SARSaratoga Investment Corp New
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar USD · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $283,67 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | |||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | $1,14 Mr | $1,19 Mr | $1,19 Mr | $1,08 Mr | $876,24 Mn | $592,15 Mn | $530,87 Mn | $470,67 Mn | $360,34 Mn | $318,65 Mn | $295,05 Mn | $263,56 Mn | $219,18 Mn | $174,41 Mn | $125,49 Mn | $98,77 Mn | $96,94 Mn | $130,66 Mn | $192,84 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | $21,79 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | |||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | $743,11 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | $396,16 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | $725,65 Mn | $781,82 Mn | $803,67 Mn | $711,13 Mn | $498,88 Mn | $274,05 Mn | $204,88 Mn | $277,15 Mn | $206,49 Mn | $181,48 Mn | $160,75 Mn | $132,12 Mn | $98,30 Mn | $60,30 Mn | $24,07 Mn | $9,40 Mn | $36,99 Mn | $58,99 Mn | $78,45 Mn |
| Net Borç† | $703,87 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | |||||||||||||||||||
| Ciro | $131,46 Mn | $106,83 Mn | $143,87 Mn | $106,55 Mn | $84,14 Mn | $48,95 Mn | $101,33 Mn | $52,58 Mn | $32,74 Mn | $45,53 Mn | $30,28 Mn | $30,65 Mn | $24,16 Mn | $17,44 Mn | $1,33 Mn | -$10,51 Mn | $8,96 Mn | $16,24 Mn | $21,39 Mn |
| Brüt Kâr | $99,23 Mn | $70,48 Mn | $112,76 Mn | $81,91 Mn | $57,54 Mn | $32,40 Mn | $76,93 Mn | $38,92 Mn | $20,91 Mn | $36,31 Mn | $22,34 Mn | $22,95 Mn | $20,15 Mn | $13,29 Mn | -$1,55 Mn | — | — | — | — |
| FAVÖK | $86,48 Mn | $82,42 Mn | $59,16 Mn | $60,78 Mn | $70,20 Mn | $32,96 Mn | $72,97 Mn | $32,37 Mn | $28,62 Mn | $22,73 Mn | $20,10 Mn | $18,38 Mn | $14,83 Mn | — | $14,57 Mn | $16,96 Mn | -$10,44 Mn | $13,97 Mn | $10,84 Mn |
| Net Kâr | $36,60 Mn | $28,09 Mn | $8,93 Mn | $24,68 Mn | $45,74 Mn | $14,78 Mn | $55,74 Mn | $18,51 Mn | $17,68 Mn | $11,39 Mn | $11,65 Mn | $11,01 Mn | $8,74 Mn | $14,60 Mn | $13,28 Mn | $16,96 Mn | -$10,46 Mn | -$21,32 Mn | -$5,45 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 2,31 | 2,02 | 0,71 | 2,06 | 3,99 | 1,32 | 5,98 | 2,63 | 2,93 | 1,98 | 2,09 | 2,04 | 1,78 | 3,55 | 3,87 | 6,96 | -9,90 | -25,70 | -7,00 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | |||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | $36,84 Mn | $53,50 Mn | $58,62 Mn | $32,49 Mn | $28,01 Mn | $9,66 Mn | $22,25 Mn | $12,00 Mn | $10,61 Mn | $12,52 Mn | — | — | — | -$50,26 Mn | -$22,71 Mn | $28,28 Mn | $21,18 Mn | $36,51 Mn | -$167,08 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | $0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 63,7% | 65,6% | 67,5% | 66,0% | 56,9% | 46,3% | 38,6% | 58,9% | 57,3% | 57,0% | 54,5% | 50,1% | 44,8% | 34,6% | 19,2% | 9,5% | 38,2% | 45,2% | 40,7% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,12 | 0,09 | 0,12 | 0,10 | 0,10 | 0,08 | 0,19 | 0,11 | 0,09 | 0,14 | 0,10 | 0,12 | 0,11 | 0,10 | 0,01 | -0,11 | 0,09 | 0,12 | 0,11 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,33 | 0,27 | 0,36 | 0,27 | 0,21 | 0,12 | 0,26 | 0,13 | 0,08 | 0,11 | 0,08 | 0,08 | 0,06 | 0,04 | 0,00 | -0,03 | 0,02 | 0,04 | 0,05 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | |||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 75,5% | 66,0% | 78,4% | 76,9% | 68,4% | 66,2% | 75,9% | 74,0% | 63,9% | 79,8% | 73,8% | 74,9% | 83,4% | 76,2% | -116,8% | — | — | — | — |
| FAVÖK Marjı | 65,8% | 77,2% | 41,1% | 57,0% | 83,4% | 67,3% | 72,0% | 61,6% | 87,4% | 49,9% | 66,4% | 60,0% | 61,4% | — | 1.099,3% | -161,3% | -116,4% | 86,0% | 50,7% |
| Net Kâr Marjı | 27,8% | 26,3% | 6,2% | 23,2% | 54,4% | 30,2% | 55,0% | 35,2% | 54,0% | 25,0% | 38,5% | 35,9% | 36,2% | 83,7% | 1.001,4% | -161,3% | -116,7% | -131,2% | -25,5% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 28,0% | 50,1% | 40,7% | 30,5% | 33,3% | 19,7% | 22,0% | 22,8% | 32,4% | 27,5% | — | — | — | -288,2% | -1.712,9% | -269,0% | 236,2% | 224,8% | -781,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.