TAYDTaylor Devices, Inc.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar USD · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $193,76 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | $79,01 Mn | $72,87 Mn | $64,24 Mn | $58,90 Mn | $50,02 Mn | $46,56 Mn | $45,08 Mn | $41,20 Mn | $39,51 Mn | $37,16 Mn | $36,81 Mn | $33,67 Mn | $27,43 Mn | $25,62 Mn | $26,46 Mn | $19,88 Mn | $18,60 Mn | $17,43 Mn | $16,41 Mn | $16,65 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | $904.823 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | $6,16 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | $72,85 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | $0,00 | $0,00 | $0,00 | $0,00 | $0,00 | $0,00 | $1,46 Mn | $0,00 | $0,00 | $0,00 | $0,00 | $0,00 | $0,00 | $0,00 | $261.657 | $9.142 | $14.626 | $1,18 Mn | $1,16 Mn | $2,15 Mn |
| Net Borç† | -$41,48 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | $41,65 Mn | $46,29 Mn | $44,58 Mn | $40,20 Mn | $30,87 Mn | $22,51 Mn | $28,38 Mn | $33,62 Mn | $24,36 Mn | $25,54 Mn | $35,68 Mn | $30,59 Mn | $20,01 Mn | $24,73 Mn | $29,01 Mn | $20,91 Mn | $17,88 Mn | $16,74 Mn | $18,59 Mn | $16,50 Mn |
| Brüt Kâr | $18,35 Mn | $21,48 Mn | $20,84 Mn | $16,07 Mn | $9,84 Mn | $4,10 Mn | $9,82 Mn | $9,37 Mn | $6,19 Mn | $8,89 Mn | $12,86 Mn | $8,74 Mn | $5,47 Mn | $8,76 Mn | $8,06 Mn | $5,56 Mn | $6,07 Mn | $4,66 Mn | $6,28 Mn | $5,92 Mn |
| FAVÖK | $9,27 Mn | $11,36 Mn | $11,18 Mn | $8,28 Mn | $3,82 Mn | -$1,14 Mn | $4,44 Mn | $4,07 Mn | $1,64 Mn | $3,79 Mn | $6,57 Mn | $3,80 Mn | $2,24 Mn | $4,03 Mn | $3,37 Mn | $1,95 Mn | $2,21 Mn | $1,31 Mn | $2,16 Mn | $1,69 Mn |
| Net Kâr | $8,56 Mn | $9,41 Mn | $9,00 Mn | $6,29 Mn | $2,24 Mn | $1,06 Mn | $3,03 Mn | $2,54 Mn | $443.370 | $2,33 Mn | $4,21 Mn | $2,17 Mn | $1,13 Mn | $2,55 Mn | $2,20 Mn | $1,42 Mn | $1,59 Mn | $571.894 | $1,13 Mn | $619.273 |
| Hisse Başı Kâr | 2,62 | 2,87 | 2,58 | 1,77 | 0,64 | 0,30 | 0,87 | 0,73 | 0,13 | 0,66 | 1,21 | 0,64 | 0,34 | 0,76 | 0,67 | 0,44 | 0,49 | 0,18 | 0,35 | 0,20 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -$775.995 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | $4,89 Mn | $4,87 Mn | $12,07 Mn | $4,35 Mn | $1,92 Mn | $5,41 Mn | $8,60 Mn | $2,18 Mn | -$632.360 | -$2,92 Mn | $1,85 Mn | $2,03 Mn | $628.430 | $2,18 Mn | -$2,66 Mn | $2,01 Mn | $1,26 Mn | -$81.280 | $510.880 | $1,66 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -$2,14 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 3,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,0% | 0,0% | 0,1% | 6,8% | 7,1% | 12,9% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,53 | 0,64 | 0,69 | 0,68 | 0,62 | 0,48 | 0,63 | 0,82 | 0,62 | 0,69 | 0,97 | 0,91 | 0,73 | 0,97 | 1,10 | 1,05 | 0,96 | 0,96 | 1,13 | 0,99 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,57 | 0,64 | 0,61 | 0,55 | 0,42 | 0,31 | 0,39 | 0,46 | 0,33 | 0,35 | 0,49 | 0,42 | 0,27 | 0,34 | 0,40 | 0,29 | 0,25 | 0,23 | 0,26 | 0,23 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 44,1% | 46,4% | 46,7% | 40,0% | 31,9% | 18,2% | 34,6% | 27,9% | 25,4% | 34,8% | 36,1% | 28,6% | 27,3% | 35,4% | 27,8% | 26,6% | 34,0% | 27,8% | 33,8% | 35,9% |
| FAVÖK Marjı | 22,3% | 24,5% | 25,1% | 20,6% | 12,4% | -5,1% | 15,7% | 12,1% | 6,7% | 14,8% | 18,4% | 12,4% | 11,2% | 16,3% | 11,6% | 9,3% | 12,3% | 7,8% | 11,6% | 10,3% |
| Net Kâr Marjı | 20,6% | 20,3% | 20,2% | 15,6% | 7,3% | 4,7% | 10,7% | 7,6% | 1,8% | 9,1% | 11,8% | 7,1% | 5,7% | 10,3% | 7,6% | 6,8% | 8,9% | 3,4% | 6,1% | 3,8% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 11,7% | 10,5% | 27,1% | 10,8% | 6,2% | 24,0% | 30,3% | 6,5% | -2,6% | -11,5% | 5,2% | 6,6% | 3,1% | 8,8% | -9,2% | 9,6% | 7,0% | -0,5% | 2,7% | 10,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.