RAUTERaute Oyj Class A
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $105,04 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €107,34 Mn | €136,20 Mn | €135,60 Mn | €92,25 Mn | €110,87 Mn | €85,62 Mn | €91,01 Mn | €96,79 Mn | €87,32 Mn | €70,07 Mn | €62,06 Mn | €53,24 Mn | €48,78 Mn | €63,09 Mn | €52,67 Mn | €53,06 Mn | €55,65 Mn | €60,18 Mn | €54,52 Mn | €68,47 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €40,27 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €52,34 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €54,99 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €5,30 Mn | €8,62 Mn | €9,62 Mn | €14,31 Mn | €12,11 Mn | €3,24 Mn | €8,44 Mn | €1,08 Mn | €1,41 Mn | €3,14 Mn | €1,53 Mn | €2,76 Mn | €5,98 Mn | €11,46 Mn | €15,28 Mn | €14,44 Mn | €18,53 Mn | €10,46 Mn | €490.000 | €467.000 |
| Net Borç† | -€34,97 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €175,63 Mn | €204,53 Mn | €145,15 Mn | €158,32 Mn | €142,21 Mn | €114,99 Mn | €151,30 Mn | €180,99 Mn | €148,06 Mn | €113,21 Mn | €127,28 Mn | €94,02 Mn | €83,27 Mn | €101,27 Mn | €74,32 Mn | €62,87 Mn | €36,64 Mn | €98,47 Mn | €110,80 Mn | €106,21 Mn |
| Brüt Kâr | €40,93 Mn | €37,29 Mn | €24,10 Mn | €6,63 Mn | €16,82 Mn | €10,12 Mn | €23,54 Mn | €30,98 Mn | €25,95 Mn | €22,66 Mn | €22,54 Mn | €12,60 Mn | €12,02 Mn | €15,33 Mn | €8,59 Mn | €3,41 Mn | -€2,91 Mn | €17,22 Mn | €18,31 Mn | €15,01 Mn |
| FAVÖK | €26,13 Mn | €19,16 Mn | €7,40 Mn | -€9,11 Mn | €8,18 Mn | €5,68 Mn | €16,86 Mn | €21,95 Mn | €18,55 Mn | €13,08 Mn | €11,15 Mn | €4,55 Mn | €3,71 Mn | €5,58 Mn | €1,22 Mn | €181.000 | -€6,44 Mn | €9,60 Mn | €10,80 Mn | €6,97 Mn |
| Net Kâr | €12,95 Mn | €12,11 Mn | €1,35 Mn | -€11,51 Mn | -€1,77 Mn | -€1,82 Mn | €7,69 Mn | €11,84 Mn | €8,98 Mn | €6,68 Mn | €6,68 Mn | €2,36 Mn | €1,20 Mn | €3,02 Mn | -€1,09 Mn | €1,16 Mn | -€8,14 Mn | €4,72 Mn | €6,60 Mn | €3,63 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 2,06 | 1,91 | 0,24 | -2,56 | -0,39 | -0,40 | 1,70 | 2,61 | 2,00 | 1,51 | 1,55 | 0,56 | 0,28 | 0,71 | -0,26 | 0,27 | -1,92 | 1,12 | 1,56 | 0,89 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -€4,84 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -€10,85 Mn | €11,27 Mn | €34,14 Mn | -€19,94 Mn | €17,71 Mn | -€2,47 Mn | €15,28 Mn | -€11,17 Mn | €15,56 Mn | €18,22 Mn | €5,08 Mn | -€3,32 Mn | €478.000 | -€1,12 Mn | €943.000 | -€8,18 Mn | €4,58 Mn | €3,70 Mn | -€12,18 Mn | €13,17 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€4,47 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 4,9% | 6,3% | 7,1% | 15,5% | 10,9% | 3,8% | 9,3% | 1,1% | 1,6% | 4,5% | 2,5% | 5,2% | 12,3% | 18,2% | 29,0% | 27,2% | 33,3% | 17,4% | 0,9% | 0,7% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,64 | 1,50 | 1,07 | 1,72 | 1,28 | 1,34 | 1,66 | 1,87 | 1,70 | 1,62 | 2,05 | 1,77 | 1,71 | 1,61 | 1,41 | 1,18 | 0,66 | 1,64 | 2,03 | 1,55 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 3,19 | 3,72 | 2,64 | 2,88 | 2,59 | 2,09 | 2,75 | 3,29 | 2,69 | 2,06 | 2,31 | 1,71 | 1,51 | 1,84 | 1,35 | 1,14 | 0,67 | 1,79 | 2,01 | 1,93 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 23,3% | 18,2% | 16,6% | 4,2% | 11,8% | 8,8% | 15,6% | 17,1% | 17,5% | 20,0% | 17,7% | 13,4% | 14,4% | 15,1% | 11,6% | 5,4% | -8,0% | 17,5% | 16,5% | 14,1% |
| FAVÖK Marjı | 14,9% | 9,4% | 5,1% | -5,8% | 5,8% | 4,9% | 11,1% | 12,1% | 12,5% | 11,6% | 8,8% | 4,8% | 4,5% | 5,5% | 1,6% | 0,3% | -17,6% | 9,7% | 9,7% | 6,6% |
| Net Kâr Marjı | 7,4% | 5,9% | 0,9% | -7,3% | -1,2% | -1,6% | 5,1% | 6,5% | 6,1% | 5,9% | 5,3% | 2,5% | 1,4% | 3,0% | -1,5% | 1,8% | -22,2% | 4,8% | 6,0% | 3,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -6,2% | 5,5% | 23,5% | -12,6% | 12,5% | -2,2% | 10,1% | -6,2% | 10,5% | 16,1% | 4,0% | -3,5% | 0,6% | -1,1% | 1,3% | -13,0% | 12,5% | 3,8% | -11,0% | 12,4% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.