IPInterpump Group S.p.A.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $4,31 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €3,40 Mr | €3,39 Mr | €3,24 Mr | €3,13 Mr | €2,78 Mr | €2,15 Mr | €2,03 Mr | €1,65 Mr | €1,51 Mr | €1,42 Mr | €1,27 Mr | €963,16 Mn | €811,13 Mn | €741,85 Mn | €698,03 Mn | €690,81 Mn | €626,46 Mn | €557,57 Mn | €525,96 Mn | €448,96 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €415,70 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €1,29 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €2,11 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €706,80 Mn | €801,68 Mn | €820,98 Mn | €900,06 Mn | €843,94 Mn | €612,67 Mn | €604,60 Mn | €405,48 Mn | €418,48 Mn | €455,15 Mn | €390,12 Mn | €239,13 Mn | €194,00 Mn | €189,62 Mn | €236,03 Mn | €264,84 Mn | €270,83 Mn | €256,09 Mn | €245,65 Mn | €194,36 Mn |
| Net Borç† | €291,10 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €2,07 Mr | €2,08 Mr | €2,24 Mr | €2,08 Mr | €1,60 Mr | €1,29 Mr | €1,37 Mr | €1,28 Mr | €1,09 Mr | €922,82 Mn | €894,93 Mn | €672,00 Mn | €556,51 Mn | €527,18 Mn | €472,29 Mn | €424,93 Mn | €342,92 Mn | €424,51 Mn | €432,19 Mn | €364,88 Mn |
| Brüt Kâr | €699,62 Mn | €683,82 Mn | €753,37 Mn | €700,13 Mn | €554,50 Mn | €442,25 Mn | €482,87 Mn | €460,59 Mn | €401,65 Mn | €326,94 Mn | €306,45 Mn | €236,40 Mn | €195,53 Mn | €193,16 Mn | €171,56 Mn | €145,76 Mn | €112,74 Mn | €158,56 Mn | €160,60 Mn | €135,16 Mn |
| FAVÖK | €449,75 Mn | €445,94 Mn | €517,45 Mn | €471,09 Mn | €368,32 Mn | €283,40 Mn | €306,16 Mn | €276,05 Mn | €238,64 Mn | €190,38 Mn | €166,26 Mn | €121,77 Mn | €94,98 Mn | €94,69 Mn | €86,33 Mn | €66,63 Mn | €39,89 Mn | €80,58 Mn | €85,68 Mn | €72,06 Mn |
| Net Kâr | €208,12 Mn | €227,05 Mn | €274,27 Mn | €266,50 Mn | €195,88 Mn | €170,98 Mn | €179,17 Mn | €172,91 Mn | €134,44 Mn | €93,85 Mn | €117,64 Mn | €56,94 Mn | €43,20 Mn | €51,42 Mn | €41,23 Mn | €26,51 Mn | €13,90 Mn | €39,23 Mn | €41,29 Mn | €40,98 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 1,95 | 2,12 | 2,56 | 2,52 | 1,81 | 1,59 | 1,68 | 1,60 | 1,24 | 0,88 | 1,09 | 0,53 | 0,41 | 0,54 | 0,43 | 0,28 | 0,19 | 0,50 | 0,51 | 0,49 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -€38,46 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €249,01 Mn | €235,33 Mn | €175,22 Mn | €79,52 Mn | €155,99 Mn | €223,37 Mn | €140,85 Mn | €85,76 Mn | €97,56 Mn | €94,36 Mn | €86,10 Mn | €40,12 Mn | €37,80 Mn | €38,40 Mn | €30,92 Mn | €56,83 Mn | €58,55 Mn | €22,97 Mn | €32,83 Mn | €27,71 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€101,44 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 20,8% | 23,6% | 25,3% | 28,7% | 30,4% | 28,5% | 29,8% | 24,6% | 27,6% | 32,0% | 30,7% | 24,8% | 23,9% | 25,6% | 33,8% | 38,3% | 43,2% | 45,9% | 46,7% | 43,3% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,61 | 0,61 | 0,69 | 0,66 | 0,58 | 0,60 | 0,67 | 0,77 | 0,72 | 0,65 | 0,70 | 0,70 | 0,69 | 0,71 | 0,68 | 0,62 | 0,55 | 0,76 | 0,82 | 0,81 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,98 | 0,98 | 1,06 | 0,98 | 0,76 | 0,61 | 0,65 | 0,61 | 0,51 | 0,44 | 0,42 | 0,32 | 0,26 | 0,25 | 0,22 | 0,20 | 0,16 | 0,20 | 0,20 | 0,17 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 33,8% | 32,9% | 33,6% | 33,7% | 34,6% | 34,2% | 35,3% | 36,0% | 37,0% | 35,4% | 34,2% | 35,2% | 35,1% | 36,6% | 36,3% | 34,3% | 32,9% | 37,4% | 37,2% | 37,0% |
| FAVÖK Marjı | 21,7% | 21,5% | 23,1% | 22,7% | 23,0% | 21,9% | 22,4% | 21,6% | 22,0% | 20,6% | 18,6% | 18,1% | 17,1% | 18,0% | 18,3% | 15,7% | 11,6% | 19,0% | 19,8% | 19,7% |
| Net Kâr Marjı | 10,1% | 10,9% | 12,2% | 12,8% | 12,2% | 13,2% | 13,1% | 13,5% | 12,4% | 10,2% | 13,1% | 8,5% | 7,8% | 9,8% | 8,7% | 6,2% | 4,1% | 9,2% | 9,6% | 11,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 12,0% | 11,3% | 7,8% | 3,8% | 9,7% | 17,3% | 10,3% | 6,7% | 9,0% | 10,2% | 9,6% | 6,0% | 6,8% | 7,3% | 6,5% | 13,4% | 17,1% | 5,4% | 7,6% | 7,6% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.