PRDOPerdoceo Education Corporation
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar USD · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $2,04 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | $1,27 Mr | $1,26 Mr | $1,02 Mr | $967,35 Mn | $858,03 Mn | $733,71 Mn | $612,72 Mn | $483,66 Mn | $448,36 Mn | $562,91 Mn | $613,78 Mn | $573,53 Mn | $805,04 Mn | $1,12 Mr | $1,32 Mr | $1,56 Mr | $1,62 Mr | $1,42 Mr | $1,37 Mr | $1,43 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | $132,28 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | $299,80 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | $972,41 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | $61,34 Mn | $131,54 Mn | $27,05 Mn | $33,84 Mn | $44,95 Mn | $53,19 Mn | $64,17 Mn | $0,00 | $0,00 | $0,00 | $38,00 Mn | $10,00 Mn | $0,00 | $80,21 Mn | $1,05 Mn | $2,01 Mn | $3,14 Mn | $2,24 Mn | $14,02 Mn | $14,86 Mn |
| Net Borç† | -$582,15 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | $846,10 Mn | $681,26 Mn | $710,00 Mn | $695,21 Mn | $693,03 Mn | $687,31 Mn | $627,70 Mn | $581,30 Mn | $596,43 Mn | $704,39 Mn | $847,27 Mn | $741,36 Mn | $1,06 Mr | $1,49 Mr | $1,88 Mr | $2,12 Mr | $1,83 Mr | $1,71 Mr | $1,67 Mr | $1,79 Mr |
| Brüt Kâr | $606,93 Mn | $545,76 Mn | $562,79 Mn | $558,75 Mn | $567,52 Mn | $560,76 Mn | $516,62 Mn | $462,00 Mn | $439,10 Mn | $446,55 Mn | $532,56 Mn | $464,54 Mn | $582,43 Mn | $837,44 Mn | $1,17 Mr | $1,41 Mr | $1,16 Mr | $975,93 Mn | $1,00 Mr | $1,23 Mr |
| FAVÖK | $237,63 Mn | $193,35 Mn | $181,60 Mn | $152,37 Mn | $165,78 Mn | $158,33 Mn | $132,71 Mn | $97,19 Mn | $48,13 Mn | $24,07 Mn | -$6,71 Mn | -$21,48 Mn | -$101,64 Mn | $57,81 Mn | $315,20 Mn | $389,59 Mn | $287,06 Mn | $161,81 Mn | $204,42 Mn | $339,26 Mn |
| Net Kâr | $159,91 Mn | $147,59 Mn | $147,65 Mn | $95,87 Mn | $109,64 Mn | $124,26 Mn | $69,98 Mn | $55,18 Mn | -$31,90 Mn | -$18,71 Mn | $51,88 Mn | -$178,16 Mn | -$164,26 Mn | -$142,80 Mn | $18,57 Mn | $157,77 Mn | $81,22 Mn | $60,14 Mn | $59,55 Mn | $46,57 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 2,42 | 2,19 | 2,18 | 1,39 | 1,55 | 1,74 | 0,97 | 0,77 | -0,46 | -0,27 | 0,76 | -2,65 | -2,46 | -2,15 | 0,25 | 1,95 | 0,94 | 0,67 | 0,63 | 0,47 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | $216,66 Mn | $156,97 Mn | $105,61 Mn | $135,57 Mn | $180,66 Mn | $170,19 Mn | $67,91 Mn | $50,26 Mn | -$28,12 Mn | $1,78 Mn | -$33,38 Mn | -$132,17 Mn | -$107,97 Mn | -$54,74 Mn | $152,12 Mn | $144,98 Mn | $214,16 Mn | $132,87 Mn | $164,49 Mn | $146,92 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -$8,58 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 4,8% | 10,5% | 2,7% | 3,5% | 5,2% | 7,2% | 10,5% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 6,2% | 1,7% | 0,0% | 7,1% | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 0,2% | 1,0% | 1,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,67 | 0,54 | 0,70 | 0,72 | 0,81 | 0,94 | 1,02 | 1,20 | 1,33 | 1,25 | 1,38 | 1,29 | 1,31 | 1,33 | 1,43 | 1,36 | 1,13 | 1,20 | 1,23 | 1,25 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,87 | 0,70 | 0,73 | 0,71 | 0,71 | 0,71 | 0,65 | 0,60 | 0,61 | 0,72 | 0,87 | 0,76 | 1,09 | 1,53 | 1,94 | 2,18 | 1,89 | 1,75 | 1,72 | 1,84 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 71,7% | 80,1% | 79,3% | 80,4% | 81,9% | 81,6% | 82,3% | 79,5% | 73,6% | 63,4% | 62,9% | 62,7% | 55,1% | 56,2% | 61,9% | 66,6% | 63,4% | 57,2% | 59,9% | 69,1% |
| FAVÖK Marjı | 28,1% | 28,4% | 25,6% | 21,9% | 23,9% | 23,0% | 21,1% | 16,7% | 8,1% | 3,4% | -0,8% | -2,9% | -9,6% | 3,9% | 16,7% | 18,3% | 15,7% | 9,5% | 12,2% | 19,0% |
| Net Kâr Marjı | 18,9% | 21,7% | 20,8% | 13,8% | 15,8% | 18,1% | 11,1% | 9,5% | -5,3% | -2,7% | 6,1% | -24,0% | -15,5% | -9,6% | 1,0% | 7,4% | 4,4% | 3,5% | 3,6% | 2,6% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 25,6% | 23,0% | 14,9% | 19,5% | 26,1% | 24,8% | 10,8% | 8,6% | -4,7% | 0,3% | -3,9% | -17,8% | -10,2% | -3,7% | 8,1% | 6,8% | 11,7% | 7,8% | 9,8% | 8,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.