NHINational Health Investors, Inc.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar USD · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $3,33 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | $2,80 Mr | $2,61 Mr | $2,49 Mr | $2,51 Mr | $2,84 Mr | $3,12 Mr | $3,04 Mr | $2,75 Mr | $2,55 Mr | $2,40 Mr | $2,13 Mr | $1,98 Mr | $1,46 Mr | $705,98 Mn | $579,56 Mn | $509,34 Mn | $459,36 Mn | $457,11 Mn | $500,73 Mn | $595,46 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | $19,62 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | $1,26 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | $1,54 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | $1,16 Mr | $1,15 Mr | $1,14 Mr | $1,15 Mr | $1,24 Mr | $1,50 Mr | $1,44 Mr | $1,28 Mr | $1,15 Mr | $1,12 Mr | $914,44 Mn | $862,73 Mn | $617,08 Mn | $203,25 Mn | $97,30 Mn | $37,77 Mn | $0,00 | $3,99 Mn | $9,51 Mn | $113,49 Mn |
| Net Borç† | $1,14 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | $378,53 Mn | $338,07 Mn | $322,36 Mn | $285,75 Mn | $292,45 Mn | $325,49 Mn | $318,03 Mn | $294,06 Mn | $276,00 Mn | $244,47 Mn | $228,99 Mn | $177,51 Mn | $121,08 Mn | $101,59 Mn | $87,65 Mn | $78,97 Mn | $64,22 Mn | $63,01 Mn | $62,31 Mn | $150,72 Mn |
| Brüt Kâr | $222,77 Mn | $210,32 Mn | $198,76 Mn | $169,33 Mn | $198,99 Mn | $233,68 Mn | $236,26 Mn | $223,10 Mn | $209,21 Mn | $184,99 Mn | $138,20 Mn | $139,43 Mn | $100,18 Mn | $84,61 Mn | — | — | — | — | — | $56,70 Mn |
| FAVÖK | $278,67 Mn | $263,88 Mn | $251,49 Mn | $224,16 Mn | $208,83 Mn | $301,01 Mn | $294,84 Mn | $275,23 Mn | $262,82 Mn | $217,84 Mn | $179,36 Mn | $167,78 Mn | $112,23 Mn | $92,65 Mn | $76,05 Mn | $68,15 Mn | $57,10 Mn | $56,91 Mn | $53,21 Mn | $62,58 Mn |
| Net Kâr | $142,18 Mn | $137,99 Mn | $135,65 Mn | $66,40 Mn | $111,80 Mn | $185,13 Mn | $160,46 Mn | $154,33 Mn | $159,37 Mn | $151,54 Mn | $175,44 Mn | $101,61 Mn | $83,92 Mn | $78,77 Mn | $77,78 Mn | $67,42 Mn | $64,23 Mn | $57,51 Mn | $79,04 Mn | $62,95 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 3,02 | 3,13 | 3,13 | 1,48 | 2,44 | 4,14 | 3,67 | 3,67 | 3,87 | 3,87 | 3,95 | 3,04 | 2,96 | 2,83 | 2,92 | 2,43 | 2,32 | 2,07 | 2,84 | 2,26 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | $220,26 Mn | $192,44 Mn | $179,75 Mn | $181,28 Mn | $208,60 Mn | $218,29 Mn | $222,96 Mn | $191,98 Mn | $190,21 Mn | $173,84 Mn | $164,43 Mn | $126,14 Mn | $104,19 Mn | $86,27 Mn | $76,85 Mn | -$21,19 Mn | -$12,36 Mn | $63,09 Mn | $64,04 Mn | $55,31 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -$19,97 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 41,6% | 43,8% | 45,6% | 45,8% | 43,8% | 48,0% | 47,3% | 46,6% | 45,0% | 46,4% | 42,9% | 43,5% | 42,4% | 28,8% | 16,8% | 7,4% | 0,0% | 0,9% | 1,9% | 19,1% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,14 | 0,13 | 0,13 | 0,11 | 0,10 | 0,10 | 0,10 | 0,11 | 0,11 | 0,10 | 0,11 | 0,09 | 0,08 | 0,14 | 0,15 | 0,16 | 0,14 | 0,14 | 0,12 | 0,25 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,25 | 0,22 | 0,21 | 0,19 | 0,19 | 0,21 | 0,21 | 0,19 | 0,18 | 0,16 | 0,15 | 0,12 | 0,08 | 0,07 | 0,06 | 0,05 | 0,04 | 0,04 | 0,04 | 0,10 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 58,9% | 62,2% | 61,7% | 59,3% | 68,0% | 71,8% | 74,3% | 75,9% | 75,8% | 75,7% | 60,4% | 78,5% | 82,7% | 83,3% | — | — | — | — | — | 37,6% |
| FAVÖK Marjı | 73,6% | 78,1% | 78,0% | 78,4% | 71,4% | 92,5% | 92,7% | 93,6% | 95,2% | 89,1% | 78,3% | 94,5% | 92,7% | 91,2% | 86,8% | 86,3% | 88,9% | 90,3% | 85,4% | 41,5% |
| Net Kâr Marjı | 37,6% | 40,8% | 42,1% | 23,2% | 38,2% | 56,9% | 50,5% | 52,5% | 57,7% | 62,0% | 76,6% | 57,2% | 69,3% | 77,5% | 88,7% | 85,4% | 100,0% | 91,3% | 126,8% | 41,8% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 58,2% | 56,9% | 55,8% | 63,4% | 71,3% | 67,1% | 70,1% | 65,3% | 68,9% | 71,1% | 71,8% | 71,1% | 86,1% | 84,9% | 87,7% | -26,8% | -19,2% | 100,1% | 102,8% | 36,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.