VPGVishay Precision Group, Inc.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar USD · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $834,52 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | |||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | $455,89 Mn | $450,94 Mn | $471,57 Mn | $476,74 Mn | $461,89 Mn | $401,89 Mn | $370,41 Mn | $326,38 Mn | $306,55 Mn | $270,51 Mn | $263,75 Mn | $289,89 Mn | $292,10 Mn | $263,17 Mn | $256,61 Mn | $248,71 Mn | $209,78 Mn | $254,86 Mn | — |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | $87,37 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | |||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | $119,66 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | $336,23 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | $44,48 Mn | $55,37 Mn | $58,48 Mn | $85,05 Mn | $90,46 Mn | $64,16 Mn | $53,17 Mn | $27,07 Mn | $32,35 Mn | $36,15 Mn | $33,16 Mn | $22,83 Mn | $27,07 Mn | $11,32 Mn | $11,65 Mn | $11,78 Mn | $20,24 Mn | $2,85 Mn | — |
| Net Borç† | -$42,89 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | |||||||||||||||||||
| Ciro | $307,20 Mn | $306,52 Mn | $355,05 Mn | $362,58 Mn | $317,92 Mn | $269,81 Mn | $283,96 Mn | $299,79 Mn | $254,35 Mn | $224,93 Mn | $232,18 Mn | $250,82 Mn | $240,28 Mn | $217,62 Mn | $238,11 Mn | $207,52 Mn | $171,99 Mn | $241,70 Mn | $239,04 Mn |
| Brüt Kâr | $119,43 Mn | $125,53 Mn | $150,34 Mn | $149,74 Mn | $125,08 Mn | $104,27 Mn | $111,62 Mn | $121,27 Mn | $98,28 Mn | $82,81 Mn | $84,23 Mn | $92,12 Mn | $83,86 Mn | $75,03 Mn | $83,11 Mn | $77,13 Mn | $52,70 Mn | $79,90 Mn | $84,51 Mn |
| FAVÖK | $25,71 Mn | $33,83 Mn | $59,06 Mn | $60,95 Mn | $47,40 Mn | $38,52 Mn | $43,79 Mn | $50,96 Mn | $35,16 Mn | $25,02 Mn | $24,04 Mn | $26,45 Mn | $21,32 Mn | $23,03 Mn | $27,59 Mn | $30,41 Mn | $20,81 Mn | $39,03 Mn | $46,29 Mn |
| Net Kâr | $5,29 Mn | $9,91 Mn | $25,71 Mn | $36,06 Mn | $20,22 Mn | $10,79 Mn | $22,19 Mn | $23,65 Mn | $14,35 Mn | $6,40 Mn | -$13,01 Mn | $3,85 Mn | $4,29 Mn | $11,69 Mn | $10,77 Mn | $11,71 Mn | $1,70 Mn | -$74,13 Mn | $27,69 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,40 | 0,74 | 1,88 | 2,63 | 1,48 | 0,79 | 1,63 | 1,75 | 1,07 | 0,48 | -0,96 | 0,28 | 0,31 | 0,84 | 0,78 | 0,85 | — | — | — |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -$20,82 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | |||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | $6,35 Mn | $10,08 Mn | $30,74 Mn | $11,74 Mn | $16,48 Mn | $11,96 Mn | $19,74 Mn | $20,86 Mn | $15,77 Mn | $1,08 Mn | $3,95 Mn | $14,23 Mn | $7,85 Mn | $12,77 Mn | -$699.000 | $13,30 Mn | $27,05 Mn | $15,07 Mn | $23,74 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -$8,03 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 9,8% | 12,3% | 12,4% | 17,8% | 19,6% | 16,0% | 14,4% | 8,3% | 10,6% | 13,4% | 12,6% | 7,9% | 9,3% | 4,3% | 4,5% | 4,7% | 9,6% | 1,1% | — |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,67 | 0,68 | 0,75 | 0,76 | 0,69 | 0,67 | 0,77 | 0,92 | 0,83 | 0,83 | 0,88 | 0,87 | 0,82 | 0,83 | 0,93 | 0,83 | 0,82 | 0,95 | — |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,91 | 0,91 | 1,06 | 1,08 | 0,95 | 0,80 | 0,84 | 0,89 | 0,76 | 0,67 | 0,69 | 0,75 | 0,71 | 0,65 | 0,71 | 0,62 | 0,51 | 0,72 | 0,71 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | |||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 38,9% | 41,0% | 42,3% | 41,3% | 39,3% | 38,6% | 39,3% | 40,5% | 38,6% | 36,8% | 36,3% | 36,7% | 34,9% | 34,5% | 34,9% | 37,2% | 30,6% | 33,1% | 35,4% |
| FAVÖK Marjı | 8,4% | 11,0% | 16,6% | 16,8% | 14,9% | 14,3% | 15,4% | 17,0% | 13,8% | 11,1% | 10,4% | 10,5% | 8,9% | 10,6% | 11,6% | 14,7% | 12,1% | 16,1% | 19,4% |
| Net Kâr Marjı | 1,7% | 3,2% | 7,2% | 9,9% | 6,4% | 4,0% | 7,8% | 7,9% | 5,6% | 2,8% | -5,6% | 1,5% | 1,8% | 5,4% | 4,5% | 5,6% | 1,0% | -30,7% | 11,6% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 2,1% | 3,3% | 8,7% | 3,2% | 5,2% | 4,4% | 7,0% | 7,0% | 6,2% | 0,5% | 1,7% | 5,7% | 3,3% | 5,9% | -0,3% | 6,4% | 15,7% | 6,2% | 9,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.