,45 Mr | €5,08 Mr | €5,07 Mr | €4,69 Mr | €4,81 Mr | €5,33 Mr | €5,16 Mr | €5,12 Mr | €5,32 Mr | €5,10 Mr | €4,77 Mr | €4,50 Mr | €4,38 Mr | €3,99 Mr | €3,05 Mr | €2,61 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €2,28 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €5,12 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €2,76 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €591,54 Mn | €596,84 Mn | €313,63 Mn | €560,54 Mn | €583,28 Mn | €601,33 Mn | €525,92 Mn | €474,84 Mn | €499,80 Mn | €564,22 Mn | €464,94 Mn | €388,62 Mn | €444,11 Mn | €392,37 Mn | €374,91 Mn | €331,14 Mn | €276,72 Mn | €355,63 Mn | €251,84 Mn | €190,86 Mn |
| Net Borç† | -€2,21 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €4,15 Mr | €4,22 Mr | €3,91 Mr | €3,38 Mr | €2,58 Mr | €2,31 Mr | €2,58 Mr | €2,53 Mr | €2,56 Mr | €3,20 Mr | €2,67 Mr | €2,99 Mr | €2,94 Mr | €2,37 Mr | €3,08 Mr | €2,28 Mr | €2,02 Mr | €2,62 Mr | €1,60 Mr | €1,22 Mr |
| Brüt Kâr | €890,85 Mn | €870,53 Mn | €902,23 Mn | €856,52 Mn | €509,56 Mn | €407,28 Mn | €500,17 Mn | €451,65 Mn | €451,12 Mn | €438,22 Mn | €512,35 Mn | €650,24 Mn | €550,37 Mn | €604,17 Mn | €713,25 Mn | €555,15 Mn | €516,18 Mn | €570,23 Mn | €328,09 Mn | €578,72 Mn |
| FAVÖK | €327,56 Mn | €282,41 Mn | €255,77 Mn | €245,44 Mn | €254,15 Mn | €209,84 Mn | €252,59 Mn | €223,54 Mn | €186,33 Mn | €198,95 Mn | €191,39 Mn | €250,29 Mn | €192,26 Mn | €253,07 Mn | €320,18 Mn | €155,09 Mn | €132,62 Mn | €216,09 Mn | -€300,23 Mn | €100,69 Mn |
| Net Kâr | €220,06 Mn | €240,81 Mn | €243,64 Mn | €218,72 Mn | €80,19 Mn | €62,89 Mn | €67,02 Mn | €58,37 Mn | €50,54 Mn | €88,31 Mn | €161,80 Mn | €153,46 Mn | €162,52 Mn | €191,87 Mn | €192,46 Mn | €201,04 Mn | €135,13 Mn | €145,61 Mn | €73,28 Mn | €46,75 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 3,05 | 3,25 | 3,29 | 2,95 | 1,08 | 0,85 | 0,90 | 0,78 | 0,68 | 1,19 | 2,17 | 2,06 | 2,20 | 2,51 | 2,50 | 2,61 | 1,74 | 1,86 | 0,92 | 0,58 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €395,21 Mn | €175,09 Mn | €504,34 Mn | €176,61 Mn | €147,67 Mn | €24,34 Mn | €80,67 Mn | -€55,50 Mn | €22,27 Mn | -€42,56 Mn | €60,95 Mn | €22,33 Mn | €67,54 Mn | €81,20 Mn | €45,74 Mn | €67,89 Mn | €267,20 Mn | €325,20 Mn | -€92,37 Mn | €219,97 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€188,23 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 7,5% | 8,0% | 4,8% | 9,1% | 10,7% | 11,8% | 10,4% | 10,1% | 10,4% | 10,6% | 9,0% | 7,6% | 8,4% | 7,7% | 7,9% | 7,4% | 6,3% | 8,9% | 8,3% | 7,3% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,53 | 0,56 | 0,60 | 0,55 | 0,47 | 0,45 | 0,51 | 0,54 | 0,53 | 0,60 | 0,52 | 0,58 | 0,55 | 0,46 | 0,65 | 0,51 | 0,46 | 0,66 | 0,53 | 0,47 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,50 | 1,53 | 1,42 | 1,22 | 0,93 | 0,84 | 0,93 | 0,91 | 0,93 | 1,16 | 0,97 | 1,08 | 1,06 | 0,86 | 1,12 | 0,83 | 0,73 | 0,95 | 0,58 | 0,44 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 21,5% | 20,6% | 23,1% | 25,3% | 19,8% | 17,6% | 19,4% | 17,9% | 17,7% | 13,7% | 19,2% | 21,8% | 18,7% | 25,5% | 23,2% | 24,3% | 25,6% | 21,7% | 20,5% | 47,3% |
| FAVÖK Marjı | 7,9% | 6,7% | 6,5% | 7,3% | 9,9% | 9,1% | 9,8% | 8,9% | 7,3% | 6,2% | 7,2% | 8,4% | 6,5% | 10,7% | 10,4% | 6,8% | 6,6% | 8,2% | -18,7% | 8,2% |
| Net Kâr Marjı | 5,3% | 5,7% | 6,2% | 6,5% | 3,1% | 2,7% | 2,6% | 2,3% | 2,0% | 2,8% | 6,1% | 5,1% | 5,5% | 8,1% | 6,3% | 8,8% | 6,7% | 5,5% | 4,6% | 3,8% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 9,5% | 4,2% | 12,9% | 5,2% | 5,7% | 1,1% | 3,1% | -2,2% | 0,9% | -1,3% | 2,3% | 0,7% | 2,3% | 3,4% | 1,5% | 3,0% | 13,2% | 12,4% | -5,8% | 18,0% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.