SBSafe Bulkers, Inc
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar USD · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $934,83 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | |||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | $1,40 Mr | $1,40 Mr | $1,34 Mr | $1,25 Mr | $1,09 Mr | $1,11 Mr | $1,11 Mr | $1,08 Mr | $1,04 Mr | $1,17 Mr | $1,31 Mr | $1,18 Mr | $1,11 Mr | $1,08 Mr | $877,27 Mn | $805,37 Mn | $628,72 Mn | $482,28 Mn | $407,66 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | $141,58 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | |||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | $572,48 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | $830,71 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | $540,14 Mn | $536,64 Mn | $507,92 Mn | $414,36 Mn | $377,65 Mn | $607,67 Mn | $601,05 Mn | $574,69 Mn | $567,40 Mn | $581,96 Mn | $646,87 Mn | $469,57 Mn | $508,30 Mn | $615,67 Mn | $484,29 Mn | $494,74 Mn | $436,74 Mn | $468,29 Mn | $322,89 Mn |
| Net Borç† | $382,18 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | |||||||||||||||||||
| Ciro | $275,74 Mn | $307,63 Mn | $284,40 Mn | $349,72 Mn | $329,03 Mn | $198,16 Mn | $197,76 Mn | $193,19 Mn | $148,03 Mn | $109,77 Mn | $127,32 Mn | $154,09 Mn | $186,72 Mn | $184,30 Mn | $168,91 Mn | $157,02 Mn | $164,61 Mn | $200,77 Mn | $165,85 Mn |
| Brüt Kâr | $99,06 Mn | $140,17 Mn | $119,41 Mn | $210,02 Mn | $194,87 Mn | $32,22 Mn | $65,17 Mn | $75,23 Mn | $39,88 Mn | $3,09 Mn | $6,86 Mn | $40,95 Mn | $97,16 Mn | $110,22 Mn | $117,43 Mn | $113,61 Mn | $130,51 Mn | $172,27 Mn | $143,66 Mn |
| FAVÖK | $125,25 Mn | $170,01 Mn | $147,90 Mn | $234,17 Mn | $224,73 Mn | $64,99 Mn | $94,84 Mn | $104,06 Mn | $75,19 Mn | $37,19 Mn | $37,94 Mn | $66,70 Mn | $123,19 Mn | $132,52 Mn | $132,37 Mn | $126,26 Mn | $137,35 Mn | $174,27 Mn | $128,15 Mn |
| Net Kâr | $38,56 Mn | $97,38 Mn | $77,35 Mn | $172,55 Mn | $174,35 Mn | -$12,91 Mn | $16,04 Mn | $27,68 Mn | -$84,68 Mn | -$55,97 Mn | -$47,94 Mn | $14,63 Mn | $83,26 Mn | $96,12 Mn | $89,73 Mn | $109,65 Mn | $165,41 Mn | $119,21 Mn | $209,20 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,30 | 0,83 | 0,61 | 1,36 | 1,44 | -0,25 | 0,04 | 0,16 | -0,98 | -0,83 | -0,74 | 0,06 | 1,05 | 1,27 | 1,29 | 1,73 | 3,03 | 2,19 | 3,84 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | |||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | $60,30 Mn | -$14,32 Mn | -$86,90 Mn | $34,77 Mn | $107,98 Mn | $12,93 Mn | $19,04 Mn | $39,52 Mn | -$9,84 Mn | -$44,90 Mn | -$98,02 Mn | -$102,57 Mn | -$18,30 Mn | -$31,78 Mn | -$53,78 Mn | -$74,27 Mn | $79,86 Mn | $170,03 Mn | $150,63 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -$41,99 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 38,5% | 38,2% | 37,9% | 33,3% | 34,5% | 55,0% | 53,9% | 53,4% | 54,8% | 49,6% | 49,4% | 39,7% | 45,7% | 56,9% | 55,2% | 61,4% | 69,5% | 97,1% | 79,2% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,20 | 0,22 | 0,21 | 0,28 | 0,30 | 0,18 | 0,18 | 0,18 | 0,14 | 0,09 | 0,10 | 0,13 | 0,17 | 0,17 | 0,19 | 0,19 | 0,26 | 0,42 | 0,41 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,33 | 0,37 | 0,34 | 0,42 | 0,40 | 0,24 | 0,24 | 0,23 | 0,18 | 0,13 | 0,15 | 0,19 | 0,22 | 0,22 | 0,20 | 0,19 | 0,20 | 0,24 | 0,20 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | |||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 35,9% | 45,6% | 42,0% | 60,1% | 59,2% | 16,3% | 33,0% | 38,9% | 26,9% | 2,8% | 5,4% | 26,6% | 52,0% | 59,8% | 69,5% | 72,4% | 79,3% | 85,8% | 86,6% |
| FAVÖK Marjı | 45,4% | 55,3% | 52,0% | 67,0% | 68,3% | 32,8% | 48,0% | 53,9% | 50,8% | 33,9% | 29,8% | 43,3% | 66,0% | 71,9% | 78,4% | 80,4% | 83,4% | 86,8% | 77,3% |
| Net Kâr Marjı | 14,0% | 31,7% | 27,2% | 49,3% | 53,0% | -6,5% | 8,1% | 14,3% | -57,2% | -51,0% | -37,7% | 9,5% | 44,6% | 52,2% | 53,1% | 69,8% | 100,5% | 59,4% | 126,1% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 21,9% | -4,7% | -30,6% | 9,9% | 32,8% | 6,5% | 9,6% | 20,5% | -6,6% | -40,9% | -77,0% | -66,6% | -9,8% | -17,2% | -31,8% | -47,3% | 48,5% | 84,7% | 90,8% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.