TYAToscana Aeroporti S.p.A.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $390,01 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €325,01 Mn | €296,15 Mn | €303,86 Mn | €322,94 Mn | €332,04 Mn | €331,94 Mn | €267,75 Mn | €253,87 Mn | €249,34 Mn | €237,90 Mn | €242,53 Mn | €145,19 Mn | €132,72 Mn | €126,04 Mn | €120,06 Mn | €113,02 Mn | €93,77 Mn | €90,17 Mn | €85,02 Mn | €58,55 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €29,61 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €201,09 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €123,92 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €101,09 Mn | €91,04 Mn | €104,69 Mn | €139,04 Mn | €149,47 Mn | €153,67 Mn | €52,94 Mn | €42,42 Mn | €41,87 Mn | €40,72 Mn | €45,04 Mn | €26,77 Mn | €19,29 Mn | €18,55 Mn | €14,87 Mn | €13,55 Mn | €5,84 Mn | €4,24 Mn | €0,00 | €2,21 Mn |
| Net Borç† | €71,48 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €142,40 Mn | €124,14 Mn | €116,60 Mn | €84,23 Mn | €46,67 Mn | €49,43 Mn | €128,06 Mn | €125,85 Mn | €118,75 Mn | €123,45 Mn | €127,62 Mn | €73,50 Mn | €67,85 Mn | €68,61 Mn | €73,52 Mn | €69,87 Mn | €54,80 Mn | €53,75 Mn | €50,52 Mn | €42,74 Mn |
| Brüt Kâr | €74,23 Mn | €63,70 Mn | €45,84 Mn | €25,42 Mn | -€1,28 Mn | -€7,45 Mn | €45,52 Mn | €39,23 Mn | €36,32 Mn | €41,67 Mn | €34,01 Mn | €28,28 Mn | €26,50 Mn | €27,42 Mn | €28,15 Mn | €34,37 Mn | €18,44 Mn | €19,03 Mn | €20,12 Mn | €14,61 Mn |
| FAVÖK | €35,02 Mn | €35,79 Mn | €29,59 Mn | €10,46 Mn | -€10,75 Mn | -€15,76 Mn | €32,26 Mn | €27,15 Mn | €24,76 Mn | €21,77 Mn | €15,73 Mn | €10,11 Mn | €8,29 Mn | €11,47 Mn | €11,69 Mn | €11,78 Mn | €8,66 Mn | €7,89 Mn | €9,76 Mn | €8,43 Mn |
| Net Kâr | €16,10 Mn | €17,10 Mn | €12,63 Mn | €1,35 Mn | -€5,31 Mn | -€12,47 Mn | €14,15 Mn | €14,60 Mn | €10,55 Mn | €9,81 Mn | €8,50 Mn | €4,20 Mn | €2,75 Mn | €6,35 Mn | €4,35 Mn | €3,53 Mn | €2,69 Mn | €2,66 Mn | €3,70 Mn | €2,88 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,87 | 0,92 | 0,68 | 0,07 | -0,29 | -0,67 | 0,76 | 0,78 | 0,57 | 0,53 | 0,57 | 0,43 | 0,28 | 0,64 | 0,44 | 0,36 | 0,27 | 0,27 | 0,38 | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €26,93 Mn | €23,45 Mn | €25,55 Mn | €29,06 Mn | -€4,13 Mn | -€34,57 Mn | €22,63 Mn | €30,56 Mn | €6,73 Mn | €15,48 Mn | €23,60 Mn | €9,89 Mn | €7,31 Mn | €3,79 Mn | €5,97 Mn | €12,17 Mn | €249.000 | -€8,77 Mn | -€11,41 Mn | -€2,37 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€25,70 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 31,1% | 30,7% | 34,5% | 43,1% | 45,0% | 46,3% | 19,8% | 16,7% | 16,8% | 17,1% | 18,6% | 18,4% | 14,5% | 14,7% | 12,4% | 12,0% | 6,2% | 4,7% | 0,0% | 3,8% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,44 | 0,42 | 0,38 | 0,26 | 0,14 | 0,15 | 0,48 | 0,50 | 0,48 | 0,52 | 0,53 | 0,51 | 0,51 | 0,54 | 0,61 | 0,62 | 0,58 | 0,60 | 0,59 | 0,73 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,15 | 1,00 | 0,94 | 0,68 | 0,38 | 0,40 | 1,03 | 1,02 | 0,96 | 1,00 | 1,03 | 0,59 | 0,55 | 0,55 | 0,59 | 0,56 | 0,44 | 0,43 | 0,41 | 0,34 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 52,1% | 51,3% | 39,3% | 30,2% | -2,7% | -15,1% | 35,5% | 31,2% | 30,6% | 33,8% | 26,6% | 38,5% | 39,0% | 40,0% | 38,3% | 49,2% | 33,6% | 35,4% | 39,8% | 34,2% |
| FAVÖK Marjı | 24,6% | 28,8% | 25,4% | 12,4% | -23,0% | -31,9% | 25,2% | 21,6% | 20,9% | 17,6% | 12,3% | 13,8% | 12,2% | 16,7% | 15,9% | 16,9% | 15,8% | 14,7% | 19,3% | 19,7% |
| Net Kâr Marjı | 11,3% | 13,8% | 10,8% | 1,6% | -11,4% | -25,2% | 11,0% | 11,6% | 8,9% | 7,9% | 6,7% | 5,7% | 4,1% | 9,3% | 5,9% | 5,1% | 4,9% | 4,9% | 7,3% | 6,7% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 18,9% | 18,9% | 21,9% | 34,5% | -8,8% | -69,9% | 17,7% | 24,3% | 5,7% | 12,5% | 18,5% | 13,5% | 10,8% | 5,5% | 8,1% | 17,4% | 0,5% | -16,3% | -22,6% | -5,5% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.