IIINInsteel Industries, Inc.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar USD · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $574,17 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | $470,42 Mn | $428,60 Mn | $454,46 Mn | $478,43 Mn | $397,48 Mn | $344,30 Mn | $293,01 Mn | $329,53 Mn | $283,07 Mn | $292,89 Mn | $260,24 Mn | $256,80 Mn | $212,65 Mn | $208,55 Mn | $216,53 Mn | $182,50 Mn | $182,12 Mn | $228,22 Mn | $172,05 Mn | $166,60 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | $38,63 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | $98,89 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | $371,53 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | $3,90 Mn | $1,69 Mn | $1,94 Mn | $1,57 Mn | $1,73 Mn | $2,53 Mn | $0,00 | $0,00 | $0,00 | $0,00 | $0,00 | $0,00 | $0,00 | $11,47 Mn | $14,16 Mn | $0,00 | $0,00 | $0,00 | $0,00 | $0,00 |
| Net Borç† | -$34,73 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | $647,71 Mn | $529,20 Mn | $649,19 Mn | $826,83 Mn | $590,60 Mn | $472,62 Mn | $455,71 Mn | $453,22 Mn | $388,87 Mn | $418,55 Mn | $447,50 Mn | $408,98 Mn | $363,90 Mn | $363,30 Mn | $336,91 Mn | $211,59 Mn | $230,24 Mn | $353,86 Mn | $297,81 Mn | $329,51 Mn |
| Brüt Kâr | $93,44 Mn | $49,63 Mn | $65,40 Mn | $197,31 Mn | $121,55 Mn | $55,79 Mn | $29,42 Mn | $69,72 Mn | $59,78 Mn | $85,19 Mn | $58,09 Mn | $44,87 Mn | $39,23 Mn | $22,46 Mn | $31,74 Mn | $20,32 Mn | $10,85 Mn | $86,75 Mn | $56,06 Mn | $70,87 Mn |
| FAVÖK | $72,83 Mn | $35,45 Mn | $48,02 Mn | $175,75 Mn | $103,68 Mn | $38,69 Mn | $18,42 Mn | $54,21 Mn | $45,92 Mn | $70,66 Mn | $44,13 Mn | $31,63 Mn | $28,05 Mn | $13,31 Mn | $22,22 Mn | $11,67 Mn | $982.000 | $75,40 Mn | $44,19 Mn | $58,98 Mn |
| Net Kâr | $41,02 Mn | $19,30 Mn | $32,41 Mn | $125,01 Mn | $66,61 Mn | $19,01 Mn | $5,60 Mn | $36,27 Mn | $22,55 Mn | $37,24 Mn | $21,71 Mn | $16,64 Mn | $11,73 Mn | $1,81 Mn | -$387.000 | $473.000 | -$22,09 Mn | $43,72 Mn | $24,28 Mn | $34,38 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 2,10 | 0,99 | 1,66 | 6,37 | 3,41 | 0,98 | 0,29 | 1,88 | 1,17 | 1,95 | 1,15 | 0,89 | 0,64 | 0,10 | -0,02 | 0,03 | -1,27 | 2,47 | 1,33 | 1,86 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | $18,95 Mn | $39,06 Mn | $111,50 Mn | -$10,23 Mn | $52,38 Mn | $49,11 Mn | -$4,17 Mn | $35,52 Mn | -$272.000 | $41,56 Mn | $28,62 Mn | $20,28 Mn | $31,80 Mn | $5,08 Mn | -$10,84 Mn | $11,39 Mn | $19,75 Mn | $27,29 Mn | -$95.000 | $25,88 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -$8,21 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 0,8% | 0,4% | 0,4% | 0,3% | 0,4% | 0,7% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 5,5% | 6,5% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,38 | 1,23 | 1,43 | 1,73 | 1,49 | 1,37 | 1,56 | 1,38 | 1,37 | 1,43 | 1,72 | 1,59 | 1,71 | 1,74 | 1,56 | 1,16 | 1,26 | 1,55 | 1,73 | 1,98 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,74 | 1,42 | 1,75 | 2,23 | 1,59 | 1,27 | 1,23 | 1,22 | 1,05 | 1,13 | 1,20 | 1,10 | 0,98 | 0,98 | 0,91 | 0,57 | 0,62 | 0,95 | 0,80 | 0,89 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 14,4% | 9,4% | 10,1% | 23,9% | 20,6% | 11,8% | 6,5% | 15,4% | 15,4% | 20,4% | 13,0% | 11,0% | 10,8% | 6,2% | 9,4% | 9,6% | 4,7% | 24,5% | 18,8% | 21,5% |
| FAVÖK Marjı | 11,2% | 6,7% | 7,4% | 21,3% | 17,6% | 8,2% | 4,0% | 12,0% | 11,8% | 16,9% | 9,9% | 7,7% | 7,7% | 3,7% | 6,6% | 5,5% | 0,4% | 21,3% | 14,8% | 17,9% |
| Net Kâr Marjı | 6,3% | 3,6% | 5,0% | 15,1% | 11,3% | 4,0% | 1,2% | 8,0% | 5,8% | 8,9% | 4,9% | 4,1% | 3,2% | 0,5% | -0,1% | 0,2% | -9,6% | 12,4% | 8,2% | 10,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 2,9% | 7,4% | 17,2% | -1,2% | 8,9% | 10,4% | -0,9% | 7,8% | -0,1% | 9,9% | 6,4% | 5,0% | 8,7% | 1,4% | -3,2% | 5,4% | 8,6% | 7,7% | -0,0% | 7,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.