HTGCHercules Capital, Inc.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar USD · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $3,24 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | $4,58 Mr | $3,83 Mr | $3,42 Mr | $3,03 Mr | $2,60 Mr | $2,62 Mr | $2,46 Mr | $1,95 Mr | $1,65 Mr | $1,46 Mr | $1,32 Mr | $1,30 Mr | $1,22 Mr | $1,12 Mr | $747,39 Mn | $591,25 Mn | $508,97 Mn | $615,54 Mn | $548,54 Mn | $304,59 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | $59,45 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | $2,37 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | $2,22 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | $2,30 Mr | $1,79 Mr | $1,56 Mr | $1,58 Mr | $1,24 Mr | $1,30 Mr | $1,30 Mr | $963,79 Mn | $786,85 Mn | $654,80 Mn | $589,61 Mn | $626,26 Mn | $557,44 Mn | $596,10 Mn | $305,54 Mn | $170,00 Mn | $130,60 Mn | $216,78 Mn | $134,25 Mn | $41,00 Mn |
| Net Borç† | $2,24 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | $491,88 Mn | $462,11 Mn | $469,11 Mn | $324,45 Mn | $306,27 Mn | $231,15 Mn | $284,40 Mn | $196,67 Mn | $164,17 Mn | $179,63 Mn | $162,28 Mn | $163,78 Mn | $154,55 Mn | $100,69 Mn | $82,60 Mn | $33,09 Mn | $74,28 Mn | $75,83 Mn | $53,88 Mn | $29,51 Mn |
| Brüt Kâr | $480,54 Mn | $452,83 Mn | $459,07 Mn | $316,65 Mn | $297,30 Mn | $223,47 Mn | $277,06 Mn | $189,21 Mn | $155,24 Mn | $174,38 Mn | $156,03 Mn | $157,86 Mn | $149,74 Mn | $100,40 Mn | — | — | — | — | — | — |
| FAVÖK | $432,43 Mn | $340,75 Mn | $405,29 Mn | $160,72 Mn | $233,34 Mn | $287,28 Mn | $228,46 Mn | $116,13 Mn | $117,06 Mn | $92,92 Mn | $73,94 Mn | $101,08 Mn | $130,03 Mn | $70,80 Mn | $42,68 Mn | $3,39 Mn | $43,47 Mn | $40,29 Mn | $32,70 Mn | $11,19 Mn |
| Net Kâr | $337,02 Mn | $260,13 Mn | $334,14 Mn | $99,88 Mn | $172,44 Mn | $225,65 Mn | $173,24 Mn | $75,92 Mn | $78,43 Mn | $67,44 Mn | $41,44 Mn | $69,58 Mn | $98,11 Mn | $45,74 Mn | $46,94 Mn | $4,98 Mn | $13,57 Mn | $21,00 Mn | $42,41 Mn | $11,38 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 1,85 | 1,61 | 2,31 | 0,79 | 1,49 | 2,01 | 1,71 | 0,83 | 0,95 | 0,91 | 0,59 | 1,10 | 1,63 | 0,93 | 1,07 | 0,12 | 0,37 | 0,64 | 1,49 | 0,84 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | $300,99 Mn | $300,15 Mn | $269,65 Mn | $164,32 Mn | $175,44 Mn | $154,91 Mn | $144,72 Mn | $98,01 Mn | $81,22 Mn | $78,58 Mn | $70,67 Mn | -$26,72 Mn | $103,28 Mn | -$194,02 Mn | -$139,71 Mn | -$93,49 Mn | $225,79 Mn | -$28,13 Mn | -$201,29 Mn | -$92,07 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -$89.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 50,2% | 46,6% | 45,7% | 52,2% | 47,8% | 49,4% | 52,7% | 49,5% | 47,6% | 44,7% | 44,5% | 48,2% | 45,6% | 53,1% | 40,9% | 28,8% | 25,7% | 35,2% | 24,5% | 13,5% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,11 | 0,12 | 0,14 | 0,11 | 0,12 | 0,09 | 0,12 | 0,10 | 0,10 | 0,12 | 0,12 | 0,13 | 0,13 | 0,09 | 0,11 | 0,06 | 0,15 | 0,12 | 0,10 | 0,10 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,22 | 0,21 | 0,21 | 0,15 | 0,14 | 0,10 | 0,13 | 0,09 | 0,07 | 0,08 | 0,07 | 0,07 | 0,07 | 0,05 | 0,04 | 0,01 | 0,03 | 0,03 | 0,02 | 0,01 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 97,7% | 98,0% | 97,9% | 97,6% | 97,1% | 96,7% | 97,4% | 96,2% | 94,6% | 97,1% | 96,1% | 96,4% | 96,9% | 99,7% | — | — | — | — | — | — |
| FAVÖK Marjı | 87,9% | 73,7% | 86,4% | 49,5% | 76,2% | 124,3% | 80,3% | 59,0% | 71,3% | 51,7% | 45,6% | 61,7% | 84,1% | 70,3% | 51,7% | 10,3% | 58,5% | 53,1% | 60,7% | 37,9% |
| Net Kâr Marjı | 68,5% | 56,3% | 71,2% | 30,8% | 56,3% | 97,6% | 60,9% | 38,6% | 47,8% | 37,5% | 25,5% | 42,5% | 63,5% | 45,4% | 56,8% | 15,1% | 18,3% | 27,7% | 78,7% | 38,6% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 61,2% | 65,0% | 57,5% | 50,6% | 57,3% | 67,0% | 50,9% | 49,8% | 49,5% | 43,7% | 43,5% | -16,3% | 66,8% | -192,7% | -169,2% | -282,5% | 304,0% | -37,1% | -373,6% | -312,0% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.