VLSValsoia SpA
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $130,71 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €135,14 Mn | €127,78 Mn | €123,66 Mn | €124,04 Mn | €116,45 Mn | €102,91 Mn | €97,17 Mn | €93,51 Mn | €79,12 Mn | €77,92 Mn | €82,55 Mn | €82,38 Mn | €84,76 Mn | €80,24 Mn | €82,55 Mn | €39,45 Mn | €35,91 Mn | €33,90 Mn | €32,68 Mn | €29,80 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €12,94 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €40,48 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €94,66 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €11,05 Mn | €7,50 Mn | €9,57 Mn | €12,09 Mn | €15,90 Mn | €8,09 Mn | €10,84 Mn | €10,71 Mn | €818.311 | €902.000 | €8,48 Mn | €10,80 Mn | €17,77 Mn | €25,14 Mn | €26,00 Mn | €636.000 | €978.000 | €1,30 Mn | €1,60 Mn | €1,89 Mn |
| Net Borç† | -€1,89 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €116,78 Mn | €116,75 Mn | €112,82 Mn | €101,32 Mn | €90,95 Mn | €83,46 Mn | €74,78 Mn | €83,50 Mn | €85,56 Mn | €114,78 Mn | €115,32 Mn | €114,02 Mn | €100,36 Mn | €93,31 Mn | €70,32 Mn | €56,07 Mn | €52,29 Mn | €54,12 Mn | €54,81 Mn | €50,80 Mn |
| Brüt Kâr | €29,99 Mn | €30,40 Mn | €26,88 Mn | €25,45 Mn | €24,90 Mn | €24,51 Mn | €22,14 Mn | €24,08 Mn | €26,80 Mn | €41,41 Mn | €42,86 Mn | €18,71 Mn | €14,22 Mn | €8,78 Mn | €24,47 Mn | €5,75 Mn | €4,92 Mn | €3,71 Mn | €5,50 Mn | €4,30 Mn |
| FAVÖK | €11,75 Mn | €12,47 Mn | €10,74 Mn | €10,81 Mn | €12,23 Mn | €11,76 Mn | €10,45 Mn | €10,27 Mn | €11,97 Mn | €14,05 Mn | €16,30 Mn | €16,43 Mn | €12,04 Mn | €9,03 Mn | €6,57 Mn | -€8,27 Mn | €5,66 Mn | €5,44 Mn | €7,03 Mn | €5,79 Mn |
| Net Kâr | €8,04 Mn | €8,28 Mn | €7,14 Mn | €7,98 Mn | €7,36 Mn | €7,65 Mn | €7,20 Mn | €10,10 Mn | €6,99 Mn | €8,79 Mn | €11,98 Mn | €10,70 Mn | €9,89 Mn | €4,49 Mn | €2,96 Mn | €3,99 Mn | €3,59 Mn | €2,91 Mn | €3,22 Mn | €2,00 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,74 | 0,76 | 0,66 | 0,73 | 0,68 | 0,71 | 0,67 | 0,95 | 0,66 | 0,83 | 1,13 | 1,01 | 0,94 | 0,43 | 0,28 | 0,38 | 0,34 | 0,28 | 0,31 | 0,19 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -€3,20 Mn | €4,84 Mn | €5,69 Mn | €6,13 Mn | €9,38 Mn | €13,95 Mn | €10,39 Mn | €10,25 Mn | €9,20 Mn | €8,48 Mn | €12,99 Mn | €6,46 Mn | €18,54 Mn | €4,10 Mn | -€867.000 | €1,94 Mn | €2,91 Mn | €2,23 Mn | €3,25 Mn | €1,56 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€11,04 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 8,2% | 5,9% | 7,7% | 9,7% | 13,7% | 7,9% | 11,2% | 11,5% | 1,0% | 1,2% | 10,3% | 13,1% | 21,0% | 31,3% | 31,5% | 1,6% | 2,7% | 3,8% | 4,9% | 6,4% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,86 | 0,91 | 0,91 | 0,82 | 0,78 | 0,81 | 0,77 | 0,89 | 1,08 | 1,47 | 1,40 | 1,38 | 1,18 | 1,16 | 0,85 | 1,42 | 1,46 | 1,60 | 1,68 | 1,70 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,23 | 1,23 | 1,19 | 1,07 | 0,96 | 0,88 | 0,79 | 0,88 | 0,90 | 1,21 | 1,22 | 1,20 | 1,06 | 0,99 | 0,74 | 0,59 | 0,55 | 0,57 | 0,58 | 0,54 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 25,7% | 26,0% | 23,8% | 25,1% | 27,4% | 29,4% | 29,6% | 28,8% | 31,3% | 36,1% | 37,2% | 16,4% | 14,2% | 9,4% | 34,8% | 10,3% | 9,4% | 6,9% | 10,0% | 8,5% |
| FAVÖK Marjı | 10,1% | 10,7% | 9,5% | 10,7% | 13,4% | 14,1% | 14,0% | 12,3% | 14,0% | 12,2% | 14,1% | 14,4% | 12,0% | 9,7% | 9,3% | -14,8% | 10,8% | 10,1% | 12,8% | 11,4% |
| Net Kâr Marjı | 6,9% | 7,1% | 6,3% | 7,9% | 8,1% | 9,2% | 9,6% | 12,1% | 8,2% | 7,7% | 10,4% | 9,4% | 9,9% | 4,8% | 4,2% | 7,1% | 6,9% | 5,4% | 5,9% | 3,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -2,7% | 4,1% | 5,0% | 6,0% | 10,3% | 16,7% | 13,9% | 12,3% | 10,7% | 7,4% | 11,3% | 5,7% | 18,5% | 4,4% | -1,2% | 3,5% | 5,6% | 4,1% | 5,9% | 3,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.